המצאת פטנט? לפני רישום בדקו שלא הקדימו אתכם ברעיון

המצאת פטנט

לא מעט ממציאים במהלך ההיסטוריה מוכרים וידועים לכולנו, אך מי שנסתר מהעין הרבה פעמים, מי שנשכח מספרי ההיסטוריה הם אנשים שיצרו פטנטים אך הם שכחו לרשום אותם או לא מיהרו לעשות זאת ואחרים הקדימו אותם וזכו בכל התהילה.

יצירת פטנט, בין אם כזה שאמור לעזור לכלל החברה ובין אם כזה שמיועד למטרה ספציפית, היא כנראה גולת הכותרת של כל ממציא ומפתח. בדיוק כמו שכל חוקר במעבדה רוצה להגיע לפריצת דרך במחקר שלו, וכמו שכל חוקר אחר באקדמיה יודע, שפריצת הדרך שלו תגיע כשהוא יגלה דבר חדש שאיש לא גילה לפניו, ולא משנה אם מדובר בדבר שיכול לשרת את כלל החברה או רק את העוסקים בתחום, כך בדיוק אנשים שעוסקים בהמצאות או בפיתוח, יודעים שאם הם יצליחו ליצור פטנט מסוים, זו גולת הכותרת של העבודה שלהם. יש אנשים שעובדים על זה כל חייהם הבוגרים.

המצאת פטנט

השאלה היא, כיצד אנחנו דואגים שלא יקדימו אותנו, כיצד אנחנו דואגים שהפטנט שלנו יירשם לפני פטנטים של אחרים שמנסים להגיע אל אותה נקודה כמונו ואולי אפילו ליצור פטנט משמעותי יותר?

ראשית, עלינו לוודא שאיש לא יצר פטנט כמו שלנו כבר, על מנת שלא נעשה עבודה לחינם. אנחנו צריכים לוודא במשרד עורכי פטנטים, שאכן הפטנט שלנו הוא מקורי וחדשני ואיש לא רשם פטנט דומה. שנית, אנחנו צריכים לבצע את הרישום שלנו כמה שיותר מהר.

לשם כך עלינו לעשות מספר דברים, ראשית, לשכור עורך דין שמתמחה בתחום של פטנטים, שיטפל בעניין שלנו כמה שיותר מהר. שנית, אנחנו צריכים להכין את כל המסמכים מראש, להכין את כל התוכניות, לוודא שיש לנו כל מה שנדרש בשביל שהפטנט יירשם כמה שיותר מהר. עלינו להיות סבלניים, מדובר בתהליך ארוך זמן, אך ככל שנגיש אותו מהר יותר (ומן הסתם מוכן לרישום), אז גדל הסיכוי שנוכל לרשום אותו ולהציג אותו כפטנט שלנו.

מכאן והלאה זה תלוי בנו כיצד נשתמש בו וכיצד נאפשר לאחרים לעשות בו שימוש לצרכים שלהם.

 

אוכל לאירועים דברים לבית טכנולוגיה יחסים כללי לימודים והשכלה פנאי וצרכנות רכבים ותחבורה
המשך לעוד מאמרים שיוכלו לעזור...
התרומה של הלוחות לילדים
בתור הורים לילדים, אנחנו מחפשים כל הזמן דרכים כיצד אנחנו יכולים לשפר את תהליך ההתפתחות. אנחנו מחפשים...
קרא עוד »
אפר 08, 2018
למה נשים אוהבות תכשיטים?
כשרוצים לברר למה אדם מסוים אוהב משהו, צריך לבחון הן את אותו פרט שהוא אוהב וכמובן איך הוא משפיע עליו,...
קרא עוד »
ספט 29, 2020
דירות למכירה במודיעין 4 חדרים
האם חשבתם לרכוש דירה? אם אתם כאן, התשובה היא ככל הנראה- כן. קניית דירה הופכת נפוצה יותר ויותר בשנים...
קרא עוד »
אוג 30, 2019