חיפוי זכוכית – כל האפשרויות

מטבח כפרי

זכוכית הינה חומר מיוחד במינו ששימש את האדם עוד משחר ההיסטוריה. מדובר בחומר שאינו רעיל, עמיד לאורך זמן ובעל יכולות עיצוב מרשימות שקשה מאוד להשיג באמצעות חומרים אחרים. בעוד הזכוכית מוכרת לנו כבר שנים בעיקר מעולם המראות והתאורה, כיום נוטים להשתמש בה יותר ויותר גם לצרכי חיפוי של אלמנטים שונים בבית. מהם היתרונות של חיפוי זכוכית איכותי ואלו סוגים ניתן למצוא? המשיכו לקרוא.

יתרונות הזכוכית לצרכי חיפוי

הזכוכית לכשעצמה אינה יכולה לשמש לצרכי חיפוי שכן היא שבירה למדי. יחד עם זאת, בתהליך תעשייתי עוברת הזכוכית חיסום, כך שבסופו של דבר נוצר מוצר שעמיד בפני מכות וחבלות עד פי 6 מזכוכית רגילה. זוהי הזכוכית שמשמשת לצרכי חיפוי והיא מספקת יתרונות רבים למשכיל להתקינה. כאמור, זכוכית זו חזקה מאוד ואינה רגישה לשריטות, היא עמידה ביותר בפני חום, מאפשרת התקנה קלה כך שניתן להעביר מאחוריה תשתיות מבלי לשבור קירות, ובסופו של דבר כל חיפוי  זכוכית שתתקינו יצור מראה עיצובי אסתטי ומזמין בחלל המדובר. ניתן להשתמש בזכוכית שקופה, חלבית ואף מודפדסת בהתאמה אישית.

חיפוי זכוכית לקירות

כולכם בוודאי תסכימו כי קירות לבנים לבדם הינם די משעממים למראה. אומנם ניתן לצבוע אותם ולתלות עליהם קישוטים למיניהם, אך בכל המקרים מדובר בהשקעה כספית שצריכה לחזור על עצמה לצרכי תחזוקה (למשל, בצביעה) והמראה הנוצר אינו תמיד מה שאנחנו מחפשים ולמעשה די סטנדרטי. מסיבה זו רבים בוחרים להשקיע בחיפויים מסוגים שונים אך ללא ספק חיפוי זכוכית הוא המעניין שבהם. בימינו כמעט כל קיר ניתן לחיפוי ע"י זכוכית. זה יכול להיות קיר גדול או קטן, קירות המקלחת או הסלון ואפילו המטבח. הזכוכית נחתכת בהתאם למידות הרצויות ומותקנת על גבי הקירות בצורה אטומה, כך שמים לא יכולים להתעבות בצד השני ולגרום להתפתחות עובשים. זהו פתרון עיצובי מרשים עבור כל קיר אך מקובל להשתמש בו במקומות בהם גם כך נדרש חיפוי במקום הקרמיקה במטבח ובחדר הרחצה. לעומת הקרמיקה המפורסמת, הזכוכית היא חלקה, קל לנקות אותה, היא מרשימה בעיצוב שלה ומרגע התקנתה אין צורך לתחזק אותה כלל וכלל. מה גם שהקרמיקה עם השנים נוטה להיסדק, להישבר ולצבור עובשים כך שנראה שכבר בעתיד הלא רחוק גדל הסיכוי שיפסיקו להשתמש בה לצרכי חיפוי קירות, לטובת הזכוכית.מטבח כפרי

חיפויי זכוכית על ארונות מטבח

חיפויים שונים ניתן למצוא גם על השלד של ארונות המטבח – פורמייקה, פורניר, למינטו וגם צביעת שלייפלק אטומה בתנור. כל אלו נועדו על מנת לשמור על ארונות המטבח מפני רטיבות, לחות וחבלות שונות וכך גם להאריך את משך חיי הארונות. לאחרונה החלו להבין עד כמה גם חיפוי זכוכית איכותי יכול להתאים גם במקרים הללו, שכן מראה הארונות שנוצר הוא אלגנטי ומרשים כאשר ניתן להשתמש בזכוכית גם לצרכי חיפוי הדלתות ואף בתור משטח העבודה. הזכוכית עצמה שומרת על הארונות, קלה לניקוי גם כאשר מדובר בשומנים ואין שום צורך לתחזק אותה. ניתן אף לשלב את חיפוי הזכוכית על ארונות המטבח עם חיפוי הקירות וליצור מראה הרמוני ואסתטי להפליא.

אוכל לאירועים דברים לבית טכנולוגיה יחסים כללי לימודים והשכלה פנאי וצרכנות רכבים ותחבורה
המשך לעוד מאמרים שיוכלו לעזור...
סדנאות ניווט, למי הן מתאימות?
חברות ועסקים שרוצים לשפר את היחסים בין העובדים שלהם, יצטרכו לחשוב באופן מעמיק על הדברים השונים שהם...
קרא עוד »
יונ 05, 2017
ניקוי בלחץ מים
כפי שאנחנו יודעים, ישנם לא מעט כלים ואמצעים בעזרתם אנחנו יכולים לנקות מבנים ומתקנים אשר זקוקים...
קרא עוד »
דצמ 09, 2018
אילו אטרקציות לאירועים עסקיים קיימות?
אירועים עסקיים הם דרך מצוינת למשוך לקוחות ולקוחות פוטנציאליים. הם יכולים לשמש ליצירת לידים וליצירת...
קרא עוד »
אוק 14, 2022