גישור גירושין – מתי זה עובד ומתי לא?

פתיחת תיק גירושין

הסכם גירושין נעשה להסדרת עניינים ונושאים שונים בעת היפרדות זוג לאחר מערכת יחסים ארוכה. הנושאים הבוערים בין שני הצדדים הם נושאי רכוש וחלוקתו, משמורת על ילדים אם יש כאלו, הקצבת דמי מזונות והסדרת נושאים אחרים משותפים כמו: ויתור על הגט ועוד. הסכמה  הדדית מקלה מאוד על עריכת ההסכם ואף מקצרת את זמן עריכתו. ויכוחים על נושאים שונים עלולים להתפתח לסכסוכים מרים אשר יקשו מאוד על הצדדים. הם יחייבו מעורבות עורכי דין, ובמקרים קשים גם מעורבות של בית משפט. 

גישור

אחד הפתרונות המוצעים הוא גישור גירושין. הוא יכול להיות מוצע כבר במהלך הדיונים ועוד לפני הגעה לבית משפט. הוא מוצע גם על ידי בית משפט בניסיון לפתור את הבעיות בדרך של הסכמה. גישור יכול להצליח כאשר שני הצדדים מגיעים עם רצון כן ואמיתי לפתור את הבעיות. הוא יכול להסתייע גם כאשר המגשר עצמו הינו בעל ידע וניסיון מצטבר בנושאים אלו. הוא מכיר לעומק כל מיני סיטואציות מהעבר, את פסיקות בתי המשפט ויכול להציע פתרונות מעשיים לטובת שני הצדדים. תוצאות גישור מוכרות רק בהסכמת שני הצדדים.

לקבלת ייעוץ מעו"ד גירושין>>>

פתרונות מוצעים

נושאי הרכוש הם קלים, יחסית, לפתרון כי ניתן לכמת רכוש בכסף. נדל"ן תמיד ניתן למכור ולחלק את הכסף בין שני הצדדים. הנושאים הבעייתיים ביותר הם נושא הילדים וניתן למצוא פתרונות חלופיים שונים שיהיו מקובלים גם על בתי המשפט. מדובר על מגורים אצל אחד מבני הזוג, אפשרות לבן הזוג השני לקבלם לאירוח, חלוקת זמן משותף להם וכדומה. גישור טוב יחסוך זמן, כסף מיותר ועוגמת נפש וטוב לשני הצדדים כמו גם לילדים ולמשפחה המורחבת. מומלץ לשכור שירותי עו"ד בעל מוניטין בתחום אשר יכול להבין לצרכי שני הצדדים.

אוכל לאירועים דברים לבית טכנולוגיה יחסים כללי לימודים והשכלה פנאי וצרכנות רכבים ותחבורה
המשך לעוד מאמרים שיוכלו לעזור...
אישור בטיחות לבריכה
  כל בעל בריכה יודע כי בריכה יכולה להיות מסוכנת מאוד וכי הפעלתה דורשת מקצועיות רבה. עלינו לוודא כי...
קרא עוד »
מאי 10, 2017
**6 דברים שחובה לדעת על חשיבות של כסאות נוחים למשרדים**
בחירת כסאות נוחים למשרד היא קריטית לנוחות, לבריאות ולפרודוקטיביות של העובדים. הנה שישה דברים שחובה...
קרא עוד »
יונ 09, 2024
איך להתחיל עם בחורה
יש המון גברים שמיטיבים לאסוף בחורות, אך לרוב הם לא טובים להסביר כיצד הם עושים זאת. אז איך באמת אפשר...
קרא עוד »
אפר 25, 2020