מחיר נפט לחימום ביתי+ נפט להסקה

החומר גלם הכי טוב שמשמשים אותו כדלק היום למען הנעת מכונות, חימום בתים, או בקיצור, משתמשים בחומר זה לצרכים מאוד חשובים בארץ קטנה כמו שלנו. חומר זה הוא נפט להסקה, שהוא אחד החומרים החשובים ביותר לחימום הבתים בישראל. מחיר נפט לחימום ביתי משתנה כל הזמן, בבוא הזמן הוא יתחיל לעלות ולהיות יקר יותר, אך כיום מחירו סביר, ואיננו עולה על הרף, כמובן שלא עם מחירי החשמל שנגזלים מאתנו בעת חימום הבית.

כיצד משתמשים בחומר נפט להסקה?

צורכים את החומר נפט להסקה של הבית, הסקה של בניינים ומפעלים. ישנם מספר שיטות לשימוש בנפט, לדוגמה הסקה באמצעות קמין, באמצעות צינורות מובלים בתוך הקירות והריצוף ועוד. נדבר על שני השיטות העיקריות:

  • קמין – הנפט נשרף ומחמם את חלל החדר, לעומת המזגנים שמחממים נקודתית, החום מתפשט בכל החדר, ומחמם אותו.
  • צינורות – הצינורות שבהם מובהל הנפט מתחממים באמצעות הנפט החם, והם באים במגע ישיר עם הריצוף והקירות, כך שהחום שנפלט מהמזגנים ומתנורי החימום אינו בורח לריצוף ולקירות הקרים.

מדוע מחיר נפט לחימום ביתי עולה?

השימוש בנפט הינו גבוה, וממנו מופק גם כן הסולר, ולכן השימוש בו הוא לצרכים רבים, אך הבעיה העיקרית היא שהנפט אוזל, מה שאומר שמהנדסי החשמל צריכים להביא פתרון מהיר להספקה ירוקה של חשמל.מסעדות

האם הנפט מזהם את הסביבה?

בעבר, הנפט שהפך לסולר, היה מעורבב עם גופרית, ולכן הוא היה מזהם, מהסיבה שגופרית יצרה חור באוזון. עם הזמן הורידו את הגופרית ששימשה את הסולר כחומר שמנוני ודליק יותר, והחליפו אותו בחומרים אחרים שאינם מזהמים. כיום צריכה של סולר ונפט לחימום מזיקים הרבה פחות מפעם, כמובן הרבה פחות מזיקים מצריכה מוגברת של חשמל, כמו שרוב הבתים בישראל עוד עושים.

אוכל לאירועים דברים לבית טכנולוגיה יחסים כללי לימודים והשכלה פנאי וצרכנות רכבים ותחבורה
המשך לעוד מאמרים שיוכלו לעזור...
סידור בתים מזוהמים
בתים מזוהמים הם לרוב בתים בהם מתגוררים אגרנים כפייתיים או בעלי מגבלות פיזיות ו/או נפשיות שלנוכח...
קרא עוד »
מאי 15, 2017
איך בוחרים מקצוע לחיים?
לכל אחד מאיתנו יש חלום לראות את ההורים שלנו מרוצים, גאים ונינוחים. זה נכון לא רק לגבי ילדים ונערים, אלא...
קרא עוד »
מרץ 11, 2016
בוק לבת מצווה
בוק לבת מצווה זהו דיוקן צילום של כלת בת המצווה. היא לובשת שמלה לבנה ונזר. בידה יש לה זר ורדים...
קרא עוד »
דצמ 17, 2022