מהן משאבות ביוב טבולות?

משאבות מים טבולות

במקרים רבים תכנון לקוי של מערכת האינסטלציה, או בעקבות מיקום בעייתי של הדירה, בניין המגורים או בית העסק, התופעה של הצפות מי שפכים הופכת תדירה. על מנת לספק פיתרון יש צורך לשאוב את הנוזלים לרבות מיני המוצקים מהצנרת ולהעביר אותם ליעד אחר. משאבות ביוב טבולות מבצעות פעולות אלו והן נכנסות לפעולה בזמן במפלס המים עולה. כשמן כן הן, משאבות טבולות נמצאות באזורים עם הרבה נוזלים. בריכות מים פרטיות לרוב כוללות בתוכן משאבות טבולות שנועדו לשמור על מפלס המים.

משאבות מים טבולות

שימושים ופתרונות

חברות המתמחות בקידוחים בנוסף, לצרכי בנייה וצרכים אחרים, נעזרות במשאבות אלו אשר פועלות כל אימת שמפלס המים בחור שנקדח עובר את הגובה הסטנדרטי ובכך יוצר איום על היציבות של הקידוח. משאבות ביוב טבולות עובדות על עקרון זהה, כלומר הן נכנסות לפעולה כאשר מפלס הביוב עולה מעבר למפלס שנקבע מראש. המשאבה באה למנוע זיהומים, הצפות שפכים, ריחות לא נעימים ועבודת ניקיון מייגעת. מומלץ להתקין מערכות משאבות מסוג זה באזורים עם מערכת אינסטלציה בעייתית לרבות מערכת ניקוז המים והביוב.

מתי נידרש למשאבה?

במדינת ישראל לדאבוננו יש לא מעט מקומות בעייתיים כאלה. בדירות רחבות ידיים מומלץ גם להתקין משאבת ביוב מכיוון שלא ניתן לצפות את מועד התקלה הבא במערכת הניקוז. כאשר תקלות אלו מתעוררות בבתי מגורים פרטיים התוצאה היא כמות לא מבוטלת של פסולת. משאבות ביוב טבולות הן עניין הכרחי לא רק באזורי דיור פרטיים אלא גם במפעלים יצרניים, בתי עסק כמו מטבחים מוסדיים וקייטרינג בעלי אופי עבודה שמייצר המון אשפה. ישנו מגוון רחב של סוגי משאבות שאותן ניתן לקנות בצורה עצמאית.

לפני שרוכשים משאבה, מה חשוב לדעת?

טרם רכישת משאבות ביוב חשוב להתייעץ עם מומחים חיצוניים לרוב אנשים המגיעים מעולם האינסטלציה או בתי עסק מורשים בתחום. יש להתאים את עוצמת המשאבה לדרגת הבעיה שעתידה להתעורר, להתקין בצורה מקצועית כדי למנוע תפקוד לקוי בזמן אמת ולבסוף, יש לוודא כי בזמן השאיבה יהיה למשאבה מקום להעביר את השפכים, למשל בור ניקוז חילופי.

 

אוכל לאירועים דברים לבית טכנולוגיה יחסים כללי לימודים והשכלה פנאי וצרכנות רכבים ותחבורה
המשך לעוד מאמרים שיוכלו לעזור...
דרכי התמודדות עם פסילה של צוואה
צוואה היא אחד המסמכים החשובים שקיימים. היא יכולה לחרוץ גורלות, לקרוע משפחות, לשנות את הכל. בגלל זה,...
קרא עוד »
ינו 29, 2023
חיטוי נגד קורונה
לאמצעי הזהירות של כל אדם כדי לא להידבק בקורונה, כמו אלכוג'ל, שטיפת ידיים תדירה ומרחק של לפחות 2 מטר בין...
קרא עוד »
נוב 10, 2020
מרק שעועית בסגנון טוסקני
שעועית היא ה"בשר" של הנמנעים מאכילת חיות. היא מזינה בטירוף, מפוצצת בחלבון, משביעה והולכת נפלא עם מגוון...
קרא עוד »
אוג 22, 2016