דוד קיטור – שמעתם על זה לא מעט? עכשיו הגיע הזמן להבין מה זה הדבר הזה!

את המנוח דוד קיטור בוודאי יצא לכם לשמוע לא מעט פעמים. העניין הוא שכמו דברים אחרים שנשמעים לנו שגרתיים, הרבה פעמים מחוסר נעימות אנחנו לא עוצרים לרגע כדי לשאול מה זה המונח הזה. אז בשביל לעשות לכם סדר ולהעשיר אתכם בקצת ידע, הגיע הזמן שתדעו פעם אחת ולתמיד מה זה דוד קיטור, במה הוא שונה מדוד מים, ומתי בכלל עושים בו שימוש.

נתחיל מהקיטור. מה זה בכלל קיטור? אם כן, הקיטור הוא גז. גז חסר צבע. מדובר למעשה באדי מים שיוצאים דרך הדוד. בתנאים מסויימים שנוצרים, אותו גז מגיע לצפיפות של פי 1600 מצפיפות של מים במצב בצירה נוזלי – די הרבה. את הקיטור, או יותר נכון בחום הקיטור, עושים שימוש כדרך להעברת אנרגיית חום לצרכים שונים.

ועכשיו להשוואה. אם כשאתם שומעים על דוד קיטור אתם חושבים על דוד מים אפשר להבין מדוע. יחד עם זאת, יש ביניהם הבדלים עצומים שהופכים אותם לשני דברים שונים לחלוטין. למשל- חלקו העליון של דוד הקיטור, בניגוד לדוד המים, ריק לגמרי וזאת לשם היווצרות הקיטור. הבדל נוסף שיש להכיר בין דוד קיטור לדוד מים הוא שבדוד קיטור יש מבקר לחץ, בזמן שלדוד מים יש תרמוסטט שדרכו מפעילים, מכבים ומווסתים את פעולותיו.

עד כאן להשוואות. על מנת שדוד הקיטור יעבוד כמו שצריך חייבים לספק לו מים על בסיס קבוע ושוטף. יחד עם זאת, לדוד קיטור יש קו שמסמן את מפלס גובה המים ואסור לחרוג מגובה זה. מכיוון שבדוד הקיטור קיימת סכנת הסתיידות, חייבים להשתמש אך ורק במים רכים.

התקנת דוד הקיטור מחייבת מקצועיות בלתי רגילה. מדובר במכשיר עוצמתי שטיפול לקוי בו יכול להוביל לנזקים עצומים ובמקרים מסויימים גם פגיעה בחיי אדם ולא רק ברכוש. לכן, בכל הקשור בדוד קיטור, יש להיעזר ולעשות שימוש אך ורק בבעלי מקצוע שמוסמכים לטפל בו. כנ״ל לגבי נושא הרכישה. הבטיחות היא מעל לכל, לכן אם יש לכם צורך לרכוש דוד קיטור וודאו כי אתם נעזרים אך ורק באנשים המתאימים.

אוכל לאירועים דברים לבית טכנולוגיה יחסים כללי לימודים והשכלה פנאי וצרכנות רכבים ותחבורה
המשך לעוד מאמרים שיוכלו לעזור...
מחפשת אופנה צנועה? הכירי את LIRIS
נמאס לך מהשמלות שיש לך בארון הבגדים ומעוניינת לחדש את המלאי לקראת העונה החדשה אך לא מוצאת בגדים...
קרא עוד »
אפר 29, 2022
אטרקציות למשפחות – איך מארגנים אטרקציה למשפחה
אין דבר יותר מהנה מאשר לצאת כל המשפחה לבילוי משותף. זה אחד הדברים האהובים ביותר על ההורים וכן על...
קרא עוד »
מרץ 06, 2020
אולם אירועים במרכז בזול כך תמצאו את הדיל הכי טוב
אנשים רבים בוחרים להתחתן באולם אירועים הממוקם במרכז הארץ. היתרונות בכך הם רבים ומגוונים, ורובם...
קרא עוד »
מאי 26, 2017