דוד קיטור – מה אתם צריכים לדעת עליו והאם כל אחד יכול להפעיל אותו?

קודם כל ולפני הכל, מה זה בכלל קיטור? ובכן, קיטור הוא גז חסר צבע. כאשר תנאים מסוימים נוצרים, הם מאפשרים לו להגיע לצפיפות נמוכה של פי 1,600 מצפיפות של מים כאשר הם במצב צבירה נוזלי. כאשר מדברים על אדי קיטור מתכוונים למעשה לאדי מים שעוברים בדוד.

אותו דוד קיטור נועד להעביר אנרגית חום למגוון רחב של צרכים, לתעשיות ועסקים שונים. דוד הקיטור מזכיר במידה מסויימת את דוד המים שכולנו מכירים. ההבדל הגדול ביניהם הוא שבחלקו העליון של דוד הקיטור לא תמצאו כלום. הוא ריק, וזה כמובן על מנת שתתאפשר היווצרות הקיטור. עוד הבדל שחשוב לדעת הוא שלדוד קיטור יש מבקר לחץ שאחראי על הדלקתו והפסקתו של המבער בעוד של לדוד מים יש תרמוסטט.

על מנת שדוד הקיטור יהיה אפקטיבי יש לספק לו מים בצורה קבועה ואסור לחרוג מהגובה הנקבע מראש.

בטיחות מעל לכל

דוד קיטור הוא אינו משחק ילדים, ואך ורק אנשים אשר הוסמכו ובעלי מקצועיות רבה רשאים להתקין אותו. מכיוון שמדובר בגוף מאסיבי בעל המון עוצמה, תפעולו והתקנתו מחייבים אחריות מקסימלית, שכן במידה והוא אינו מטופל כמו שצריך, הסכנות אורבות מבעד לפינה. אם למשל יותקן דוד קיטור בחדר דוודים שאינו ערוך לקראתו, הדוד עלול להגיע למצב בו הוא מתפצץ וההשלכות של סוגיה זו עלולות להיות קטלניות.

מי רשאי להפעיל אותו?

על מנת לתפעל דוד קיטור חייב המפעיל לעבור הסמכות וללמוד את הנושא לעומק. רק אנשים אשר נחשבים כמפעילים מוסמכים רשאיים להתעסק עם דוד הקיטור.

למי לפנות?

על מנת למצוא את דוד הקיטור הנכון עבורכם יש לוודא כי הוא עומד בכל התקנים הנדרשים. זה לא משנה עד כמה קולגות שלכם מכירים מישהו שמכיר מישהו, דוד קיטור הוא נושא בו חייבים לטפל בזהירות. לכן, חשוב ביותר להיוועץ אך ורק באנשי מקצוע שאתם יודעים כי ניתן לסמוך עליהם. ההשלכות יכולות להיות קטלניות ולכן אתם חייבים לוודא כי עשיתם את המקסימום על מנת למצוא את המכונה הנכונה ביותר עבורכם, ולתת רק לאדם שרשאי לטפל בה את הגישה אליו.

אוכל לאירועים דברים לבית טכנולוגיה יחסים כללי לימודים והשכלה פנאי וצרכנות רכבים ותחבורה
המשך לעוד מאמרים שיוכלו לעזור...
3 סיבות לעקוב אחרי אורן זריף
בשנים האחרונות, קשה מאוד שלא לשים לב ולא לעקוב אחר עמוד הפייסבוק של אורן זריף, מי שהביא את עולם הטיפול...
קרא עוד »
מאי 17, 2017
מי זכאי לנכות כללית?
יש אנשים אשר לצערנו מצבם הגופני הידרדר עד כדי מצב אשר הם מגיעים לנכות. יש גם אנשים אשר נולדו עם נכות...
קרא עוד »
דצמ 23, 2022
חופשת גלישת רוח – מקומות שלא תרצו לפספס
כיום ניתן למצוא ברחבי העולם לא מעט יעדי גלישה אשר יוכלו להיחקק בזיכרונכם לעד. בין אם מדובר על יעדים...
קרא עוד »
יונ 11, 2017