מיזוג אוויר

בישראל יש ימים חמים מאוד לאורך השנה אולם נדמה כי בקיץ החום הינו הרב והמשמעותי ביותר. הסיבה לכך היא כי החום הנ"ל מלווה בלחות גבוהה. תנאים אלו גורמים לעומס חום רב ויש קושי רב לתפקד בתוך המבנים. משום כך, מתקינים בעלי מבנים רבים מזגנים מסוגים שונים. המזגן לא רק שמקרר את חלל המבנה הוא גם שואב את הלחות מהאוויר ובכך מקל עוד יותר על היושבים בו. היתרון במזגנים הוא שהם מסוגלים גם לחמם ומשום כך, ניתן לנצלם גם בימים קרים, כך, שהם עדיפים, במקרים רבים, על אמצעי קירור וחימום אחרים.

החשיבות של מיזוג אוויר במבנים שונים הינה רבה. במקומות עבודה תפוקת העובדים עלולה לרדת רבות בעת שהם אמורים לבלות שעות רבות בחדרים חמים ולחים. באולמות אירועים יהיה בלתי נסבל לשבת שעות, מרכזי קניות, בתי קולנוע ומרכזי בידור אחרים מושכים אליהם אנשים בימי הקיץ גם בזכות היותם ממוזגים ונעימים לשהייה, וכן הלאה. בימי קיץ לחים יש חשיבות מיוחדת למיזוג גם בשעות הלילה. שינה בחדר ממוזג הינה איכותית ועמוקה יותר והאדם יצבור כוחות רבים לפעילות היום הממושכת.

קיימים סוגי מזגנים שונים והמפוצלים הם הנדרשים שביניהם. יחידות הקירור שלהם נמצאים בתוך הבית ומותקנים על הקירות בגובה רב, ואילו, מחוץ לבית מותקנים המדחסים. הפיצול מאפשר פעולה שקטה ויעילות מרבית בפינוי החום. בין שני החלקים העיקריים הללו מחברים צינורות וכבלים שונים. המרחק בין שני אלו חייב להיות קצר כדי למנוע בזבוז אנרגיה. מזגן מפוצל מסוג מסוים הינו מזגן עילי שיחידת הקירור שלו מותקנת מעל הראש ומזרימה אוויר קר לחלק העליון של החדר. הוא חוסך מקום והתקנתו אסתטית אולם ההספק שלו נמוך, יחסית. 

מזגן פופולארי מאוד הינו מיני מרכזי שנועד להתקנה באתרים בעלי שטח גדול. הוא מתאים לדירות גדולות, למשרדים בהם יש מספר חדרים ועוד. יחידת הקירור והחימום מותקנת בדרך כלל מעל תקרה מונמכת והאוויר מוזרם דרך תעלות אוויר לכל חלל בנפרד. השליטה על הזרמת האוויר נעשית באמצעות תריסים ודמפרים בחדרים. מיזוג אוויר בדרך זאת הינו יעיל מאוד.

אוכל לאירועים דברים לבית טכנולוגיה יחסים כללי לימודים והשכלה פנאי וצרכנות רכבים ותחבורה
המשך לעוד מאמרים שיוכלו לעזור...
הטרנד החם: צילומי בוק בת מצווה
זה לא קל בעידן של היום לספק את הילדים שלנו בכל הקשור לארגון בת או בר מצווה שיוכלו לגרום להם לתחושת...
קרא עוד »
דצמ 04, 2016
טיסה פרטית – טסים בתנאים הכי נוחים
לא רוצים להתפשר על הנוחות שלכם בטיסה הקרובה? הזמנה של טיסה פרטית עשויה להוות את הפתרון המושלם במקרה...
קרא עוד »
אוג 19, 2021
תביעת אבהות פרטית
התהליך של תביעת אבהות פרטית מתבצע לרוב באמצעות בדיקה גנטית שמאפשרת לגלות האם הגבר הנבדק הוא אב הקטין....
קרא עוד »
דצמ 24, 2020