ריסוס נגד ג'וקים בבית עם בעלי חיים

ריסוס נגד ג'וקים

אחד המזיקים הכי לא מקובלים בבית שלנו הינו הג'וק (או בשמו העברי, תיקן). ישנם מספר מוצרים בשוק שניתן לקנות בכל חנות לכלי בית או חנות לבנייה, שידאגו להרוג כל ג'וק שנגלה לעניינו בבית הפרטי שלנו. אבל כאשר יש בעלי חיים בבית, העניין הופך למעט יותר בעייתי, מכיוון שכמו שלנו לא יהיה בריא ללקק את שאריות חומר ההדברה, כך גם לבעל החיים.

טעות נפוצה ומאוד בעייתית שבעלים של חיות מחמד עושים, היא לרסס את בעל החיים ישירות מתוך מחשבה שאם ארסס את הכלב, לא יעלו עליו מזיקים. ריסוס ישירות על גופו של כל בעל חיים ביתי הוא מסוכן לו. ישנם חומרים בכל מיני חומרי הדברה שחיות מחמד כמו חתולים וכלבים רגישים אליהם במיוחד, וזה יכול לגרום לבעיות קשות בעור שלהם. בנוסף, במקרה של בליעה או שאיפה, המצב יכול להיות אפילו יותר גרוע. בקיצור, איננו רוצים שבעלי החיים שלנו יבואו במגע ישיר עם חומר ההדברה.

לגבי הדברה וריסוס לבית שדורשים לקרוא לחברה מקצועית שתטפל בעניין, דהיינו. אם אנחנו לא בבית, גם על בעלי החיים שלנו לא להיות בבית. חומרי ההדברה המקצועיים הם ברמה אחרת מאשר המוצרים הביתיים לשימוש עצמי, ובשום אופן אין להשאיר את הכלב או החתול לבד בבית, אלא אם כן אתם מעוניינים לשלם על טיפולי וטרינריה נרחבים לאחר מכן או חלילה, גרוע מכך.

בנוגע לאקווריומים ודגים, לפני ההדברה, צריך לכסות את האקווריום בבד כך שאף אבקה או גז לא יתערבבו במים. לאחר כמה שעות משהורשתם לחזור לבית המודבר, רצוי יהיה להחליף את המים באקווריום, או לפחות לסנן אותם, בשביל למנוע מיתות לא רצויות. דגים הם בעלי חיים מאוד רגישים ויכולים לחלות או למות מאוד מהר, ורמת הטיפול במקרה של מחלה שניתן להעניק להם, אינה יותר מדי מנחמת.

לסיכום, מה שלא תעשו לעצמכם או לילדכם, אל תעשו לבעלי החיים. אם אתם מרססים לבד, מנעו מבעל החיים להתקרב, לרחרח וללקק את האזור. אם קראתם למומחה ונתבקשתם לצאת מהבית, קחו את בעל החיים אתכם.

אוכל לאירועים דברים לבית טכנולוגיה יחסים כללי לימודים והשכלה פנאי וצרכנות רכבים ותחבורה
המשך לעוד מאמרים שיוכלו לעזור...
מכונות ארקייד – בדיוק כמו פעם
מכונות ארקייד קיימות כבר עשרות שנים, ומספקות לגיימרים חוויה ייחודית שלא ניתן למצוא בשום מקום אחר. הן...
קרא עוד »
פבר 12, 2023
מתי הזמן הנכון להזמין חופשת קיץ?
ימים אחרי חופשת הפסח, עם החזרה לשגרה המזג האוויר הקיצי לא פוסח ומזכיר לנו שהגיע הזמן לחפש נופש מותאם...
קרא עוד »
אפר 24, 2022
מה מיוחד באגרוף תאילנדי?
כמו כל סוג ספורט, גם לאגרוף תאילנדי שי מקום של כבוד באולימפיאדות ובתחרויות מקומיות ועולמיות. הרבה...
קרא עוד »
יול 19, 2021