תאורת חירום

תאורת חירום

כמעט בכל מבנה אנחנו יכולים למצוא היום תאורת חירום, בין אם מדובר בתאורת חירום פנימית או חיצונית.

המטרה של תאורה זו, כפי שאפשר להבין מהשם שלה היא לעבוד בשעה שמערכות התאורה הרגילות לא יכולות לעבוד. זה יכול לקרות בעת הפסקת חשמל, סערה או כל אירוע טבע אחר, בעיה בתשתיות של המבנה וכן בכל מקרה בו יש צורך שתאורת החירום תעבוד.

תאורת חירום

לפני שנסביר היכן נכון להתקין תאורת חירום, שעליה תוכלו לקרוא בקישור זה, ועל פי מה קובעים את המיקום שלה, חשוב להבהיר כמה נקודות. ראשית, תאורה זו צריכה לשמש אותנו לצרכים רבים, בין היתר בעת שריפות או אירועים דומים. מה שאומר שאנחנו צריכים להתקין אותה על פי התייחסות לנקודות הקיצון ולא למצבים רגילים של הפסקת חשמל, אלא על פי התייחסות בנקודות הרבה יותר מהותיות שעלולות להתרחש.

שנית, אנחנו צריכים לזכור שתאורת חירום אמורה לעבוד לא באופן קבוע, לכן עלינו להיות ערוכים לכך שאנחנו לא נהיה ערים כל הזמן לשאלה האם היא עובדת או לא. במילים אחרות, תאורה רגילה אנחנו יכולים לראות מתי היא לא מתפקדת, ומכאן אנחנו יכולים להסיק מתי עלינו לשנות אותה ומתי לא. לעומת זאת, תאורת חירום עובדת לעיתים רחוקות וזה עלול לגרום לנו להיות שאננים בשאלה זו, לכן חשוב שאנחנו נבדוק מעת לעת, האם התאורה עובדת או לא.

היכן אנחנו מתקינים תאורת חירום ועל פי מה נקבע את המיקום שלה? אנחנו נתקין תאורת חירום במספר מקומות, למשל, אנחנו נתקין במסדרונות, נקודות מעבר, מעל דלתות יציאה וכן בדרכי מילוט. כך אם חס וחלילה קורה משהו, יהיה קל יותר לראות את הדרך במקרה והחשמל נופל.

כמו כן, אנחנו נתקין תאורת חירום במקומות בהם יש הרבה אנשים, בין אם זה חללי עבודה גדולים, מקומות ציבוריים, לובי של בניין ועוד. אנחנו יכולים למצוא גם תאורת חירום בחניונים, מקלטים ומקומות שלא נכנסת אליהם תאורה חיצונית. גם במקומות חיצוניים מסוימים אנחנו נתקין תאורה חיצונית, בוודאי אם מדובר במקומות חשוכים שאמורים לשמש למקומות עבודה או מקומות מפלט בעת אירוע.

אוכל לאירועים דברים לבית טכנולוגיה יחסים כללי לימודים והשכלה פנאי וצרכנות רכבים ותחבורה
המשך לעוד מאמרים שיוכלו לעזור...
ההבדלים בין בית אבות לדיור מוגן
אם אתם רוצים לבחור אלטרנטיבה למגורים עבורכם או עבור האנשים היקרים לכם, חשוב שתדעו כי בכל הנוגע...
קרא עוד »
נוב 15, 2018
החשיבות של בדיקת קרינה וגז ראדון
כאשר אתם רוצים לחיות חיים איכותיים ובריאים יותר ישנן שתי בדיקות חשובות שעליכם לבצע: האחת היא בדיקת...
קרא עוד »
יול 12, 2017
ביטוח חיים למשכנתא – איך זה עובד ולמה זה חשוב
פוליסת ביטוח חיים למשכנתא, הינה פוליסת חיים המיועדת להחזר חובות המשכנתא והעלויות הנלוות במקרה של מות...
קרא עוד »
יול 06, 2021