איך משתמשים בדיאפרגמה? מדריך מפורט

איך משתמשים בדיאפרגמה? מדריך מפורט

דיאפרגמה נחשבת לאמצעי מניעה חוצץ, אשר מונע בפועל את מעבר תאי הזרע לתוך הרחם. בדומה לקונדום הפופולארי, הדיאפרגמה מהווה סוג של קונדום נשי, אשר עשוי מכיפת גומי המוקפת בקפיץ מוסתר. יש צורך להחדיר את הדיאפרגמה לתוך צוואר הרחם בשילוב עם קוטל זרע, במטרה להשיג את היעילות הגבוהה ביותר. יש צורך לרכוש את הדיאפרגמה לפי מידה, דבר המצריך ביקור אצל רופא הנשים. הגניקולוג מבצע בדיקה על מנת להתאים את הדיאפרגמה למידה של האישה ולאחר מכן רושם לה מרשם מתאים. במאמר זה נעניק מידע על איך משתמשים בדיאפרגמה.

שימוש בדיאפרגמה – כל מה שחשוב לדעת בנושא

כאמור, יש צורך לבחור את הדיאפרגמה לפי המידות הספציפיות של כל אישה, כאשר חשוב לדעת כי כל עלייה או ירידה של יותר מ- 5 קילו במשקל הגוף- מחייבת התאמת מידה חדשה. כמובן שהדבר נכון גם עבור נשים שעברו לידה, היות והלידה מרחיבה את צוואר הרחם ולכן מחייבת מידה גדולה יותר. עם זאת, כדאי לדעת כי ניתן היום למצוא דגמים חדשים יותר של דיאפרגמות, אשר עשויות מסיליקון ואינן מצריכות התאמת מידה מדויקת אצל רופא הנשים. 

למעשה השימוש בדיאפרגמה הינו פשוט ביותר. יש צורך להחדיר את הדיאפרגמה לתוך הנרתיק סמוך ככל הניתן לזמן קיום יחסי המין, היות והדבר מבטיח אפקטיביות גבוהה יותר. בכל מקרה, יש להקפיד להחדיר את הדיאפרגמה מקסימום שעתיים לפני קיום יחסי המין ולא לפני כן, היות והדבר פוגם ביעילות שלה. לפני ההחדרה, יש למרוח עליה קוטל זרע ולאחר מכן להחדיר אותה עמוק, עד לצוואר הרחם. במידה והיא ממוקמת נכון, היא אינה מורגשת בזמן קיום היחסים. חשוב להקפיד להוציא אותה רק 6 – 8 שעות לאחר קיום יחסי המין, כדי למנוע מעבר של תאי זרע מהנרתיק לרחם.

כדי לדעת איך להחזיר את התשוקה המינית לחיי הזוגיות היכנסו לקישור

אוכל לאירועים דברים לבית טכנולוגיה יחסים כללי לימודים והשכלה פנאי וצרכנות רכבים ותחבורה
המשך לעוד מאמרים שיוכלו לעזור...
קצת על ההיסטוריה של ארונות קודש
המקור של ארונות קודש והימצאותם בבתי הכנסת הוא עוד במאה ה - 12. בדרך כלל שער הארון היה עשוי מעץ או ברזל...
קרא עוד »
יונ 28, 2021
נהיגה ללא רישיון נהיגה
אם כי לא שמתם לב או שעשיתם את זה בכוונה ונהגתם ללא רישיון נהיגה, זה חמור ביותר אבל יש מה לעשות כדי...
קרא עוד »
מאי 23, 2022
בדיקת זרע – כל מה שצריך לדעת
כאשר זוג מתקשה להיכנס להיריון בצורה טבעית, עוברים שני בני הזוג בדיקות שונות לבדיקת הפוריות אצל שניהם,...
קרא עוד »
דצמ 28, 2021