ניקוי שטיחים

ניקוי ותחזוקה נכונה של שטיחים, שומרת על סיבי השטיח מפנה התכלות ויוצרת מראה נקי, עשיר ויוקרתי למשך זמן רב. השטיחים בביתנו, צוברים אבק, סימני נעליים, פירורי אוכל, אבק וחול. יש להקפיד על שאיבה של השטיח, לפחות פעמיים בשבוע ומדי פעם להפוך אותו, בכדי להוריד ממנו את הלכלוך המיותר ולרענן אותו. יש לבצע ניקוי שטיחים, לפחות אחת לשנה. רבים מחליטים דווקא לבצע את הניקוי של שטיחים הבית שברשותם לפני בוא הפסח, מה שישאיר להם בית נקי לחג ומראה של שטיח נקי, רענן ובעלך חיות בגווניו.

לעתים אנו נתקלים בכתמים שקשה להוציא אותם. אם יש לכם שטיח יקר ואתם מעוניינים כי יחזיק מעמד לשנים, כדאי כי תתקשרו למומחים בתחום ניקיון שטיחים כאשר הם יגיעו אל ביתכם ויבינו מאיזה סוג סיבים מיוצר השטיח שלכם.

התנהלות נכונה של בני הבית עם שמירה על ניקיון השטיחים

זה לא חוכמה להזמין חברה של ניקוי שטיחים ולאחר זמן קצר מאוד, השטיח שוב ייראה מלוכלך או שיופיעו עליו כתמים. יש להקפיד על ניקיון השטיח גם בחיי היום, יום. למשל , לא לדרוך  עם נעליים מלוכלכות על השטיח, לא לאכול בסמוך אליו, כך שכמה שפחות לכלוך יצטבר על השטיח, לדאוג כי הילדים שמגיעים הביתה מהגן וביה"ס, יחלצו נעליים בחוץ וינערו את החול מהגרביים, היות וילדים נוהגים להימצא בחצר הגן ובית הספר והם מביאים עמם הרבה לכלוך.

 מניעה מהצטברות של קרדית האבק בשטיחים

למרות ששטיחים הם פריט עיצובי בעל מראה חם בית ומוסיף המון, יש לדאוג כי לא יתאספו בו חיידקים או קרדית האבק, מה שגורם לאלרגיות ובעיות בדרכי הנשימה של ילדים ומבוגרים כאחד. גם ניקוי שטיחים באופן עצמאי ניתן לבצע, באמצעות שאיבה יסודית של השטיח וקרצוף עם חומר ניקוי המיועד לשטיחים, אשר ירענן אותם ויחזיר להם את הגוון הטבעי כאשר הם נקיים יותר. לפעמים יש לתקן את השטיח ואת זה, יכולה לבצע חברה המתמחה בעבודות אמנותיות מסוג זה. למרות שאתם בעצמכם תנקו את השטיחים על בסיס קבוע, יש לשלוח את השטיח אחת לשנה לניקוי מקצועי, מה שיחזיר לכם שטיח נקי שנראה כאילו זה עתה נרכש מחנות השטיחים.

אוכל לאירועים דברים לבית טכנולוגיה יחסים כללי לימודים והשכלה פנאי וצרכנות רכבים ותחבורה
המשך לעוד מאמרים שיוכלו לעזור...
בורג' בנימינה – גן אירועים
ברוג' בנימינה הינו גן אירועים פסטורלי הממוקם בשטח בו פועל האתר ההיסטורי ה-ברוג'. בגן האירועים...
קרא עוד »
אפר 12, 2019
משפחות וצרות אחרות
לעיתים אנו נקלעים למצבים בהם האינטרסים שלנו מתנגשים עם אלו של הקרובים לנו ביותר. בדרך כלל מדובר על...
קרא עוד »
מרץ 26, 2018
סיפורים לילדים לפני השינה
סיפורים לילדים לפני השינה הם דרך מצוינת לעזור לילדים להבין את העולם. קריאת סיפורים יכולה להיות גם דרך...
קרא עוד »
יול 16, 2022