עיצוב מוצר – למה זה חשוב כל כך?

מבין הדברים הרבים שסטיב ג'ובס לימד את העולם, אחד הדברים המהותיים ביותר קשורים לעיצוב מוצר. זה לא שלפניו המוצרים לא היו מעוצבים, אך הגישה היתה שזה הדבר הפחות חשוב, הרבה יותר חשוב התוכן של המוצר, והעיצוב היה כמין "ילד חורג" בכל מה שקשור לפיתוח המוצר.

סטיב ג'ובס, כבר במחשבים הראשונים של אפל, לימד את העולם שהצרכן לא מחפש רק מוצר איכותי שיעבוד כמו שהוא רוצה, אלא שהוא מחפש גם מוצר שמעוצב בצורה יפה, נוחה, מעוצב באופן כזה שיספק לו חווית משתמש בצורה נוחה. הרי ברור לכל, שיש קשר בין האופן בו המוצר מעוצב לאופן בו הצרכן יכול ליהנות מאופי השימוש בו.

לכן כשאנחנו מסתכלים על מוצר, אנחנו צריכים לבחון לא רק את הפרטים הטכניים שלו או את האופן בו הוא עובד, ועד כמה הוא עמיד וחזק, אלא גם כיצד הוא מעוצב, כיצד הוא בנוי, עד כמה נוח להשתמש בכפתורים השונים, עד כמה הם נגישים לקהל שאמור  להשתמש בו, עד כמה המכשיר גדול או קטן, עד כמה ניתן לעבוד בו בצורה ברורה ועוד. כל פרט כזה יכול להשפיע עלינו בצורה שונה.

מה משפיע על עיצוב מוצר

ישנן נקודות שונות שמשפיעות על עיצוב מוצר. תחילה אנחנו צריכים לבחון מי אמור להשתמש בו, מי הקהל היעד של המוצר. קיים הבדל בין מוצרים שאמורים לשרת ילדים לבין מוצרים שאמורים לשרת מבוגרים. בכל אספקט שהוא, אנחנו נוכל לראות הבדלים בין השניים.

שנית, יש שאלה עד כמה אנחנו יכולים להשפיע על עיצוב המוצר. יש לנו השפעה מסוימת, אך אנחנו צריכים להתחשב בנקודות כמו סוג המוצר, המבנה שלו, חומרים מהם יש לבנות אותו ועוד. מדובר על דברים שמשפיעים כך או אך אחרת על העיצוב.

שלישית, אנחנו צריכים לדעת האם העיצוב אמור להיות חדשני או קלאסי, האם הוא להתאים למבנה ספציפי או שאין לכך משמעות. יש פרמטרים שונים בשטח שיכולים להשפיע על האופן בו אנחנו אמורים לעצב את המוצר שלנו כך שיתאים לצרכים שלנו ולתנאי השטח.

אוכל לאירועים דברים לבית טכנולוגיה יחסים כללי לימודים והשכלה פנאי וצרכנות רכבים ותחבורה
המשך לעוד מאמרים שיוכלו לעזור...
שואב אבק רטוב, מה זה?
שואב אבק רטוב הוא סוג של שואב אבק המשמש לניקוי נזילות רטובות. הוא משתמש בוואקום כדי לשאוב את הנוזל...
קרא עוד »
נוב 14, 2022
תנור נפט לחימום ביתי
בשנים האחרונות, אנשים רבים בוחרים לצורך חימום ביתם בתנור ביתי הקרוי גם קמין. הקמין הוא מעין אח, אשר...
קרא עוד »
נוב 06, 2017
אבקת חלבון ללא סוכר לסוכרתיים
אחת הדרכים שבאמצעותן ניתן ליהנות מיותר אנרגיה בגוף, מהיכולת לבנות שרירים וליהנות מתזונה נכונה בעת...
קרא עוד »
ינו 16, 2018