השוואה בין אייפון לסמסונג גלקסי

השוואה בין אייפון לסמסונג גלקסי

בעולם הסמארטפונים ההולך ומתפתח תדיר, קיימים שלל מכשירי סלולר איכותיים וטובים. עם זאת, מכשירי ה"דגל" של תחום הטלפונים החכמים הינם אייפון וסמסונג גלקסי – אלה המכשירים החכמים הנחשבים לאיכותיים ולפופולאריים ביותר בתחום. עניין זה גורם לאנשים רבים לתהות באיזה מכשיר כדאי לבחור, ואיזה מכשיר כדאי לקנות כך שהוא ישמש אותנו לזמן כמה שיותר רב ולא יתקלקל במהרה. הרי לפניכם כמה קריטריונים חשובים להשוואה בין אייפון לסמסונג גלקסי, שבתקווה יעשו לכם קצת סדר בבלאגן.

מחיר

בכל הנוגע למחיר, אין ספק כי האייפון והסמסונג גלקסי שניהם יקרים יותר בהשוואה למתחרים האחרים שלהם בשוק. מחירו של האייפון, המיוצר של ידי חברת "אפל", בדרך כלל עולה על מחירו של הגלקסי (המיוצר על ידי חברת "סמסונג") המקביל אליו (לדוגמא, אייפון 6 יעלה בדרך כלל מעט יותר מגלקסי 6).

מערכת ההפעלה

מערכת ההפעלה של האייפון הינה מערכת ההפעלה IOS. מדובר במערכת הפעלה סגורה, וזאת בניגוד למערכת ההפעלה של הסמסונג גלקסי – הרי היא מערכת האנדרואיד. למערכת האנדרואיד יתרונות על פני מערכת ההפעלה IOS, וזאת בשל העובדה שמערכת ההפעלה של אפל הינה מערכת חסומה, העשויה לעיתים להגביל את הצרכן. עם זאת, למערכת האנדרואיד החסרונות שלה – כמו למשל העובדה שהיא חשופה יותר לוירוסים ולפגיעות שונות ברשת האינטרנט, וזאת בניגוד למערכת ה- IOS, החסומה ברובה לפגיעות מסוג אלה.

פונקציות

בכל הנוגע לפונקציות הקיימות בטלפונים החכמים, הרי שניתן לומר כי מרבית הפונקציות המתאפשרות לנו במכשיר הנייד זהות בשתי החברות. עם זאת, סמסונג הגדילו לעשות ולפתח פונקציות נוספות בהן האייפון עדיין אינו תומך, כמו למשל פיצול מסך, גישה מהירה ביותר למצלמה ועוד, לרבות המכשיר החדש ביותר שהוציאה החברה – סמסונג גלקסי 7, שהינו מכשיר עמיד במים עד לעומק של מספר מטרים (עוד לא מתאפשר באייפונים). עם זאת, קיימות פונקציות אחרות באמצעותן מתעלה האייפון על הגלקסי, כמו למשל מערכת ה"סירי" המתוחכמת של האייפון, שעולה בהרבה על מערכת השליטה הקולית של הגלקסי.

מצלמה

בכל הנוגע למצלמה, הכל תלוי בדגם המכשיר. בעוד שבעבר מצלמת האייפון עלתה בהרבה על מצלמת הגלקסי, הרי שבדגמים החדשים יותר, שיפרה סמסונג את איכות המצלמה שלה משמעותית. כיום, בדגמים החדישים יותר (6 ומעלה), כמעט שאין הבדל משמעותי בין המצלמות. אם משווים בין הגלקסי 6 לאייפון 6, לדוגמא, הממצאים הם כאלה: המצלמה של אייפון הינה מצלמת 8 מגה פיקסלים, ברזולוציה של 3264X2448 פיקסלים. לעומת זאת, המצלמה של הגלקסי הינה מצלמת 16 מגה פיקסלים, ברזולוציה של 2998X5321 פיקסלים, ומכאן שהיא מעט טובה יותר מזו של האייפון. כמו כן, סמסונג הגדילה לעשות ושיפרה את מערך העדשות הפנימי של המצלמה שלה בדגמים החדשים יותר של הגלקסי.

סמסונג גלקסישברים ותיקונים

אין ספק כי בהשוואה לעבר, הטלפונים הניידים כיום (סמארטפונים) נחשבים לשבריריים יותר, ונוטים להישבר בקלות רבה יותר. ניתן לומר כי מבחינה זו, הן האייפון והן הסמסונג גלקסי כמעט זהים לחלוטין, ויש צורך ברכישת מגן מסך מתאים על מנת להגן על המסך משברים וסדקים העלולים לפגוע בתצוגה. בכל הנוגע לתיקונים, תיקון מסך אייפון 6 יהיה בדרך כלל מעט זול יותר מתיקון חלק ממסכי הסמסונג גלקסי, שכן החברה הוציאה מכשירי אדג' להם מסך מקומר שעלות התיקון שלו גבוהה יותר. כמו כן, למסכים אלה קשה יותר למצוא מגן מסך מתאים בשל הצורה הייחודית שלהם, עניין הדורש התעסקות עדינה יותר איתם ושמירה עליהם.

איכות המסך

כאשר משווים את הדגמים המתקדמים יותר של האייפון והגלקסי האחד לשני, הרי שאיכות הצפייה במסך כמעט זהה לחלוטין – בשתי החברות המסכים מציגים חדות נהדרת וצבעים טובים. עם זאת, צבעי הגלקסי מעט עשירים וחזקים יותר, וגורמים לצבעים באייפון להיראות מעט חיוורים לעומתם. כמו כן, מסכי הגלקסי בדרך כלל מעט גדולים יותר ממסכי האייפון, עניין העשוי לסייע רבות לאנשים בעלי מוגבלות ראייה כלשהי, או לאנשים אשר מעוניינים בצפייה נוחה יותר במסך גדול.

סוללה

סוללה היא אחד הדברים החשובים ביותר בטלפונים חכמים, שכן טלפונים אלה נוטים "לזלול" את הסוללה ולהשאיר אותנו מנותקים מהסביבה במידה ואיננו קרובים למקור חשמל כלשהו. לעומת האייפון, מצוייד הגלקסי בסוללה חזקה יותר, שמחזיקה מעמד במשך זמן רב יותר. בנוסף, מטעני הסמסונג גלקסי הינם לרוב מטענים בעלי פונקציית הטענה מהירה במיוחד (quick charge), המאפשרת לקבל אחוז הטענה יפה מאוד בהטענה בודדת של מספר דקות. כמו כן, בדגמים החדשים יותר, קיימת האפשרות להטעין את הסמסונג באופן אלחוטי באמצעות מטען מיוחד, שאינו קיים עדיין בדגמי האייפון השונים.

אוכל לאירועים דברים לבית טכנולוגיה יחסים כללי לימודים והשכלה פנאי וצרכנות רכבים ותחבורה
המשך לעוד מאמרים שיוכלו לעזור...
מה הפך את חדרי הבריחה לטרנד המוביל בישראל?
חדרי הבריחה הפועלים בישראל הפכו בשנים האחרונות לאחד מהטרנדים המובילים בקרב ישראלים רבים מכל שכבות...
קרא עוד »
נוב 29, 2018
תובנות על בחירת מתנות לחג: מה שאולי לא ידעתם
ככל שעונת החגים מתקרבת, אמנות הענקת המתנות תופסת את מרכז הבמה. בעוד שרבים מאתנו מתמקדים בהיבט המסחרי...
קרא עוד »
מאי 15, 2024
כך תתמודדו עם שורשים במערכת הביוב
אם הייתם יודעים שזה מה שעתיד להתרחש בטח הייתם חושבים יותר לפני הקמת הגינה, אבל עכשיו כשמערכת הביוב...
קרא עוד »
דצמ 18, 2017