איטום קירות חיצוניים – לפני ששוב יורד גשם!

איטום קירות חיצוניים - לפני ששוב יורד גשם!

החורפים של השנים האחרונות הביאו איתם גשמי ברכה רבים מאד, ולמעשה היינו עדים להצטברותם של מי גשמים כפי שלא נראה שנים רבות לפני כן בארץ. אך עם השמחה הרבה שבריבוי המים, חשוב לקחת בחשבון את ההשלכות שיש לכך על חיי היומיום שלנו, ובעיקר על תחזוקתם הנכונה של הבניינים בהם אנו מתגוררים. כך למשל, מקובל לחשוב על הצטברותם של מים עומדים והסכנות הבריאותיות הכרוכות בהם, וכן איטום מרתפים ובניינים, והרחקתם של כלי רכב מאזורים בהם עלולים להיאגר מים לאורך זמן.

האם חשבתם גם על איטום קירות חיצוניים?

אמנם לא נהוג לחשוב על כך מיד, אך האמת היא שאיטום הקירות החיצוניים של הבנין היא חשובה מאד, במיוחד לאור החורפים האחרונים הפוקדים את האזור: בשל העודה שהחורפים נעשים סוערים וגשומים במיוחד, משמעות הדבר היא שלמעשה לא רק הקרקע הופכת לרטובה מאד (ולתקופות ממושכות), אלא גם גגות הבנין והקירות החיצוניים שלהם. מצבים מתמשכים שכאלה דורשים פעולת איטום מקצועית ומלאה – כדי להבטיח שמים לא יחלחלו לקירות הבית ויפגעו חלילה בתשתיות ובחוזקו הכללי של המבנה. היכנסו לאתר http://www.high-works.co.il/ לקבלת מידע נוסף על חשיבות האיטום.

איך תזהו נזקי מים?

כמו בהרבה מקרים אחרים, פגיעה אסתטית בחלקו החיצוני של הבנין תעיד לא פעם גם על נזק בסדר גודל משמעותי יותר. כך נכון הדבר גם במקרה של איטום קירות חיצוניים, כאשר נזקי המים יופיעו בראש ובראשונה בחיפויו החיצוני של הקיר, ולאחר מכן הם יחלחלו גם לקירות עצמם. לכן בכל מקרה בו נראו סימני רטיבות ולחות, חשוב לבצע איטום קירות חיצוניים באופן מיידי – כדי לאמוד נזקים קיימים ולמנוע את הידרדרותם בהמשך.

במיוחד אם החורף עדיין לא נגמר, אל תחכו לסיום הגשמים מתוך מחשבה (שגויה!) שעדיף לתקן את הכל בסוף החורף, לאחר שה"סכנה" תחלוף, כיוון שבכל יום המצב עלול להחמיר ולגרום לנזקים חמורים עוד יותר – גם כאשר לא יורד גשם ועל אחת כמה וכמה אם כן. חשוב מאד לדאוג לאטום את הבנין היטב או לבצע תיקון אינסטלציה בגובה במידת הצורך, עוד לפני שתיכנס מערכת מזג האוויר הבאה ותביא איתה גשמים רבים – וכך תבטיחו נזק מינימלי ו"ראש שקט" להמשך חורף יבש ובטוח.

אוכל לאירועים דברים לבית טכנולוגיה יחסים כללי לימודים והשכלה פנאי וצרכנות רכבים ותחבורה
המשך לעוד מאמרים שיוכלו לעזור...
טכנאי תמי 4
חוק מרפי קובע כי בדיוק בימים הכי חמים בשנה, מתקן המים יעשה בעיות. ואתם לחוצים להזמין טכנאי תמי 4 כדי...
קרא עוד »
אוק 16, 2019
גאדג'טים ממותגים עם לוגו העסק
כאשר עולם הפרסום התחיל לעשות שימוש יותר ויותר נרחב באינטרנט רבים ניבאו כי זה יהיה הסוף לאמצעי פרסום...
קרא עוד »
אוג 24, 2018
גידור זמני: פתרון יעיל לאבטחה זמנית
העולם שלנו מהיר מאד וכל הזמן מתקיים משהו מסביבנו. אירועים שונים, עבודות שמתבצעות ופעולות מובילים...
קרא עוד »
מאי 13, 2024