הסכם גירושין נעשה להסדרת עניינים ונושאים שונים בעת היפרדות זוג לאחר מערכת יחסים ארוכה. הנושאים הבוערים בין שני הצדדים הם נושאי רכוש וחלוקתו, משמורת על ילדים אם יש כאלו, הקצבת דמי מזונות והסדרת נושאים אחרים משותפים כמו: ויתור על הגט ועוד. הסכמה  הדדית מקלה מאוד על עריכת ההסכם ואף מקצרת את זמן עריכתו. ויכוחים על נושאים שונים עלולים להתפתח לסכסוכים מרים אשר יקשו מאוד על הצדדים. הם יחייבו מעורבות עורכי דין, ובמקרים קשים גם מעורבות של בית משפט. 

גישור

אחד הפתרונות המוצעים הוא גישור גירושין. הוא יכול להיות מוצע כבר במהלך הדיונים ועוד לפני הגעה לבית משפט. הוא מוצע גם על ידי בית משפט בניסיון לפתור את הבעיות בדרך של הסכמה. גישור יכול להצליח כאשר שני הצדדים מגיעים עם רצון כן ואמיתי לפתור את הבעיות. הוא יכול להסתייע גם כאשר המגשר עצמו הינו בעל ידע וניסיון מצטבר בנושאים אלו. הוא מכיר לעומק כל מיני סיטואציות מהעבר, את פסיקות בתי המשפט ויכול להציע פתרונות מעשיים לטובת שני הצדדים. תוצאות גישור מוכרות רק בהסכמת שני הצדדים.

לקבלת ייעוץ מעו"ד גירושין>>>

פתרונות מוצעים

נושאי הרכוש הם קלים, יחסית, לפתרון כי ניתן לכמת רכוש בכסף. נדל"ן תמיד ניתן למכור ולחלק את הכסף בין שני הצדדים. הנושאים הבעייתיים ביותר הם נושא הילדים וניתן למצוא פתרונות חלופיים שונים שיהיו מקובלים גם על בתי המשפט. מדובר על מגורים אצל אחד מבני הזוג, אפשרות לבן הזוג השני לקבלם לאירוח, חלוקת זמן משותף להם וכדומה. גישור טוב יחסוך זמן, כסף מיותר ועוגמת נפש וטוב לשני הצדדים כמו גם לילדים ולמשפחה המורחבת. מומלץ לשכור שירותי עו"ד בעל מוניטין בתחום אשר יכול להבין לצרכי שני הצדדים.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.