חומרי איטום נפוצים לאיטום מבנים

אטמים נמצאים בשימוש נרחב בתעשיית הבנייה. הם משמשים לאיטום הבניין והמבנים, קמינים, חלונות ודלתות. איטום הוא תהליך חשוב ביותר המסייע בהגנה על המבנה מכל מיני נזקים לרבות אש, מים ורוח.

כיצד מתבצע תהליך האיטום?

תהליך האיטום נעשה באמצעות מריחת איטום בטון על שני צידי המבנה או הדלת. האיטום מבטיח ששום מים או אוויר לא יכולים להיכנס למבנה דרך סדקים ורווחים של קירות או דלתות. טכניקת האיטום כוללת יציקת תערובת בטון לתוך חריצים של קירות ודלתות ליצירת חיבור הדוק ביניהם. זה נעשה על ידי שימוש במכונות מיוחדות הנקראות "סילרים". למכונת סילר טיפוסית יש מנוע חשמלי המסובב פיר עם פטיש קטן מחובר עליו במהירות גבוהה אשר גורם לבטון "לקפוץ" על מלטשת. לסילר חותך אנכי עם מקטעים אנכיים. 

מקטעים אלה הם בדרך כלל בעובי של כ-1 מ"מ ומשתנים ברוחב בין כ-0.5 מ"מ ל-2 מ"מ רוחב בהתאם לעובי החומר שעוצב על ידי המכונה. תהליך נוסף הנקרא "חיתוך סילון מים" משמש לחיתוך לוחות אופקיים. מכונת חיתוך סילון מים חותכת את החומר על ידי מציצת המים מלמטה במקום בו יש אוויר צח. תהליך זה מאפשר להשתמש בחותך קטן יותר כדי לגרום פחות נזק על פני הבטון וגם מאפשר לייצר בטון רך יותר ממה שהיה אפשרי במלטשת רגילה. החותך נשלט על ידי מנוע הידראולי המספק כוח בשעה מומנט נמוך מאוד. אם אתה צריך להשתמש במלטשת כדי להסיר צבע או אדמה עליון אחרת, אז אין טעם להשתמש במלטשת גדולה שכן היא לא תהיה חזקה מספיק עבור רוב העבודות ויגרום לנזק רב מהרצוי. 

מאז ועד היום – השינוי בחומרי האיטום של המבנה:

בעבר, קבלני בניין השתמשו בזפת וטיח טרמי לאיטום מבנים. חומרי איטום אלו אינם יעילים במיוחד ועלולים להזיק לדיירי הבניין. כיום הוחלף השימוש בזפת וטיח באפוקסי. אפוקסי הוא שרף המומס למים ויוצר חומר איטום בו ניתן לאטום חלונות, דלתות ושאר חלקי המבנה. היתרון העיקרי של שימוש באפוקסי על פני חומרי זפת או טיח הוא עמידותו לאורך זמן, הגנה ארוכת טווח מפני קרינת UV ומים.

אוכל לאירועים דברים לבית טכנולוגיה יחסים כללי לימודים והשכלה פנאי וצרכנות רכבים ותחבורה
המשך לעוד מאמרים שיוכלו לעזור...
מי מבצע השתלת מניסקוס בברך?
השתלת מניסקוס היא הליך כירורגי שבו מסירים את רקמת המניסקוס הפגועה או החולה ומוחלפת ברקמה בריאה...
קרא עוד »
מאי 24, 2023
חלופות חדשניות בעיצוב תאורה לבית
חקר התחום של עיצוב תאורה לבית חושף עולם הרבה מעבר לאורות העיליים המסורתיים ולמנורות הרצפה...
קרא עוד »
דצמ 05, 2023
מי אתם זוגות שאוהבים אביזרי סאדו
סאדו מאזו, הוא נושא שנוי במחלוקת, אבל זה נושא שאנשים אוהבים לדון בו. ולמרות שזה נושא מאוד שנוי במחלוקת,...
קרא עוד »
יונ 22, 2022