מהי בדיקת הארקה?

אנחנו תמיד רוצים לדעת שהכל תקין בבית שאנחנו גרים בו מכיוון שהסביבה שאנו חיים בה חשובה לנו. להרבה אנשים תמיד חשוב שהבית שלהם יהיה מסודר ונקי, שיעוצב על פי הטעם שלהם והרבה גם אוהבים לדעת שהבית שלהם מתוחזק כראוי. זה לא רק עניין אסתטי, זה גם עניין בטיחותי ואם לא נקפיד שהבית יהיה מתוחזק היטב זה עלול לעלות לנו ביוקר.

אחד הדברים שהכי חשוב להקפיד עליהם ולוודא שהם תקינים בבית, זו מערכת החשמל. חשוב שתמיד מערכת החשמל תהיה תקינה בבית ושאם ישנה תקלה כלשהי בחשמל בבית, רק קבלן חשמל מוסמך יטפל בה. לכן כאשר אנחנו נכנסים לגור בבית חדש, חשוב ביותר לוודא שמערכת החשמל היא תקינה ואחד הדברים החשובים שקשורים בחשמל בבית הוא הארקה. חשוב תמיד לוודא שההארקה בבית היא תקינה?

מה זה הארקה?

הארקה היא פריקה של המטען החשמלי. היא חשובה מאוד על מנת למנוע התחשמלות של בני הבית. בכל שקע חשמלי בישראל יש שלושה כבלים, כאשר אחד מהם, התחתון, משמש ככבל להארקה. ההארקה מתחברת לאדמה וכך היא פורקת את המטען החשמלי אל האדמה, במקום שאינו מוליך ולא יעביר הלאה את זרם החשמל. בית שבו מערכת הארקה אינה פועלת כראוי – הדבר עלול לגרום כאמור להתחשמלות, לא רק כשנוגעים במוצרים חשמליים, אלא אפילו כשפותחים מים בברז. אם פותחים מים בברז ומרגישים זרם חשמלי, זהו אחד הסימנים לכך שההארקה בבית אינה עובדת כראוי וחייבים להזמין דחוף בדיקת הארקה.

מי מבצע בדיקת הארקה?

כמו עבודות חשמל אחרות, גם בבדיקת הארקה רק חשמלאי מוסמך רשאי לבדוק את ההארקה בבית ולבצע תיקון להארקה במידה וצריך. לכן אם אתם צריכים להזמין שירותי חשמל מקצועיים הכוללים בדיקת הארקה, עליכם לפנות רק לחשמלאי מוסמך ואל תפחדו לבקש לראות תעודת חשמלי מוסמך בתוקף.

אוכל לאירועים דברים לבית טכנולוגיה יחסים כללי לימודים והשכלה פנאי וצרכנות רכבים ותחבורה
המשך לעוד מאמרים שיוכלו לעזור...
בחירת מכשירי ספורט כך תעשו זאת נכון
היום ניתן למצוא יותר ויותר אנשים שזנחו את חדרי הכושר המפוצצים, לטובת חדר כושר בייתי. הרי למה לחלוק...
קרא עוד »
אוג 22, 2017
הדרך היעילה לטיפול בנחירות
השימוש במכשירים לטיפול בנחירות נמצא בעלייה. מכשירים אלו משמשים להפחתת הנחירות ולמניעת...
קרא עוד »
פבר 18, 2023
תביעות סיעוד
מדוע כל עובד חייב לחבור בשלב כזה או אחר למשרד עורכי דין תביעות סיעוד? מהן תביעות סיעוד ומדוע חברת...
קרא עוד »
ספט 01, 2021