עילות לגירושין לפי בית הדין הרבני

עילות לגירושין לפי בית הדין הרבני

אם החלטתם שהגיע הרגע בו יש לפצל את החיים המשותפים, לצאת לדרך לחדשה ולהיפרד מבן או בת הזוג הנוכחי: חשוב שתדעו כי במידה ואתם נשואים, ישנן כמה עילות לגירושין שעליהן לתאום את הדרישות של בתי הדין הרבניים.

זה נכון, כיום כל אחד יכול להתגרש ולעשות זאת בקלות באמצעות עורך דין מיומן. ובכל זאת, כדי לעבור את התהליך בצורה קלה יותר, כמו גם אם הגבר או האישה מסרבים להעניק גט לבני הזוג – רצוי להכיר כמה עילות לגירושין, לפי בית הדין הרבני:

לפני שנמנה את העילות הכלכליות שבגינן מאשר בית הדנים הרבני, קבלת גט. חשוב להבין כי במערכות יחסים כמו נישואין, נוצרות עילות אובייקטיביות אשר פוגעות על פי הלכה בקיום מערכת יחסים תקינה. בכך, ישנן עילות סובייקטיביות שמשמעותן פגישה בבן או בת הזוג בין אם פיזית כלכלית או רגשית.

בכל הנוגע לעילות הקשורות גם לגבר וגם לאישה, תמצאו:

עילה לגירושין היא בגידה במערכת הנישואין, בעוד שאם אישה קיימה יחסי אישות מחוץ לנישואים, הרי שזו עילה לגירושין. כך גם בנוגע לגבר.

עוד ישנן עילות שקשורות לניהול חיי היום יום של הזוג, בעוד שאלימות מילולית או פיזית במערכת היחסים נחשבת עילה לגירושים. עוד ניתן למצוא עילות, כמו הפרעות נפשיות של אחד מבני הזוג, מומים שנוצרו בבני הזוג, מחלות ושאר הפרעות.

גם במקרים של שימוש בסמים של אחד מבני הזוג, אלימות כלכלית, אבטלה מתמשכת והעדר תמיכה של המפרנס – יכולים להוות עילה מול בית הדין הרבני, בזמן שנעשית הפרדה בין העילות של הגבר לבין אלה שמוגדרות עילות אישה לגירושין.

בכל מקרה, חשוב  כי יעשה בירור ספציפי לגבי הנושא שבגינה אתם רוצים להתגרש וזאת דרך פרקליט המומחה בגירושין.

מה עושים כאשר לא מצליחים להתגרש?

אם אתם מגיעים בכל כמה חודשים לבית המשפט, ונאבקים על הזכות שלכם לקבל את הגט המיוחל: רצוי כי במקרים של טרטור, דיונים בלתי פוסקים וסירובי גט – כי תפנו לעורך דין גירושין או עורך דין אלימות במשפחה במקרה הצורך. בכך תוכלו לצאת מכלבי הקשר שסוג ולוחץ על חייכם, ותוכלו חיש קל לזכות בחייכם בחזרה.

אוכל לאירועים דברים לבית טכנולוגיה יחסים כללי לימודים והשכלה פנאי וצרכנות רכבים ותחבורה
המשך לעוד מאמרים שיוכלו לעזור...
אילו עבודות מתבצעות בגובה?
עבודה בגובה היא אחת העבודות הנפוצות בבנייה. זה כרוך בעבודה על מבנים גבוהים כמו גשרים, גורדי שחקים...
קרא עוד »
אוג 29, 2022
כי״ח – ארגון חינוך יהודי בין-לאומי
ארגון אליאנס, אשר מוכר בתור כי״ח, קרי ארגון חינוך יהודי בין-לאומי, הציב לעצמו למטרה לעזור לכל יהודי...
קרא עוד »
דצמ 07, 2021
נעלי פקקים לילדים – לאיזה ילדים זה יכול להתאים?
ילדים אוהבים מאוד לשחק ולהוציא אנרגיה. כאשר הילדים שלנו מגיעים לגיל בית ספר יסודי הם יכולים להתחיל...
קרא עוד »
מאי 21, 2018