פונדקאות

פונדקאות

היום ניתן לשמוע על יותר ויותר זוגות שמנסים להביא ילד לעולם אך מתקשים בתהליך. לא מעט זוגות מתחילים טיפולי פוריות, דבר שיכול להפוך לתהליך ארוך, מורכב ומסורבל. עבור רוב הזוגות, התהליך לא מצליח כבר מהפעם הראשונה, לכן יש צורך לעבור מספר סבבים, אשר כרוכים בלא מעט קשיים פיזיים ונפשיים. ישנם זוגות שגם לאחר טיפולים רבים ומייאשים, עדיין לא מצליחים להיכנס להיריון. במקרים מסוג זה ניתן לבחור בשני פתרונות אפשריים – לפנות לאימוץ או לחילופין, לחפש אם פונדקאית. חוק הפונדקאות אשר חוקק בשנת 1996 מסדיר את כל הנושא בצורה חוקית ומסודרת. חשוב לזכור כי כל התחום של הפונדקאות הינו תחום שמורכב, שמצריך התייחסות לנושאים רבים, הן בפן המשפטי והן בפן הרגשי או הרפואי.

מה חשוב לדעת לגבי פונדקאות בארץ?

נכון להיום, תחום הפונדקאות נוסד כדי לאפשר לזוגות חשוכי ילדים או לנשים יחידניות לממש את הזכות שלהם להעמיד צאצאים משלהם. לעומת תהליך האימוץ, תהליך הפונדקאות מאפשר להשתמש בזרע ובביצית של בני הזוג, כך שמבחינה גנטית הילד יהיה הילד הביולוגי שלהם. החוק מסדיר את הנושא, על מנת לאפשר לאישה פונדקאית לשאת את העובר של הזוג חשוך הילדים או של האם היחידנית, ולאחר הלידה למסור להם את התינוק. כמובן שבין שני הצדדים נחתם הסכם מסודר, אשר מסדיר את כל ההתנהלות ביניהם ואת ההתחייבויות של שני הצדדים. על מנת שההסכם יקבל תוקף חוקי, יש צורך לאשר אותו בוועדת האישורים אשר פועלת מתוקף חוק הפונדקאות. על מנת לקבל אישור מהוועדה, יש צורך לעבור ייעוץ נפרד לשני הצדדים, על מנת שחברי הוועדה יוכלו לאשר את המוכנות של שניהם לבצע את התהליך. רק לאחר השלב הזה, ניתן להתחיל את התהליך הרפואי לצורך השגת ההיריון הרצוי.

לסיכום, כל אחד וכל אחת זכאים להעמיד צאצאים, דבר שלא תמיד מתאפשר בצורה טבעית. במקרים מסוג זה, ניתן לבצע הליך של פונדקאות, על מנת לאפשר לכל אחד לגדל ילדים ביולוגים. התהליך כרוך בלא מעט אמוציות, פחדים, חששות וכמובן גם בירוקרטיה, לכן מומלץ להיעזר בשירותיו של ארגון שמתמחה בתחום.

אוכל לאירועים דברים לבית טכנולוגיה יחסים כללי לימודים והשכלה פנאי וצרכנות רכבים ותחבורה
המשך לעוד מאמרים שיוכלו לעזור...
אילו אפשרויות ריהוט ישנם לבתים קטנים
בשנים האחרונות יותר ויותר אנשים נאלצים לעבור לדירות קטנות,  וזאת בשל יוקר המחייה ועלות הדירות בארץ...
קרא עוד »
אוק 19, 2017
סקסופוניסט לאירועים עסקיים – והפיכת האירוע העסקי שלנו לייחודי מאוד
ניהול אירועים עסקיים זה חלק חשוב מאוד מניהול המוניטין והתדמית של העסק שלנו. כאשר אנחנו עורכים אירוע...
קרא עוד »
דצמ 30, 2015
עמלות כרטיסי האשראי: על מה אתם משלמים?
מדי חודש, כשאנחנו מקבלים את חשבון כרטיס האשראי שלנו, אפשר לראות בין המספרים, גם עמלה שאנחנו משלמים,...
קרא עוד »
ספט 05, 2019