צוואה הדדית – איך זה עובד

צוואה הדדית
צוואה הדדית

נישואים שניים במשפחה של אחד מההורים עשויים לגרום לאי נעימות ומלחמות במקרה שהוא נפטר מן העולם, כיוון שכל הרכוש שלו עשוי לעבור לידיו של בן הזוג ללא הסכמה של הילדים. כדי למנוע מצבים לא נעימים כאלו, רצוי לערוך צוואה מסודרת בה מפורטים רצונותיהם של כל אחד מבני הזו לגבי רכושם האישי והמשותף. בכדי למנוע את חילוקי הדעות בנוגע לזכויות על עיזבונות הנפטר, מומלץ כי בני הזוג יערכו יחד צוואה הדדית.

מהי צוואה הדדית?

מדובר על צוואה הנערכת באופן משותף בין בני הזוג הנערכת אצל עורך דין להכנת צוואה , בין אם מדובר על צוואה הנערכת על ידי כל אחד מהם במסמך אחד או מסמכים נפרדים, כאשר המהות המרכזית של צוואה כזו היא הסכמה והסתמכות הדדית על צוואתו של האחר.

בדרך הזו הצוואה שבני הזוג משאירים אחריהם תפרט באופן מוסדר וברור את הירושה שתחולק, בין אם יחליטו יחד על העברת העיזבונות לזכותו של בן הזוג האחר או העברת העיזבונות הפרטיים של כל אחד מהם ישירות לילדים, מבלי שיועברו לבן הזוג השני.

מה ההבדל בין צוואה הדדית לצוואה רגילה?

בשונה מצוואה רגילה בה אדם עורך באופן אישי ופרטי צוואה המפרטת את חלוקת רכושו ליורשיו, צוואה הדדית נערכת בצורה הדדית בין שני בני זוג כאשר כל אחת מהצוואות הנפרדות שלהם מסתמכת על השנייה, וכך מפרטת הוראות מקבילות ותואמות בנוגע לחלוקת הרכוש שלהם.

כיצד מומלץ לערוך צוואה הדדית?

עריכת צוואה הדדית מומלצת לבני זוג נשואים או ידועים לציבור בהתאם למאפיינים שונים, ולכן מומלץ לערוך צוואה כזו בליווי משפטי מקצועי של עורך דין צוואה הדדית וירושות.

אוכל לאירועים דברים לבית טכנולוגיה יחסים כללי לימודים והשכלה פנאי וצרכנות רכבים ותחבורה
המשך לעוד מאמרים שיוכלו לעזור...
סיור קולינרי בתל אביב – לטייל בשווקים השונים
תל אביב, בירת הקולינריה של ישראל, היא גן עדן לחובבי האוכל. יציאה לסיור קולינרי רגלי בין השווקים השונים...
קרא עוד »
יול 19, 2023
אמן חושים לאירוע עסקי – כך תוכלו להרשים את המשקיעים
אמן חושים הוא מי שיוצר "חוויה" בצורה של אירוע חושי. המטרה של אירוע חושי היא להפעיל ולעורר את החושים על...
קרא עוד »
מרץ 09, 2023
זאת הסיבה שצילום מוצרים מקצועי הוא בגדר חובה לעסקים
צילום מוצרים הוא אחד התחומים הבולטים ביותר בעולם הצילום היום. על פניו, אנחנו נוטים לחשוב שצילום...
קרא עוד »
אוק 16, 2018