למה כדאי לבחור דוד שמש ולא להסתמך על המתקין?

דוד שמש הוא אמצעי חימום המים הנפוץ בישראל, אך הרבה אנשים עדיין לא יודעים איך לבחור אותו בצורה נכונה. הנה כמה הצעות שיסבירו לכם למה לבצע את הבחירה לבד ולא תמיד לסמוך על ההמלצות של המתקין

דוד שמש מנצל את אנרגיית השמש על מנת לחמם את המים בצנרת. הוא נחשב לאמצעי חימום המים הנפוץ בישראל, בין היתר בגלל האופן שבו הוא מתאים לאקלים הים תיכוני. את הדוד אפשר להתקין בבתים פרטיים, דירות, מבנים משותפים וגם בתי מלון, מפעלים, בתי תעשייה ועוד. הדגש היחיד צריך להיות על בחירת דוד שמתאים לצרכי הלקוח ועל התקנה מקצועית.

מה תפקידו של מתקין?

כדאי לבחור דוד שמש לבד ולא להסתמך על המתקין פשוט מפני שמדובר על איש מקצוע לא אובייקטיבי. רוב המתקינים עובדים עם חברה מסוימת ולכן הם ימליצו על הדגמים שלה, הרבה לפני שהם יבחנו את האינטרסים של הלקוח. חשוב לציין שחוסר אובייקטיביות לא אמורה להיות חלק מהמעלות של המתקין, כי בסופו של דבר תפקידו לבצע את ההתקנה ולא להיות יועץ לרכישה.

איך בוחרים דוד שמש איכותי?

עוד סיבה בגללה מומלץ לבחור את הדוד לבד ולא להסתמך על המתקין היא שלא מדובר על משימה מסובכת. במילים אחרות, כל אחד מאתנו יכול להפעיל את מערכת השיקולים הנכונה ולהתייחס למספר פרמטרים כדי לבחור דוד איכותי ואפקטיבי:

א. כמות הנפשות – את הדוד אפשר לבחור בגדלים של 80, 120 או 150 ליטר. כדי לדעת איזה דוד אתם צריכים תוכלו לבצע חישוב לפי כמות הנפשות בבית. נהוג לחשוב צריכת מים חמים של 20-30 ליטר ליום לאדם, לכן בדירה זוגית תוכלו להסתפק בדוד קטן של 80 ליטר אבל בבית משפחתי תצטרכו דוד של 120 ליטר מים לפחות.solar-panel-array-1794503__3401

ב. יצרן הדוד – רוב האנשים משתמשים בהמלצות של המתקין כי הם לא מכירים את ההבדלים בין היצרנים. זו טעות נפוצה שניתן להימנע ממנה על ידי השוואת נתונים. אפשר לראות הבדלים בתו התקן, בחומר הבידוד, באחריות ובשכבת הציפוי. הבדלים אלו יכולים לעזור לכם למצוא דוד שישרת אתכם נאמנה לאורך זמן.

ג. אביזרים נלווים – עדיף לבחור לבד את הדוד כי רק אתם יודעים אילו אביזרים נלווים נדרשים על מנת לשפר את איכות החיים שלכם. האביזרים הנפוצים הם שסתום אל חזור, שסתום ביטחון פורק לחץ ומעמד בסיסי לדוד.

עלויות התקנה

כדאי לדעת שמחיר ההתקנה מושפע ממצב הגג, הגובה והשאלה האם יש צורך בפירוק של מערכות סולאריות קודמות. מתקין לא אמין ידרוש מכם לשלם בנפרד על ההובלה של הדוד, אבל האמת היא שמחיר הדוד אמור לגלם בתוכו גם את עלות ההובלה, העלאת הדוד לגג ופירוק ופינוי הדוד הישן.

אוכל לאירועים דברים לבית טכנולוגיה יחסים כללי לימודים והשכלה פנאי וצרכנות רכבים ותחבורה
המשך לעוד מאמרים שיוכלו לעזור...
שי פינוי דירה בבאר יעקב
חשוב להכיר חברה מקצועית אשר עוסקת בפינוי תכולה. מדוע? עבור כל פעם שיש לכם בבית ציוד שאינו רצוי ואינכם...
קרא עוד »
יול 09, 2017
האתרים המדהימים להפלגות נופש באירופה
היום ניתן לומר בביטחון מוחלט כי הפלגות נופש באירופה הפכו לאחד מסוגי הטיולים הפופולאריים ביותר. מדובר...
קרא עוד »
מאי 14, 2018
הזמנת כל מוצרי המרכז לגינה ולבריכה עד הבית
יש לכם בריכה בבית הפרטי? סביר להניח שאתם נהנים להשתכשך בה בימי הקיץ החמימים, אך חישבו כמה אתם יכולים...
קרא עוד »
יול 29, 2018