עקיצה של פשפש המיטה

פשפשים, החרקים שנדמה היה כי נעלמו מהבתים, חזרו לאחרונה והם נראים במקומות שונים ברחבי הארץ. ההשערה היא שהם מגיעים עם החיילים, האסירים או הסוהרים המגיעים הביתה ומביאים עימם פשפשים מהמזרנים שעליהם ישנו בבסיסים או בבתי הסוהר. אפשרות נוספת היא שהם הגיעו הביתה מרהיטים ישנים שהיו זרוקים ברחוב ואנשים אספו אותם לביתם ובהם היו פשפשים.

אם בני המשפחה מרגישים עקיצות במקומות החשופים כמו פנים, רגליים וידיים קיים סיכוי שמדובר בפשפשים. עקיצה של פשפש המיטה מותירה שטח אדום, שמרכזו בצבע אדום כהה והוא יוצר נפיחות מקומית או לחילופין, שורה של עקיצות זו לצד זו בשטח קטן, כוויות או שלפוחיות במקום העקיצה. הפשפשים אינם זקוקים למזון בתדירות גבוהה ולכן לא לעקוץ יוצאים בכל לילה .

תסמיני עקיצות הפשפשים

סימני העקיצה של הפשפשים נראים לאחר העקיצה או כמה ימים מאוחר יותר. בהתחלה קשה לעלות על כך שמדובר בפשפשים, לעיתים עד שמאבחנים זאת יעברו כמה שבועות.

בני האדם אינם חשים בעקיצה עצמה, הסיבה לכך היא שהפשפשים מזריקים לגופם של הנעקצים מעט חומר מרדים בעת העקיצה . רק עם הופעתם של הצריבה והגירודים העזים לאחר מכן, מבינים שמדובר בעקיצות של פשפשים . למרות הגירודים המטרידים, יש להשתדל לא לגרד את העקיצות כדי לא לגרום לזיהום שעלול לגרום לדימומים ולנפיחויות.

כדי להיות בטוחים שאכן מדובר בעקיצה של פשפש המיטה יש לבצע בהקדם פעולות ניטור בחדר וברחבי הבית . עקיצות הפשפשים די דומות לעקיצות של פרעושים וגם של יתושים . חשוב לדעת ממה נעקצתם במקרה של טיפול רפואי . השוני בין העקיצות הוא בתצורה שלהם, פשפשים עוקצים בקו ישר או במקבץ על פני שטח מסוים וקטן בדרך כלל, עקיצות פרעושים הן קטנות ואינן מתרחבות וממוקמות בדרך כלל בקרסוליים או ברגליים, עקיצות יתושים הן מפוזרות.

עקיצות הפשפשים והשלכותיהן

הפשפשים אינם גוררים מחלות אך עקב העקיצות הרבות והמשמעותיות מתפתחות לעיתים דלקות בעור סביב מיקום העקיצה עקב גירוד במקום.

אדם אינו ידוע אם הוא רגיש לעקיצת פשפש המיטה עד שהוא נעקץ. האנשים האלרגיים מפתחים תגובות של נפיחויות חמורות במיקומה של העקיצה . כאבים במקום העקיצה ותחושת בעירה בה. במקרים נדירים, נראית גם תגובה אנפילקטית.

טיפול בעקיצות פשפשים

הפעולות המומלצות הן הרגעת המקום באמצעות תכשיר המכיל אלוורה, פניסטיל, קוביות קרח או קומפרסים קרים. אנשים שמפתחים אלרגיה או מצבים שבהם פצע נותר בעינו, לא נעלם ואינו קטן לאורך זמן והוא ממשיך לגרד קיים סיכוי סביר שקיימת דלקת במקום. הטיפול הוא באמצעות משחה אנטיביוטית, משחה המכילה סטרואידים, טיפות היסטימיות הנלקחות דרך הפה או כדורי אנטיביוטיקה שיזרזו את תהליך ההחלמה. הרופא יחליט איזו מבין האופציות היא המתאימה ביותר במקרה זה.

הדבר החשוב ביותר הוא לבצע הדברה מקיפה ומקצועית בבית נגד פשפשים, כדי להיפטר מהם.

למידע נוסף על הדברת פשפשים ופשפשי המיטה.

אוכל לאירועים דברים לבית טכנולוגיה יחסים כללי לימודים והשכלה פנאי וצרכנות רכבים ותחבורה
המשך לעוד מאמרים שיוכלו לעזור...
סובלים מזרועות מדלדלות? יש פתרון
לא מעט אנשים סובלים מזרועות מדלדלות בשלב כזה או אחר בחייהם. זרועות מדלדלות יכולות להגרם...
קרא עוד »
ינו 07, 2019
האם פתיחת תיק גירושין חייבת להסתיים בגירושין
לא מעט זוגות מגיעים למצב שבו הם מחליטים שהם צריכים להיפרד בשל העובדה שהם אינם מתאימים, לא מסתדרים, אחד...
קרא עוד »
נוב 19, 2020
מהו יועץ ביטוח והאם הוא באמת אובייקטיבי?
יועץ ביטוח זהו אדם שתפקידו לספק לכם ייעוץ בכל הנוגע לסוגי הביטוחים השונים, לבחון את הביטוחים הקיימים...
קרא עוד »
אפר 11, 2021