רכשתם דירה חדשה? אל תשכחו לעשות בדק בית ולוודא שהכל תקין

בדק בית
בדק בית

כל מי שרכש לעצמו דירה חדשה, מגיע לו קודם כל – מזל טוב! מדובר ללא ספק באחת הרכישות המשמעותיות ביותר, שרוב האנשים מבצעים במהלך חייהם. לכן חשוב לא לסמוך על המזל הטוב, אלא לוודא כי הדירה שתקבלו שווה את כל ההשקעה שלכם. בישראל נמכרות בכל שנה כמות לא מעטה של דירות, אך ברוב הפעמים מדובר על דירות עם ליקויי בניה. אף אחד לא היה רוצה לגלות שהדירה החדשה שלו סובלת מליקוי חמור, כמו למשל איטום לקוי, אי עמידה בתקן מסוים, שימוש בחומרי בניה זולים ולא איכותיים וכדומה. לכן בטרם נכנסים לדירה חדשה, מומלץ לבצע בדק בית. בדיוק כמו שרוב האנשים לא יקנו רכב מיד שניה ללא בדיקה במוסך, כך גם הדבר לגבי דירה, שנחשבת להוצאה הרבה יותר משמעותית מאשר רכב.


בדק בית – הבדיקה שלא כדאי לכם לוותר עליה

כאמור, מדובר על בדיקה שאמורה לבחון את איכות הבניה של הבית, על מנת לוודא שהכול תקין והשקעתם את הכסף שלכם בצורה נבונה. ניתן לבצע את הבדיקה בכל שלב של תהליך הבניה, כולל לפני ואחרי אכלוס, אחרי שיפוץ ועוד. מומלץ כמובן לבצע את הבדיקה לפני הרכישה, אך אם כבר קניתם דירה חדשה מקבלן, מומלץ בכל מקרה לא לוותר על בדק בית, כדי למצוא את הליקויים ולחייב את הקבלן לתקן אותם. הבדיקה כוללת את כל הרכיבים והתשתיות של המבנה, כאשר בסיום הבדיקה הלקוח מקבל דוח מסודר ומקצועי, שמפרט את כל הליקויים שנמצאו במהלך הבדיקה. בנוסף, הדוח גם מציין את דרכי הטיפול המומלצות עבור כל ליקוי, כולל העלות של כל טיפול ותיקון. מדובר על דוח מומחה שנחשב לקביל בבית משפט, כך שבמקרה והקבלן מסרב לתקן את הליקויים, ניתן לתבוע אותו בבית המשפט.

לסיכום, כל מי שעומד לפני רכישת דירה חייב לבדוק את המצב שלה בצורה מקצועית. הדרך הטובה והיעילה ביותר לעשות זאת, היא באמצעות בדק בית דרך מולטיטן. מדובר על בדיקה מדוקדקת אשר נעשית באמצעות מהנדס בניין מנוסה, אשר מכיר את התחום ויודע בדיוק איזה ליקויים כדאי לחפש.

אוכל לאירועים דברים לבית טכנולוגיה יחסים כללי לימודים והשכלה פנאי וצרכנות רכבים ותחבורה
המשך לעוד מאמרים שיוכלו לעזור...
כל הזכויות חדשות לניצולי שואה
ניצולי שואה עדיין חיים בינינו וטוב שכך זאת! גם בשל הרצון שלנו לשמור על האהובים שלנו, וגם משום שיש...
קרא עוד »
אפר 05, 2021
אופנה תחתונה לנשים עליונות
אם את תופסת מעצמך, מפרגנת לעצמך, מגדילה את עצמך, בוודאי תרצי רק את הטוב ביותר. זה טבעי ונורמלי, ואפילו...
קרא עוד »
נוב 26, 2023
מסעדות בירושלים – מסעדות כשרות
בילוי חופשה בארץ יכול להיות חוויה מהנה מאוד. כאשר אנחנו רוצים לצאת לחופשה בארץ אנחנו יכולים לבחור...
קרא עוד »
מרץ 06, 2017