שרתי אחסון: מה ההבדל בין סוגי השרתים?

שרתי אחסון
שרתי אחסון

כדי להקים אתר אינטרנט, אתם צריכים לבנות תשתית, כשבין האלמנטים שמרכיבים את בסיס האתר שלכם, זה הדומיין ושרת האחסון. בלי שני אלה, לא תוכלו להקים אתר. ההיצע הרחב שקיים בימינו מאפשר לבעלי עסקים ובעלי אתרים לבחור את סוג השרת שמתאים להם ולצרכי המחשוב שלהם. אבל מה ההבדל בין סוגי השרתים? מאמר בנושא.

סוגי שרתים

כיום יש שלושה סוגים בולטים של שרתי אחסון: שרת שיתופי, שרת פיזי ושרת VPS. לכל אחד מסוגי השרתים הללו יש יתרונות וחסרונות, וכל אחד מהם עשוי להתאים לסוגים שונים של אתרים. כמו כן, נציין כי לשרתי VPS יש שלל יתרונות, ובשל כך, הם מתאימים למגוון רחב של אתרים. שנפרט על סוגי השרתים?

  • שרת פיזי – שרת שמיועד עבור לקוח אחד, זאת בשל העובדה שצרכי המחשוב שלו מצריכים זאת. באמצעות שרת פיזי (הקרוי גם שרת ייעודי), ניתן לנהל את השרת באופן מתקדם יותר, מה שלעיתים יצריך לעסוק לא מעט בפן הטכני.
  • שרת שיתופי – שרת שמשמש מספר לקוחות במקביל. סוג זה מתאים לאתרי מסחר קטנים, דפי נחיתה או אתרים קטנים באופן כללי. זוהי החבילה הזולה ביותר מבין האופציות, והיא מתאימה בעיקר לעסקים קטנים או לעסקים בתחילת הדרך (כשעדיין לא יודעים כיצד העסק יתפתח ואיזה שרת יהיה אידיאלי בעתיד). לשרת זה אמנם יש יתרון כלכלי, אך יש לו גם חסרונות, ובין היתר הוא עשוי להשפיע על הקידום האורגני של האתר.
  • שרת וירטואלי – שרת מאוד פופולארי משום שהוא ידידותי למשתמש וקל להקמה. נוסף לכך, הוא נחשב לזול יחסית וניתן לבחור את המסלול האידיאלי עבור האתר, הן מבחינת צרכי המחשוב (ניתן להגדיל בעתיד את המפרט הטכני) והן הפן הכלכלי, כך שהוא מתאים למרבית האתרים.

שנסכם?

יש שלושה סוגי שרתים עיקריים, כשלכל אחד ואחד מהם יתרונות וחסרונות. חשוב לציין שלא משנה באיזה סוג שרת בחרתם, חשוב לוודא שחבילת האחסון כוללת גם גיבוי של המידע, בדגש על גיבוי יום יומי, כך שאם חלה תקלה או פריצה לאתר, תוכלו להשיב את התכנים בכמה קליקים בודדים, ולשחזר את האתר באופן האידיאלי ביותר.

אוכל לאירועים דברים לבית טכנולוגיה יחסים כללי לימודים והשכלה פנאי וצרכנות רכבים ותחבורה
המשך לעוד מאמרים שיוכלו לעזור...
למנהלים אורח חיים בריא: מידע שתוכלו למצוא באתר ויטה פלוס
מנהלים אורח חיים בריא? מעולה! בין אם אתם מקפידים על תזונה מאוזנת ומסודרת, מתרגלים פעילות גופנית על...
קרא עוד »
ספט 17, 2020
זיפות גגות: שיטת האיטום השכיחה בישראל
איטום גג זה דבר חשוב מאוד. איטום גג בשיטה הנכונה והיעילה ביותר, הוא דבר אשר מאפשר לכל גג להיות אטום...
קרא עוד »
מאי 27, 2018
ארונות אמבטיה תלויים – יתרונות וחסרונות
חדרי האמבטיה נחשבים לחדרים המשרתים בעיקר את בעלי  הבית. ניתן למצוא להורים, לילדים ועוד....
קרא עוד »
יול 07, 2021