גישור משפחתי והקרע בין שימי תבורי וילדיו

תיקון ספרי תורה

לאחרונה אנחנו עדים לקרע משפחתי בין שימי תבורי וילדיו, הרקע לסכסוך המשפחתי הוא בשל העובדה שילדיו אינם מקבלים את יהודית באומן, בת זוגתו החדשה, שהיא אמם של אורלי, אנה, רנה וקארין שהיו בעבר לפחות, דוגמנים מוכרים.

הציבור הרחב נחשף לקרע העמוק בין שימי תבורי לילדיו, באמצעות כלי התקשרות, כאשר ילדיו טענו שאין בינם לבין אביהם כל קשר והלכה למעשה הוא נעלם בעקבות הזוגיות החדשה שלו, מנגד שימי תבורי מאוד נפגע מילדיו וטוען ששפטו את זוגתו מהר מידי וכי הוא מצפה להתנצלות מהם.

מדובר בסכסוך משפחתי עמוק שפרץ החוצה לתודעה הציבורית, כאשר כולם מוציאים החוצה את כל הרפש והלכלוך בעוד התקשרות עטה על זה, כמוצא שלל רב.

ניתן לראות, כי יש נתק עמוק בין שימי תבורי לילדיו וכי הם מחליפים מסרים באמצעות התקשרות, דבר שרק מכונית משפחתיתמחריף את המצב וגורם לכל אחד מהצדדים להתבצר בעמדתו ועולם האגו האישי בא לידי ביטוי בצורה בוטה ולא מקדמת.  

המקרה שלפנינו, הוא אחד מאותם מקרים שמתאים לגישור משפחתי, כאשר כל אחד מהצדדים לסכסוך במקרה הזה שימי תבורי וילדיו, יושבים בשולחן הגישור עם מגשר משפחתי מיומן ולכל אחד מהנוכחים ניתנת ההזדמנות לדבר בצורה חופשית וממקום מכבד.

מעבר לכך, לא רק שהם מדברים, כל אחד מהנוכחים מקשיב לדברים ומתייחס אליהם, כאשר המגשר מנהל את פגישות הגישור תוך מינון נכון של התגובות ויצירת דיאלוג בונה ומקדם.

העובדה שכל אחד מביא לידי ביטוי את מה שהוא מרגיש, כבר מעניקה תחושה של שיתוף ושחרור מהמועקה והתחושות הלא נעימות שכל אחד קרוב לוודאי מרגיש ולעיתים אף מגלים שמאחורי הסכסוך ישנה אהבה מאוד גדולה ודאגה אמיתית בין כל הנוכחים, רק שכמו בכל משפחה, ישנן אמוציות חזקות שמובילות להסלמה ולנתק.

כמו כן, במהלך פגישות הגישור כל אחד מהנוכחים יכול לומר את כל שעל ליבו וגם לשאול שאלות שנוגעות לליבו של הסכסוך בעוד מנגד ניתנת לצד השני ההזדמנות לענות ממקום מכבד.

ישנם לא מעט מקרים שקרובי המשפחה מגלים, שיש הרבה יותר מן המחבר מאשר המפריד וכי הסכסוך שפרץ לא באמת שווה את המחירים שהוא גובה מכל אחד מהם.

במהלך פגישות הגישור, לאט לאט ניתן לראות כיצד הקרח בתוך המשפחה נשבר והם עוברים משיח של מאבקים ומלחמה תוך הטחת האשמות קשות, לשיח מקרב ומקדם שמוביל להבנה שמדובר במשפחה, שעד לא מזמן היו האנשים הכי קרובים האחד לשני.

מה שנדרשים בני המשפחה, זה להגיע לפגישות הגישור מתוך רצון אמיתי לשקם את הקשר ולהקשיב האחד לשני ומשם מתחילים להיפתח, לקבל תשובות מעומק הלב ולמצוא את המקום המחבר.   

לשימי תבורי ולילדיו, ישנה הזדמנות להתחיל לדבר על הנושאים שכואבים לכל אחד מהם, תוך איחוי הפצעים, מה שבטוח שבאמצעי התקשרות לא ניתן לעשות זאת.

יש להם את האפשרות לבחור אחרת ולהגיע לגישור משפחתי אצל מגשר רגיש ובעל ניסיון שינהל את הסכסוך ויאפשר להתפייס ולחזור להיות משפחה אחת שלמה ומלאת אהבה.  

אוכל לאירועים דברים לבית טכנולוגיה יחסים כללי לימודים והשכלה פנאי וצרכנות רכבים ותחבורה
המשך לעוד מאמרים שיוכלו לעזור...
איך נעבור את ימי הקיץ בשלום?
ימי הקיץ מתקרבים אלינו בצעדי ענק, ורבים מהאנשים בארץ רוצים לדעת כיצד ניתן לעבור את הקיץ בשלום. אז אילו...
קרא עוד »
אפר 24, 2017
ארונות אמבטיה תלויים – יתרונות וחסרונות
חדרי האמבטיה נחשבים לחדרים המשרתים בעיקר את בעלי  הבית. ניתן למצוא להורים, לילדים ועוד....
קרא עוד »
יול 07, 2021
כל הדרכים לצחוק מובילות למקום אחד
אם תרצו ליהנות מתרבות ובתצורה היפה ביותר שלה, עליכם לוודא כי אתם יודעים היכן למצוא פרטים אודות...
קרא עוד »
מרץ 20, 2019