איך להגן על הקבצים שלכם שלא ימחקו?

איך להגן על הקבצים שלכם שלא ימחקו?

כל אחד צריך מפעם לפעם לבצע מחיקה של קבצים מיותרים. הבעיה מתחילה כאשר מבצעים בטעות את הפעולה ההפוכה, כלומר מוחקים בטעות קבצים שלא רצינו בעצם למחוק. נסביר איך להגן על הקבצים החשובים לכם, שלא ימחקו על ידיכם או על ידי אחרים. 

אל תורידו תוכנות ממקור לא מוכר 

לעולם אל תורידו למחשב תוכנות ממקור לא מוכר. ישנן תוכנות שנועדו לגרום נזקים למחשב שלכם. תוכנות עלולות להשתלט על המחשב ולבצע מחיקה בלתי מבוקרת של תכנים וקבצים. לעיתים גם עדכון תוכנה שהתקנתם בתמימות עלול לגרום לנזקים ומחיקות. התקינו תוכנות או הורידו עדכונים רק כאשר אתם בטוחים שהם בטוחים. וטיפ לא פחות חשוב: אל תתנו לילדים לשחק עם המחשב שלכם ללא השגחה. אפילו ילד קטן עלול בטעות למחוק קובץ גדול וחשוב ביותר! כך שהפתרון היחידי במקרה זה הוא ביצוע שחזור דיסק קשיח.

את תבצעו פעולות הרסניות כשאתם לא מפוקסים 

אם אתם מרגישים עייפים או לא מרוכזים, זאת אומרת שזה לא הזמן לבצע מחיקה של קבצים. זה לא הזמן לעשות סדר בתיקיות הישנות במחשב שלכם. למחוק קבצים כדאי לבצע אך ורק בצורה יזומה כאשר אתם ערניים. ותמיד לפני כל מחיקה בדקו שאין בתיקייה קבצים שאתם צריכים או תיקיות משנה. אפילו אם אתם משתמשים בתוכנות או אפליקציות מוכרות, היזהרו מהפעלה לא מבוקרת. לדוגמא, ישנן תוכנות שמוחקות קבצים כפולים. מומלץ לא להשתמש בתוכנות כאלה בקלות ראש. רק אם ווידאתם שמדובר באמת בקובץ זהה וכפול, אפשר לבצע מחיקה. 

הנהיגו שגרת עדכון מסודרת 

בבית או בעבודה, במחשב הנייד או במחשב הנייח, דאגו שתמיד תהיה לכם שגרת עדכון וגיבוי מסודרת. במצב כזה, יהיה לכם מאוד פשוט לשחזר קבצים גם לאחר מחיקה מוטעית. ואם בכל זאת משהו נמחק, ניתן לשחזר מידע בסיוע מעבדה מוסמכת של טיקטק שחזור מידע.

אוכל לאירועים דברים לבית טכנולוגיה יחסים כללי לימודים והשכלה פנאי וצרכנות רכבים ותחבורה
המשך לעוד מאמרים שיוכלו לעזור...
ביג מאמא קייטרינג אוכל מוכן לשבת
בבתים רבים בישראל ליום השבת יש מעמד מיוחד ולכן משפחות רבות נערכות באופן מיוחד לקראת השבת. בדרך כלל...
קרא עוד »
אוק 30, 2022
מורים פרטיים לאנגלית – זה הזמן לשפר את האנגלית
לא מרוצים מרמת האנגלית שלכם? מורים פרטיים לאנגלית יוכל לעבוד אתכם על האנגלית ולעזור לכם להתקדם כדי...
קרא עוד »
נוב 30, 2021
השבחת זרע: איך עושים את זה נכון?
בעוד היריון הוא תהליך טבעי אצל רוב הזוגות, ישנם זוגות שמתקשים להגיע למצב של היריון. חלקם בשל בעיות...
קרא עוד »
פבר 14, 2022