שיש למטבחים

שיש למטבחים

כשאנחנו בונים מטבח בבית חדש או משפצים מטבח ישן בבית קיים, יש כמה נקודות אחיזה לתהליך אותו אנחנו מבצעים. כך למשל, אנחנו צריכים להחליט אילו ארונות מטבח להתקין, היכן נמקם את מוצרי החשמל ובפרט את המקרר, כיצד לבנות את המטבח האם הוא יהיה פתוח או סגור, האם הוא יכלול אי או רק דלפק ועוד.

אחד הדברים המהותיים שעלינו לבחור, זה שיש למטבח. אם אנחנו נתבונן על כל מטבח שהוא, קטן או גדול, חדש או ישן, אין ספק שהשיש הוא הגורם המרכזי שיתפוס לנו את העין, הוא זה שמקנה למטבח את האופי שלו. הרי אם מדובר בשיש כהה, אז המטבח יהיה בעל אופי מסוים, אם הוא יהיה שיש בהיר, יהיה לו אופי אחר. יש בכך מסר מסוים ואנחנו צריכים להחליט בדיוק מה אנחנו רוצים מהמטבח שלנו וכיצד הוא ייראה.

שיש למטבחים

בחירת שיש למטבחים היא עניין לא מסובך אך צריך לעשות אותו בשיקול דעת. נתחיל מהשאלה של הצבע. ברור מאליו שיש השפעה לצבע מבחינת השאלה, האם יהיה זה שיש בהיר שיאיר את המטבח או כהה, שיצור תחושה אינטימית יותר אך גם יעניק למטבח מראה חשוך יותר.

עוד נקודה שקשורה למראה השיש, היא העיצוב שלו. האם יהיה זה שיש מחוספס או חלק, שיש עם דוגמאות או כזה שכולל רק צבע ואם כך, האם יהיה זה שיש בעל צבע אחיד או מספר צבעים. כל אחת מהשאלות הנ"ל, ישפיע על המראה של השיש וכתוצאה מכך, גם על המראה של המטבח כולו.

יש גם שאלה איזה סוג שיש זה יהיה, האם זה יהיה שיש חברון, שיש גרניט, שיש קרמיקה מסוג כזה או אחר. שאלת הסוג תשפיע, בין היתר על התחזוקה והתפעול של השיש, כמו היא תשפיע על השאלה, כיצד עלינו לנקות את השיש, וכן על המראה שלו.

נקודה אחרונה שאנחנו נצטרך לבחון היא, האם נתקין אריחים גדולים או קטנים. אריחים גדולים יוצרים תחושה שונה מאריחים קטנים, בעיקר לגבי השאלה, האם התחושה שלנו במטבח תהיה, שהוא גדול או קטן.

אוכל לאירועים דברים לבית טכנולוגיה יחסים כללי לימודים והשכלה פנאי וצרכנות רכבים ותחבורה
המשך לעוד מאמרים שיוכלו לעזור...
איציק חביב: 15 דרכים למצוא עסקות נדל"ן זולות
עסקאות דירות זולות בנדל"ן מתייחסות להזדמנויות שבהן משקיעים יכולים לרכוש דירות בפחות משווי השוק שלהן....
קרא עוד »
יול 10, 2023
צמידים קשיחים לאשה מבית דנון
כל אישה יודעת שבכדי להשלים את הלוק שלה, עבור אירוע, עבודה, מסיבה או פגישה, הרי שיש צורך לשים דגש גם על...
קרא עוד »
אוג 14, 2018
תנור נפט לחימום ביתי
בשנים האחרונות, אנשים רבים בוחרים לצורך חימום ביתם בתנור ביתי הקרוי גם קמין. הקמין הוא מעין אח, אשר...
קרא עוד »
נוב 06, 2017