הדפסה על כוסות

סובלימציה היא שיטת ההדפסה בה משתמשים על מנת לייצר כוסות וספלים מעוצבים.

בתהליך הסובלימציה מועברת גרפיקה בהדפסה דיגיטלית צבעונית על גבי כוסות וספלים. הכוסות והספלים  מצופים בפולימר מיוחד אשר מאפשר את הדפסת הגרפיקה באיכות גבוהה מאוד.

תחילה מעצבים את הגרפיקה בתוכנת מחשב, צריך להתאים את גודל ההדפסה כוס או לספל כמובן. לאחר בחירת הגרפיקה או התמונה שיוטבעו על גבי הכוס או הספל. אם כן, מכינים  את האיור, התמונה, הכיתוב או הגרפיקה, מדפיסים אותם על גבי נייר מיוחד ומצמידים את ההדפסה על שטח הפנים של הכוס או הספל. מציבים  את הכוס או הספל על גבי משטח מכבש מכונת ההדפסה, ומניחים מעליו את דף  הסובלימציה המודפס, וסוגרים את המכבש על המוצר שכן המכבש עובד בסגירת לחץ. בסיום התהליך יתקבלו כוסות וספלים מודפסים ויפים.

הגרפיקה בעצם מוטבעת על גבי הכוסות. ההדפסה על גבי הכוסות והספלים אינה בולטת ואינה מורגשת, למעשה לא נוצרת שכבה נוספת בגלל ההדפסה על גבי הכוס או הספל  אלא ההדפסה עוברת אל החומר ממנו עשויים הכוסות והספלים. הודות לתהליך ההדפסה הנ"ל-  מתקבלים כוסות וספלים איכותיים, אשר עמידים מאוד בפני בלאי משימוש, בפני רחצה במים ושפשוף בסבון כלים ובפני קור או חום.

הדפסת סובלימציה על גבי כוסות וספלים

כפי שנכתב קודם לכן, הדפסה על כוסות וספלים מתבצעת על ידי תהליך שנקרא סובלימציה. סובלימציה היא סוג הדפסה של גרפיקה או תמונה בצבעים על גבי מוצרים שונים בציפוי פולימר מיוחד אשר  את ההעברה בצבע על גבי המוצר.

כיום ישנו מגוון ענק של כוסות וספלים מעוצבים המהדרים את מדפי החנויות לכלי בית. זהו אינו טרנד חולף, תחום העיצוב והדקורציה תפס תאוצה בעשור האחרון, ואם בעבר כוס או ספל היו רק כוס וספל שמילאו צורך פונקציונאלי, הרי שהיום כל כוס וכל ספל יכולים להיות יצירת אמנות בפני עצמם.

אפשר להדפיס על כוסות וספלים העשויים מחומרים שונים כגון זכוכית, חרס וכן על כוסות או ספלים  אשר עשויים מחומרי פלסטיק (חומרים פלסטיים) שאינם רעילים ומתאימים לשימוש עבור שתייה.

הדפסה דקורטיבית על גבי כוסות ועל ספלים לשתייה, נעשית על כוסות וספלים שעשויים מחומרים העמידים בפני חום, קור ורטיבות, שכן מדובר במוצר המשמש לשתייה. ניתן להוציא לפועל  וליישם כל רעיון יצירתי בזכות הדפסת הסובלימציה על כוסות, כך תוכלו ליצור סטים מקסימים של כוסות וספלים מעוטרים בעיצובים שונים .

אוכל לאירועים דברים לבית טכנולוגיה יחסים כללי לימודים והשכלה פנאי וצרכנות רכבים ותחבורה
המשך לעוד מאמרים שיוכלו לעזור...
איזו מתנה אפשר לקנות לילד שחוגג בר מצווה?
ילדים הם הדבר החשוב ביותר בחיינו ועל זה אין מחלוקת. אנחנו רוצים כי הילדים שלנו ירגישו הכי טוב שאפשר....
קרא עוד »
יול 26, 2017
מי באמת מרוויח ממתחמי עבודה משותפים
תוהים האם מתחם עבודה משותף הוא הקפיצה הגדולה הבאה שלכם? אתה לא לבד. זירת חללי העבודה המשותפים הופכת...
קרא עוד »
נוב 01, 2023
5 מקומות בילוי משפחתי ברחובות
בילוי משותף הוא אחת החוויות הטובות בחיי המשפחה. בבילוי כזה יש הנאה משותפת של המבוגרים והילדים כאשר הם...
קרא עוד »
אוק 22, 2018