בודק חשמל

בודק חשמל

ניתן לומר בלב שלם כי ללא חשמל לא נוכל לחיות בצורה נאותה ויעידו על כך עשרות מדינות באפריקה ובעולם השלישי אשר אינן מחוברות לרשת החשמל ואשר אזרחיהן נהנים מאיכות חיים ירודה ביותר. אך לצד העובדה כי לא ניתן לחיות ללא חשמל אי אפשר להתעלם מהעובדה כי חשמל יכול להיות מסוכן מאוד. ראשית, החשמל יכול לגרום לשריפות אם הוא אינו מותקן כראוי ולא רק זאת אלא שהתעסקות שלא על ידי אנשי מקצוע בחשמל יכולה לגרום להתחשמלות וכך להוביל לפציעה ואף מוות. אז מה עושים כיצד מבטיחים כי החשמל לא יגרום לנפגעים ולנזק? התשובה היא שמומלץ לכל בעל בית לפנות אל בודק חשמל מקצועי אשר יבצע את בדיקת החשמל. עובדה זו נכונה פי כמה כאשר מדובר על מבנה חדש הזקוק לאישורים בכדי שנוכל להיכנס אליו, כאשר בין היתר אנחנו צריכים להשיג אישור של חשמלאי או בודק חשמלי ואת זאת חשוב לזכור.

בודק חשמל

שימו לב איזה סוג חשמלאי מבצע את הבדיקה

אתם חייבים להבין כי לא כל בודק חשמל יכול לבצע כל בדיקה וכי ישנם שלוש רמות של חשמלאים שעל פיהם אתם יכולים לדעת איזה חשמלאי יכול לבצע את הבדיקה בבית שלכם. חשוב מאוד להקפיד על סיווגים אלו מכיוון שהם קשורות להכשרה של החשמלאי ואומרות לנו למעשה מהי רמתו המקצועית של החשמלאי. הסיווג הראשון הוא חשמלאי סוג 1 מה שאומר כי החשמלאי יכול לבדוק מתקן תלת פאזי במתח נמוך בגובה 3/80 אמפר. הסיווג השני הוא של חשמלאי 2, גם כן החשמלאי יכול לבדוק מתקן תלת פאזי נמוך אך במתח של 3/250. הסיווג השלישי הוא של חשמלאי 3 והוא יכול לבדוק כל מתקן חשמלי.

אילו בדיקות הבודק צריך לבצע?

אז אילו בדיקות בודק חשמל צריך לבצע בבית שלנו? התשובה היא שהבודק צריך לבדוק קודם כל את ההארקה בבית שלנו ולוודא כי היא עובדת מכיוון שזה קשור באופן הדוק לאפשרות שנתחשמל. לצד זאת החשמלאי צריך לבדוק את הממסרים בבית ואת מערכות החשמל האחרות בבית וזאת בכדי להבטיח את תקינותן.

אוכל לאירועים דברים לבית טכנולוגיה יחסים כללי לימודים והשכלה פנאי וצרכנות רכבים ותחבורה
המשך לעוד מאמרים שיוכלו לעזור...
ODT – כל מה שצריך לדעת
מתי בפעם האחרונה יצא לכם לראות את העובדים שלכם ממש מרוצים? מתי הרגשתם שהם מגיעים עם אנרגיה חיובית...
קרא עוד »
אוק 29, 2018
עורך דין פלילי יוכל לסייע לכם במקרים של תלונות שווא על הטרדות מיניות או על ביצוע מעשים מגונים
כיום ישנה מודעות רבה בדבר זכות פרט על גופו ונפשו,  וכן עלתה המודעות לזכותם וחובתם של נפגעי הטרדה...
קרא עוד »
מאי 22, 2017
לימודי הנדסאי בניין
אתר הבנייה הוא מקום אשר מסתובבים בו אנשים רבים בעלי תפקידים שונים. חלקם הם פועלים פשוטים שעוסקים...
קרא עוד »
דצמ 25, 2017