פגעו בכם מילולית? אולי יש מקום לתביעת לשון הרע?

אם נקלעתם למצב שבו הושמצתם ודברו עליכם רכיל כדאי שתבדקו אם יש מקום לתביעת לשון הרע. לשון הרע מתבטא, בין היתר, באמירות פוגעניות ומבזות בנושאי גזע, גיל, מין ונטייה מינית, מקצוע וכדומה. גם אופן הפרסום ומקום הפרסום יכולים להצביע על הרצון לפגוע בזולת. חוק לשון הרע קובע כי כל אמירה פוגענית על אדם שנעשית בצורה פומבית ואשר גורמת או עלולה לגרום לו נזק היא עוולת לשון הרע. במקרה והייתה כוונה לפגוע גם במתכוון אזי ההשמצה נחשבת גם לעבירה פלילית שהעונשים עליה חמורים אף יותר.  הפגיעה נחשבת ללשון הרע כאשר לפחות עוד אדם אחד מלבד הנפגע נחשף אליה.

תביעת לשון הרע – בבית משפט

לשון הרע יכול להופיע בחברה, במקום עבודה, ברשתות חברתיות ועוד. עורך דין לומד כל מקרה ומחליט על דרכי התגובה. תביעת לשון הרע תוגש על ידכם בבית משפט כניסיון אחרון לקבלת פיצוי כספי. תוכלו, תחילה, לבקש התנצלות ולתבוע באופן פרטי. כאשר תביעותיכם נידחות או לא נענות תוכלו לבקש סעד מבית המשפט. יש צורך להכין היטב את כתב התביעה  ולנהוג בזהירות מאחר ולא כל אמירה נחשבת בבתי משפט כלשון הרע. השופט יכול  לקבוע, למשל, שהאמירה אינה פוגענית, אלא מקורה בהבעת דעה במסגרת הזכות לחופש הדיבור ועוד.

ייעוץ משפטי וליווי

מומלץ לקבל מעורך דין בעל מוניטין שירות מקצועי עם יחס אישי. שמעון האן עורכי דין מעניקים יעוץ מקיף וכולל ייעוץ פרטני לגבי כל סיטואציה, ייצוג, ניהול משא ומתן וליווי ככל הנדרש. הכול במחירים נוחים. משרד בעל ידע רב וניסיון מצטבר המגיעים, בין היתר, מהכרת הנושא לעומק וממתן שירות איכותי ללקוחות רבים לאורך השנים. הוא ישמח להעמיד את התשתית הקיימת במשרדו לטובת כל לקוח.

אוכל לאירועים דברים לבית טכנולוגיה יחסים כללי לימודים והשכלה פנאי וצרכנות רכבים ותחבורה
המשך לעוד מאמרים שיוכלו לעזור...
לקראת הקיץ מצטיידים במספר של לוכד נחשים
להבדיל ממה שנהוג לחשוב בטבע אין חוקים ורוב החיות אינן נחמדות ומסבירות פנים לבני האדם. אחת הדוגמאות...
קרא עוד »
יונ 26, 2018
הורים לילדים מודרניים
אין הורה שלא היה רוצה לתת לילדים שלו את הטוב ביותר אך בפועל כולנו גם זקוקים למנוחה לפעמים. לכן ברור...
קרא עוד »
דצמ 07, 2016
תיקי עור לבית ספר
כאשר אתם שולחים את ילדכם לבית הספר, אתם מן הסתם רוצים לרכוש עבורם את כלל הציוד האיכותי ביותר שאפשר על...
קרא עוד »
אוק 22, 2017