מה ההבדל בין הפלה בכדור להפלה בגרידה?

מה ההבדל בין הפלה בכדור להפלה בגרידה?

כאשר אישה ניצבת מול הפלה יש בפניה שתי אפשרויות עיקריות. הראשונה היא הפלה בכדור והשנייה היא הפלה בגרידה. אין ספק ששתי השיטות כרוכות בחוסר נוחות, בכאב וגם במורכבות רגשית. אך בכל זאת יש הבדלים בין השיטות, ולקראת קבלת החלטה חשוב כי האישה תהיה מודעת להבדלים ותתקבל ההחלטה הנכונה לה בהתאם למצב ולסיטואציה.

על הפלה בכדור

הפלה בכדור זוהי דרך שנחשבת פשוטה יותר, היא מתבצעת באמצעות כדור מסוג ציטוטק. כדור זה משפיע על פעילות הרחם וגורם להתכווצויות. אחרי שמחדירים את הכדור או בולעים אותו מתחיל תהליך טבעי של התכווצויות של הרחם, מה שגורם להפלה ומוביל להתרוקנות של הרחם. חשוב לקבל חוות דעת רפואית ולהיות מלווים באנשי מקצוע מובילים לאורך התהליך הזה. הוא אמנם נראה פשוט על פניו, אך הוא מלווה בחוסר נוחות ובכאבים במהלכו.

על הפלה בגרידה

הפלה בגרידה הינה פעולה פולשנית שתתבצע בהרדמה. במהלך הפרוצדורה מחדירים את המכשור הרפואי על מנת לפנות את הרחם ולנקות אותו מכל שיירי ההיריון. הפלה זו עשויה להיות נחשבת מורכבת יותר, אך למעשה יש נשים שתדווחנה על חוויה מורכבת מעט פחות. זאת מחמת העובדה שהשיירים מוצאים על ידי הסגל הרפואי, ולא יוצא בהדרגה תוך כדי מעורבות מלאה של האישה. קראו עוד על הפלה כירורגית באתר לימדיק.

חוות דעת של מומחים

בכל מקרה חשוב לקבל חוות של מומחים, ולהיות מודעים לכך שלכל הפלה שהיא יש סיכונים ומאפיינים מסוימים. מה שבהחלט אמור להשפיע על ההחלטה של האישה ועל הבחירה שלה בנושא הפלה. מלבד לעוצמת החוויה, לכוח הסבל וכן עניין אסתטיקה וגינאלית, אי אפשר להתעלם מנושא הסיכונים והתוצאות שעלולות להיות כרוכות בהפלה, בין אם היא מתבצעת בכדור ובין אם היא נעשית בגרידה.

אוכל לאירועים דברים לבית טכנולוגיה יחסים כללי לימודים והשכלה פנאי וצרכנות רכבים ותחבורה
המשך לעוד מאמרים שיוכלו לעזור...
טיפים לבחירת מקלחון לחדר של ילדים
חדר מקלחת שמיועד רק עבור הילדים צריך להיות נגיש, מאובטח ובעיקר נוח לשימוש. הפתרון היחיד שנותן מענה על...
קרא עוד »
ינו 05, 2017
3 המלצות לתכנון טיול עם חברים בדרום
אין ספק כי חברים הם הדבר הכי חשוב בחיים פרט למשפחה. החברים תמיד יתמכו בנו ואנו יכולים להיות בטוחים כי...
קרא עוד »
נוב 20, 2018
סדנאות קרקס
סדנאות קרקס יכולות להוות את התוספת הנפלאה ביותר לכל סוג של אירוע. היום כבר לא ניתן לקיים אירועים, ללא...
קרא עוד »
אוק 18, 2020