בעיות בזוגיות אחרי לידה – הסוד להצלחה

בעיות בזוגיות אחרי לידה
בעיות בזוגיות אחרי לידה

על פניו, לידה של תינוק או תינוקת אמורה להיות אחד מרגעי השיא של כל מערכת זוגית. הרי אין דבר שבני זוג מחכים לו יותר מאשר להיכנס להריון ולהביא תינוק לעולם. לא משנה אם זה תינוק ראשון או חמישי.

העניין הוא שלא מעט בני זוג דווקא חווים משבר אחרי הלידה. מדובר על משבר בזוגיות שיכול לפגוע קשות בקשר ביניהם, מן הסתם הוא יפגע קשות גם בטיפול בתינוק ובשאר הילדים במידה ויש, לא פעם זה אפילו מוביל לפרידה. על מנת שזה לא יגיע למצב כזה, יש לנהוג בצורות שונות, יש לעבוד על הקשר ועל הבעיות השונות שנוצרות בו.

לפני שנסביר כיצד עובדים על הקשר, חשוב להבין תחילה מאיפה נובעות אותן בעיות. צריך לזכור, הריון ולידה הם תהליכים רגשיים מאוד עמוקים, מאוד לא פשוטים. מעבר לכך שהגוף עובר שינויים ויש כמובן שינויים הורמונאליים, אזי שגם כל שגרת החיים משתנה. במקום שהאישה תוכל להתפנות לעצמה, במקום שהיא תוכל להתקדם בקריירה שלה, היא צריכה לעצור הכל בשביל לטפל בתינוק. מצד שני, הגבר לא פעם מרגיש שהוא נשאר מאחור, יש גברים שמרגישים שהאישה מעניקה יותר תשומת לב לילד מאשר להם.

קראו גם על: ייעוץ ואימון אישי

כיצד אפשר לטפל בבעיות בזוגיות

הדרך הקלה והפשוטה היא כמובן לדבר על זה. תקשורת טובה בין הצדדים תמיד יכולה לעזור. לא לשמור את הדברים בפנים. מן הסתם, אפשר להתייעץ ולקבל טיפול אצל אנשי מקצוע. צריך לפנות לכך זמן ומקום.

מעבר לכך, בני הזוג צריכים לפנות לעצמם זמן ומקום בשביל להיות ביחד, בשביל ליהנות אחד מהשנייה, גם בלי קשר לתינוק. ככל שהם יוכלו לשמור על השגרה המוכרת להם, כך יהיה להם קל יותר להתגבר על הבעיות השונות שנוצרות בקשר עם הזמן.

אוכל לאירועים דברים לבית טכנולוגיה יחסים כללי לימודים והשכלה פנאי וצרכנות רכבים ותחבורה
המשך לעוד מאמרים שיוכלו לעזור...
משחקי חשיבה ענקים
כשאנחנו אומרים משחקי חשיבה ענקיים, אין זו טעות ספרותית, מדובר במשחקי חשיבה אשר יכולים לשחק אותם יותר...
קרא עוד »
ינו 23, 2018
חיטוי לרכב נגד קורונה – המדריך המלא
מחקרים שנעשו בתחילת ההתפרצות של נגיף הקורונה הוכיחו כי לווירוס ישנה עמידות מסוימת על גבי משטחים, ועל...
קרא עוד »
אוג 22, 2021
אילו סוגי מעצורים לדלת קיימים ואיך תבחרו
לא רבים חושבים על כך אך הדלת שלנו משפיעה עלינו מאוד ויש לה משמעות אדירה בבית או במשרד. הדלת היא למעשה...
קרא עוד »
מאי 17, 2019