כיצד לחלק את כספי החתונה בגישור גירושין

הנה הגיעה מסיבת החתונה ובני הזוג מלאי התרגשות, חלק בלתי נפרד מהאירוע המרגש, זה קבלת מתנות מהמוזמנים, כשלרוב המתנות הם סכומי כסף, שאם נחבר אותם יחד, ניתן להגיע באירוע ממוצע לסכומים לא מבוטלים בגובה עשרות אלפי שקלים ולעיתים מעבר.

עם זאת, ישנם מקרים שבני הזוג לאחר מספר חודשים מגלים שהחיים ביחד, הם לא מה שחשבו ולאחר זמן קצר הם מעוניינים בגירושין.

בדרך כלל כאשר זוג צעיר מעוניין להתגרש בתוך זמן קצר, הם לא צוברים יחד רכוש משותף, אולם אם הם טרם בזבזו את כל כספי החתונה שהם קיבלו לרבות מתנות מהמשפחה שקיבל כל צד, אז זה הרכוש היחידי שאפשר לקרוא לו משותף ועליהם להתחלק בסכום שנותר.

כמובן שזה נשמע קל ופשוט, אך כמובן כאשר מעורבים רגשות ואמוציות, עלולים להיות חילוקי דעות בין בני הזוג.hammer-719066_1280

פעמים רבות זוגות צעירים מעוניינים לסיים את הגירושין שלהם כמה שיותר מהר, לכן הם מגיעים לגישור חובה על מנת לערוך הסכם גירושין שיסדיר את כל העניינים שלהם, על מנת שבעתיד לא יהיה מצב שפתאום בן או בת הזוג, יוכל לתבוע את הצד השני.

לרוב, אין כמעט מחלוקות בין בני הזוג שכן מדובר בפרק זמן קצר ואם הם לא הביאו ילדים משותפים ולא נצבר כמעט רכוש, אז הדברים אמורים ללכת בקלות.

המקרים בהם מתעוררים חילוקי דעות זה כאשר, מגשר הגירושין מגיע עם הצדדים לנושא מתנות החתונה. מדובר בנושא רגיש במיוחד שכן לעיתים עולות טענות ולפיהן צד אחד טוען שמשפחתו ואורחיו הביאו יותר כספים מהצד השני, והם מבקשים לחלק את כספי החתונה בהתאם לכמה שכל צד הביא מהצד שלו.

מדובר כמובן בנושא מאוד נפיץ, שהרי מתנות החתונה נתנו לשני בני הזוג יחד, וכעת כשרוצים להתגרש הצד שהביא חלק עודף, רוצה לקבל אותו חזרה.

בגישור גירושין, ניתן להביא את הצדדים לידי הבנות, שכן קודם כל, במקום לריב ולצעוק, ניתן לתת ביטוי לכל מה שכל אחד מהם מרגיש וכן להסביר את עצמו בסביבה רגועה עם מגשר גירושין שמנהל את העניינים.

כמו כן, ניתן ליצור פתרונות יצירתיים בשולחן הגישור ולהוביל את הצדדים למקום שבו הם ייקחו אחריות על ההבנות אליהם יגיעו. לעיתים ניתן לצרף גם בני משפחה כמו הורים, על מנת לשתף אותם בתהליך הגישור, אך זאת לאחר שהמגשר באמת סמוך ובטוח שהם יכולים לסייע ולהיות גורם מקדם ולא מסכל.

בסופו של דבר, ניתן להכניס את ההבנות אליהם יגיעו בני הזוג להסכם גירושין מוסכם וכך למנוע בעתיד מצב שמישהו מהם יתבע אחד את השני על כספים שקיבלו בחתונה.

חשוב מאוד בנושא כה רגיש, להגיע להבנות, שכן בכל מקרה מדובר בזוג צעיר שמעוניין לסיים את מערכת היחסים ביניהם בצורה מהירה וללא יותר מידי משקעים. לכן לעשות זאת באמצעות גישור גירושין זאת הדרך הטובה והמהירה ביותר שמונעת מבני הזוג לפתוח במלחמה מיותרת שרק תפגע בשניהם.

אוכל לאירועים דברים לבית טכנולוגיה יחסים כללי לימודים והשכלה פנאי וצרכנות רכבים ותחבורה
המשך לעוד מאמרים שיוכלו לעזור...
עורך דין נזיקין – איך מוצאים?
תביעות נזיקין הן כאלה שכוללת מקרים שבהם נעשה נזק לתובע מכל סיבה. הנזקים יכולים להיגרם מנפילה, מפגע...
קרא עוד »
ספט 29, 2017
איך מבררים לגבי זכאות לפיצוי לניצולי שואה
יש עדיין אנשים שמסתובבים בינינו והם חוו על בשרם את מוראות השואה. הם כבר אינם צעירים אך מוראות השואה...
קרא עוד »
דצמ 03, 2019
מה מיוחד בעמדת צילום בחתונה? ולמה כדאי שתהיה אחת?
בתחום חגיגות החתונה, לכידת רגעים יפים היא מרכיב חיוני. זוגות ואורחיהם רוצים להנציח את השמחה, האהבה...
קרא עוד »
יונ 10, 2023