איך בוחרים אדריכלית

אדריכלית

כשאנחנו מחליטים על בנייה של בית חדש או שיפוץ בית קיים, אנחנו נרצה לא פעם להשתמש בשירותיה של אדריכלית אשר תתכנן עבורנו את המבנה, תנהל את הפרויקט מול הספקים ובעלי המקצוע השונים, וכן תשיג עבורנו את כל האישורים הנדרשים על מנת שנוכל להשתמש במבנה.

לכן השאלה הראשונה שאנחנו צריכים לשאול את עצמנו אחרי שהחלטנו לבנות בית חדש או לשפץ בית ישן היא, כיצד אנחנו יכולים לבחור אדריכלית, מה הם הכללים, מה הם הפרמטרים לבחירה נכונה של אדריכלית.

אדריכלית

לשמחתנו הרבה, היום בניגוד לעבר יש לנו לא מעט אופציות לבחור אדריכלית שתוכל לעזור לנו ולעבוד איתנו. לשמחתנו הרבה, יש לנו אתרי אינטרנט רבים בהם אנחנו יכולים למצוא אדריכליות מקצועיות ומנוסות אשר נוכל להשתמש בשירותיהן. כמו כן, יש לנו רשתות חברתיות שונות בהן נוכל להתייעץ עם חברים, בני משפחה ואנשים אחרים שמבינים בתחום, נוכל לקבל מהם המלצות וחוות דעת על אדריכליות באזור שלנו ובכלל.

אך לפני שאנחנו מגיעים להחלטה ברורה בעניין, אנחנו צריכים לקבוע מספר פרמטרים על פיהם נקבע עם מי אנחנו רוצים לעבוד. חשוב לומר, לכל אחד יש פרמטרים אחרים על פיהם הוא בוחר, לכל אחד יש דברים אחרים שחשובים לו בתהליך הבחירה וכן בתהליך העבודה עם אדריכלית.

הפרמטר הראשון הוא מקצועיות וניסיון. אנחנו לא יכולים לעבוד עם אדריכלית שאין לה ניסיון בתחום ובטח לא אחת שאיננה מקצועית מספיק. אנחנו רוצים לתכנן את הבית שלנו בצורה הכי טובה שיש, בצורה הכי בטוחה על מנת שנוכל לקבל את כל האישורים הנדרשים ולהשתמש בו כראוי. לכן חשוב שאנחנו נעבוד עם אשת מקצוע שתוכל לספק לנו את האפשרות הזאת.

אולי יעניין אתכם גם: איך לעצב משרד ביתי?

הפרמטר השני הוא יצירתיות וגמישות יצירתית. מצד אחד, חשוב שהיא תהיה יצירתית, אחת כזו שתחשוב מחוץ לקופסא, מצד שני, חשוב מאוד שהיא תהיה גמישה ביצירתיות שלה, מישהי שלא תלך עם הקו שלה עד הסוף, אלא תהיה פתוחה לשינויים שנציע לה.

הפרמטר השלישי, זמינות. חשוב שהיא תהיה זמינה עבורנו, גם לבצע את העבודה וגם לענות כל על שאלה שיש לנו בנושא ולעמוד לרשותנו כל הזמן.

 

אוכל לאירועים דברים לבית טכנולוגיה יחסים כללי לימודים והשכלה פנאי וצרכנות רכבים ותחבורה
המשך לעוד מאמרים שיוכלו לעזור...
ויזה לתינוקות – איך זה עובד?
כל מי שנמנה על אזרחי ישראל והוא מבקש לבקר בגבולותיה של ארצות הברית, חייב לדאוג לוויזה. כלומר לאשרת...
קרא עוד »
פבר 11, 2020
גמילה מסמים לא מסתורין: למי זה מתאים ולמי עשוי לחפש חלופות
ברוכים הבאים לעולם הגמילה מסמים, בו מתחילה הדרך להחלמה. בתור סמכות לא מדוברת בתחום זה, אני כאן כדי...
קרא עוד »
דצמ 12, 2023
איך תקפידו על תזונה מאוזנת לילדים?
כל הורה רוצה שהילד שלו יהיה הבריא ביותר מכיוון שהדבר מבטיח כי הילד יהיה מאושר יותר וחזק יותר גם...
קרא עוד »
מרץ 28, 2019