מה היא בנייה קלה?

מה היא בנייה קלה?

בענף הבנייה יש חידושים שונים. חומרי בנייה שלא היו מוכרים בעבר זוכים לתפוצה רבה, ותהליכים שהיו בעבר מורכבים ואולי גם בלתי אפשריים, חווים שינוי מהפכני. אחד הפתרונות המעולים והשימושיים ביותר שחדרו שימוש ההמונים בעשורים האחרונים הוא בנייה קלה. על מה מדובר? מה היתרונות של השיטה? האם יש לה גם חסרונות? על כך שמאמר שלפניכם.

הגדרת הבניה הקלה

בנייה קלה בהגדרתה היא בנייה שמתבצעת על ידי חומרים מסוימים שנחשבים לקלים לבניה. אלו לוחות פנלית, גבס, איסכורית ועוד. אחד המאפיינים המרכזיים של החומרים הללו הוא בהיות מגיעים כלוחות שלמים ומוכנים ליישום. כלומר, אין כאן מלט ליצוק ולא לבנים להקים זה על זה. כי אם לוחות גדולים שצרי להרכיב ולחבר אותם בשיטה הנכונה. למעשה קיימים כיום בענף זה מגוון חומרים מסוגים שונים, ואופציות רבות שמאפשרות לנו להקים מבנים מסוגים שונים כמו לדוגמה בניה קלה עם פלדה.

הפתרון שיש בדבר

הבנייה הקלה מביאה בכנפיה פתרון נהדר עבור צרכים שונים. היתרונות של בניה זו בהחלט רבים, וזו הסיבה לכך שניתן לראות מבנים קלים שמשמשים עבור מטרות שונות. בין היתרונות ניתן למנות את העובדות הבאות:

  • בניה מהירה – בעוד שתהליכי בנייה ידועים במורכבות ובסרבול שלהם, הרי בניה קלה היא בנייה מהירה פי כמה. תוך מספר ימים ניתן להקים מבנה רחב ידיים, ולאכלס אותו לאחר ביצוע בדיקת נכס לפני קנייה.
  • עלויות פחותות – בניה היא תמיד סיפור יקר שקשה לצפות מראש לאילו הוצאות נגיע בסופו של דבר עם העניין. אבל בנייה קלה מאפשרת לנו לבנות מבנה בעלות פחותה משמעותית. כך שאם יש לנו מטרה מסוימת והתקציב מוגבל, בניה קלה זו אופציה טובה.
  • מבנים יבילים – בבניה קלה ניתן לבחור הקים מבנים יבילים. כלומר, מבנים שאפשר יהיה לשנע אותם מהמקום לאחר תום השימוש. פתרון זה יעיל במיוחד עבור תקופות זמניות או עבור שימוש מוגדר לתקופה מסוימת. לדוגמה, באתרי בנייה יוקם משרד בבניה קלה, עד לסיום תהליכי בנייה אפשר יהיה לקיים את הפעילות של הארגון בתוך מבנה יביל, וכן הלאה.
  • ארעיות – בנייה קלה מאפשרת לנו להקים מבנה ארעי. כך שאין כאן התחייבות ולא החלטה שתשפיע על המקום לאורך שנים.
אוכל לאירועים דברים לבית טכנולוגיה יחסים כללי לימודים והשכלה פנאי וצרכנות רכבים ותחבורה
המשך לעוד מאמרים שיוכלו לעזור...
מהו חוק סיעוד?
בשנה האחרונה חל שינוי בחוק הסיעוד, חוק שמטרתו לאפשר לקשישים שזקוקים לעזרה בפעילות יום יומיות - לקבל...
קרא עוד »
דצמ 27, 2019
מהו מרחב מודעות
האם אתם מכירים את מרחב המודעות שלכם? האם אתם יודעים מה מניע אתכם לבצע פעולות כאלה או אחרות? מה גורם לכם...
קרא עוד »
אפר 28, 2019
אופציות סטיילינג ועיצוב בגוזיות לאירועים מיוחדים
בחירת חזיית ספורט יפה ומעוצבת כרוכה בהתחשב בגורמים כמו התאמה, תמיכה, נוחות וסגנון.  ההעדפות וסוגי...
קרא עוד »
יול 10, 2023