גופי תאורה וההשפעות שלהם

גופי תאורה

מחקרים רבים מראים כי איכות האור משפיעה על אנשים בדרכים רבות ושונות. לדוגמא, שביעות רצון העובדים במשרד והפרודוקטיביות שלהם יכולה להיות מושפעת באופן חיובי על ידי תאורה מתוכננת היטב.

יישום תאורה טובים בחללי עבודה הם היכולת של מנהלים ובעלי בניין רבים לנצל את פוטנציאל החלל והעובדים שלהם בדרך טובה, יעילה וחסכונית. אם תחשבו על זה רגע, לאן תעדיפו להגיע? למתקנים ציבוריים המוארים היטב, או חשוכים ומפחידים? משם זה בדיוק מתחיל.

גופי תאורה

מעצבי תאורה רבים יכולים לעזור לבעלי עסקים להבין את יעילות האנרגיה המשופרת של גופי תאורה רבים ובעזרתם להפחית עלויות תאורה. אם נרצה להתחיל מההתחלה, השאלה הראשונה לשאול היא-

לאילו נורות יש את היעילות הטובה ביותר מבחינת צריכה האנרגיה שלהן? ישנם שני סוגים של נורות חסכוניות הזמינות בשוק גם לצרכן הפרטי וגם לצרכן העסקי.

נורות הפלורסנט ונורות ה-LED.

בעבר, נורות הפלורסנט היחידות שהיו מיוצרות היו ארוכות וצרות וההתעסקות איתן הייתה עדינה עד לכדי כפפות משי. היום, נורות פלורסנט רבות מיוצרות כנורות רגילות ומתברגות לבתי נורה רגילים. האפקט שאתם מקבלים מנורות הפלורסנט הן בעלות אותו אפקט של הנורות הרגילות. אלה שלא חוסכות לכם כלל.

אם עוד לא יצא לכם להכיר, נורות ה-LED הן נורות זעירות המופעלות על ידי תנועה של אלקטרונים. טכנולוגיה מתקדמת זו מחליפה את החוט שבתוך הנורה הרגילה, מה שמסביר את אורך החיים של נורות ה-LED כיוון שאין מה שיישרף. כמו כן, יכולות עיצוב הבית או המשרד בעזרת נורות LED הן גבוהות יותר.

אך עם כל היתרונות שמביאים איתם גופי תאורה בעלי הנורות החסכוניות, יש בהן כמה צדדים שחשוב שתכירו, צדדים פחות טובים, אך עם הידע והנכונות תוכלו להתחמק מהחסרונות הללו. למשל, אם בחרתם להתקין נורות LED בחדר האמבטיה, קחו בחשבון שהשימוש בחדר האמבטיה מביא איתו לחות רבה (אלא אם כן אתם מתקלחים אך ורק במים קרים). הלחות החוזרת בחדר האמבטיה יכולה להפחית את רמות האור ואת חיי המנורה בהדרגה. לכן, אם אתם מתעקשים על נורות חסכוניות לחדר האמבט, בדקו כי הן מותאמות לתנאי חום וקור.

עוד דבר חשוב שאתם צריכים לדעת הוא עניין הכספית. אמנם הכספית המיוצרת עבור הנורות החסכוניות היא מזערית, אך תשומת הלב שלכם צריכה להיות על זה כאשר נורה נשברת או מתבלה. ממש כמו בטריות, סגרו אותן בשקית זבל אטומה ונקו את האזור בה הייתה הנורה. גם אם אתם לא רואים את השארים של הכספית, זה לא אומר שהיא לא שם.

גופי תאורה רבים יכולים להיות שימושיים וחסכוניים אם רק יודעים באילו גופי תאורה לבחור. אם אתם לא בטוחים מהי הנורה היעילה ביותר עבורכם ועבור החלל אותו אתם רוצים להאיר, התייעצו עם אנשי מקצוע. זה יכול לקצר לכם את זמן ההתלבטות רב.

אוכל לאירועים דברים לבית טכנולוגיה יחסים כללי לימודים והשכלה פנאי וצרכנות רכבים ותחבורה
המשך לעוד מאמרים שיוכלו לעזור...
מתנות לחג החנוכה: מה תוכלו לקנות בעידן הקורונה?
חג החנוכה מתקרב ואתם שוב מתלבטים מה תוכלו לקנות לאנשים היקרים בחייכם? ובכן, אין שום ספק כי מדובר...
קרא עוד »
דצמ 24, 2020
שמיכות פוך מסוגים שונים – מה הכי יתאים לכם
בחורף אנחנו רוצים להשקיע בשמיכת פוך איכותית, כזו שתחמם ותבודד אותנו מהקור של הסביבה. הבעיה מתחילה...
קרא עוד »
אפר 18, 2019
כיצד בוחרים הסעה לחתונה
התחלתם לתכנן את החתונה שלכם וכעת אתם שוקדים על בחירה של חברת הסעות זולות לחתונה בדרום שתוכל לדאוג...
קרא עוד »
אפר 22, 2021