תאורת גן – דברים שחשוב לשים לב אליהם

תאורת גן

בניתם גינה חדשה ליד הבית, בין אם מדובר בגינה מחודשת ובין אם מדובר מגינה שנבנתה מאפס. חלק מהותי בגינה שלכם, כמו בכל גינה אחרת, מתייחס לכל הנושא של תאורת גן. אי אפשר להשתמש בגינה בצורה אפקטיבית בלי שיש בה תאורה מתאימה.

זה נכון לא רק לגינה פרטית גם לגינה ציבורית. שם למוקדי התאורה יש מטרות שונות, החל מהאפשרות להשתמש בגינה בשעות החשכה, אפשרות לערוך אירועים שונים בערב, לשמור על ביטחון האנשים שעוברים בגינה או משתמשים בה בשעות הלילה ועוד.

בגינה שלכם, על פי רוב, מטרת התאורה היא לאפשר לכם ליהנות ממנה גם כשהשמש יורדת, מבלי שתצטרכו להשתמש בתאורה פנימית מהבית או במוקדי תאורה ניידים. אתם יכולים להשתמש במקורות תאורה שונים שאתם מציבים בגינה במקומות שונים, כך תוכלו גם ליהנות מהגינה כל הזמן וכן תוכלו לטפל בה בצורה יפה ואפקטיבית.

תאורת גן

זו אחת הסיבות מדוע כשאנחנו מתכננים ומעצבים גינה, אנחנו חייבים לקחת בחשבון את כל מה שקשור לתאורה שלה. בדיוק כמו שאנחנו מתייחסים לכל הנושא של מערכת ההשקיה, ריהוט גן, מקורות הצללה ועוד. אי אפשר להקים גינה מאפס או לשפץ גינה מבלי להתייחס לכל אחד מהדברים הנ"ל ובפרט למקורות התאורה שיוצבו בגינה.

על מה צריך לחשוב כשמתכננים הקמה של תאורה בגן

ראשית, יש לבחון את שטח הגינה בשביל לדעת היכן נכון להציב את מקורות התאורה השונים. ככל שהגינה תהיה גדולה יותר כך יוצבו יותר מקורות תאורה. המרווחים בין מקור אחד לשני ייקבעו אף הם, על פי גודל השטח שעומד לרשותנו.

שנית, אנחנו צריכים לקחת בחשבון את מקורות התאורה החיצוניים שיש לגינה, עד כמה אנחנו נהנים ממקורות תאורה טבעיים, קרי שמש, וממקורות תאורה פנימיים, קרי כאלה שמגיעים מהבית או ממקומות אחרים.

שלוש, עלינו לבחון את השאלה, האם מקורות התאורה הם חסכוניים מספיק, זאת על מנת שלא נצטרך להשקיע עלויות גבוהות בשימוש באותם אמצעי תאורה.

נקודה אחרונה, יש לבחון כיצד אותם מקורות תאורה מתאימים לעיצוב הכולל של הגינה ומשתלבים בעיצוב של המקום באופן כללי.

 

אוכל לאירועים דברים לבית טכנולוגיה יחסים כללי לימודים והשכלה פנאי וצרכנות רכבים ותחבורה
המשך לעוד מאמרים שיוכלו לעזור...
מצבר ורטה חשוב לבדוק אחריות והתאמה
רכישה של מצבר ורטה צפויה להיות מעולה מצדכם. הרי מדובר במצברים מובילים אשר נחשבים לכאלה שמספקים ללקוח...
קרא עוד »
ספט 23, 2017
מאוורר תקרה
מאוורר תקרה מהווה פתרון אוורור מקומי לחללים. בניגוד למזגן, הפולט אוויר קר ומצנן את האוויר, מטרתו של...
קרא עוד »
מרץ 21, 2016
הפעלה ליום הולדת
יום הולדת הוא יום מיוחד שמגיע לו לחגוג משהו מיוחד. במקרה זה, נדבר על ההפעלה ליום הולדת. הפעלה ליום...
קרא עוד »
נוב 17, 2022