פינוי בינוי בירושלים

פינוי בינוי בירושלים

כמו כל דבר טוב אשר נולד מתוך מצוקה, כך גם רפורמת פינוי בינוי נולדה, מתוך שאיפה לאפשר לכמה שיותר אנשים לגור באזורים יותר רצויים ולצד תנאים יותר טובים מאלו הקיימים. העיר ירושלים מהווה יעד קלאסי עבור הטמעת השיטה, ולו כי מדובר באזור מאוד מאוכלס שהביקוש אליו רק במגמת עלייה, בעוד ששטחי הנדל"ן במגמת צניחה. מכאן שניתן לראות שמאז שהחוק יצא נוספו אלפי יחידות דיור, כאשר רק בשנה האחרונה נוספו בעיר כ 10,730 יחידות חדשות.

פינוי בינוי בירושלים

תחילתו של תהליך

בית הכרם, תלפיות, נווה יעקב, רמות, קריית מנחם ועוד שכונות נוספות זכו בשנים האחרונות ליהנות מבנייני מגורים חדשים לצד תנאים משופרים, בזכות הליך פינוי בינוי שקורם עור וגידים. כיצד מתקיים התהליך? ובכן ישנה וועדה מקומית ייעודית בתחום התכנון והנדל"ן והיא דנה היכן ואיך לבצע את הרפורמה, כאשר כל תוכנית אשר מאושרת מובלת ע"י חברה ייעודית, כגון התחדשות עם ארץ עיר – חברה שעוסקת בשיווק נדל"ן.

הטבות צדדיות

אחד הקשיים של השיטה טמון בעובדה שאנשים פרטיים אינם ששים לעזוב את ביתם. אי לכך יש מגוון הטבות אשר מסייעות לתושב הפרטי לקבל החלטה ליישר קו עם המגמה. כך למשל מוטב לציין שהדייר זוכה בסופו של תהליך לקבל באזורו יותר פארקים ציבוריים בעלי ריאות ירוקות, מבנים יותר בטיחותיים (שבין היתר כוללים ממ"ד ומעלית), מקומות חנייה, אין צורך לשלם היטל השבחה וכדומה, כך שמבלי להוציא שקל, זוכים לרמת חיים יותר גבוהה ובסופו של יום ערך הבית מזנק כלפי מעלה.

מתעניינים?

לאור הדברים, אם תטיילו היום בעיר ירושלים, תמצאו מגוון תוצאות מרהיבות מטעם הרפורמה, ועל כן אם גם אתם מבקשים לתרום לעיר הבירה – לייפות ולהשביח אותה, או פשוט לדאוג לאינטרסים שלכם, אתם מוזמנים לבחון זכאות. לבדיקת זכאות בירושלים עם ארץ עיר צרו קשר טלפוני עוד היום.

אלמנטים תומכים

לצד הגדלת מרחבי המחייה, גם יש מגוון אלמנטים משלימים מסביב, אשר תומכים בצמיחה הדמוגרפית באוכלוסייה. אלמנטים כגון פיתוח הרכבת הקלה, תוספת של אזורי תעשייה, שינוי במערך הכבישים, הוספת קוויי אוטובוס וכדומה, כך שמדובר בראייה מערכתית אשר תומכת בשינוי שבא עלינו לטובה.

אוכל לאירועים דברים לבית טכנולוגיה יחסים כללי לימודים והשכלה פנאי וצרכנות רכבים ותחבורה
המשך לעוד מאמרים שיוכלו לעזור...
מזרנים למיטות יהודיות – מה מיוחד בהם?
מזרונים חשובים מאוד לשינה. הם הפריטים הנפוצים ביותר במיטה. אין זה סוד שלמסורת היהודית הייתה מערכת...
קרא עוד »
פבר 02, 2023
הכנות חיוניות לביקורך בחנות לחומרי בניין
התכוננו לביקור פרודוקטיבי ומושכל בחנות חומרי בניין על ידי הצטיידות בתובנות החיוניות הללו. כסמכות...
קרא עוד »
ינו 10, 2024
אביזרים יהודיים: תובנות שנחשפו והמקומות הטובים ביותר לקנייה
כשמדובר באביזרים יהודיים, יש זרם תת-קרקעי של מסורת עשירה וסמליות עמוקה. בעוד שחלק מההיבטים ידועים...
קרא עוד »
נוב 04, 2023