חששות לצד מציאות – חימום תת רצפתי

חימום תת רצפתי

נכון שהחורפים בארץ אינם קרים במו באירופה (וטוב שכך) ונכון שלאורך השנים אנשים הסתפקו בחימום שמציעות מגוון מערכות יותר מוכרות, אך יחד עם זאת אין זה אומר שאין צורך להיפתח לקראת אופציות חדשות, במיוחד כאשר הן יכולות לחסוך לכם התעסקות מיותרת ובמיוחד כאשר הן עשויות להפוך את ימי החורף שלכם להרבה יותר בריאים ונעימים. אי לכך, אם גם אתם מבקשים לחשוב קדימה עוד בימי בניית הבית, טוב לדעת שכל שעליכם לעשות הנו פשוט ביותר – להיות מודעים לאחת מאופציות החימום היותר רלוונטיות וכדאיות כיום, טוב להיות מודעים לשיטת חימום תת רצפתי.

בארץ התנהג כמו אירופאי

שיטת חימום תת רצפתי הינה שיטה שעושים בה שימוש לאורך מאות שנים, אך בשנים האחרונות היא מאוד השתכללה וכיום היא ניתנת לשימוש עבור כל מי שמבקש ליהנות מחימום נעים, עבור כל מי שמבקש לחסוך בעלויות, עבור כל מי שמבקש לחשוב קדימה ועבור כל מי שמבקש להימנע מהזמנה של טכנאי פעם בשנה ומהחלפה של המערכת פעם בחמש שנים. מכאן שאם גם אתם מבקשים להתנהג כמו האירופאים והאמריקאים כאן בארץ בארצנו הקטנה, כל שעליכם לעשות הוא לבחור כמותם – לבחור להתקין מערכת חימום מתחת לרצפה.

חימום תת רצפתי

חשמל אל מול מים

כיום ניתן  למצוא מערכת חימום תת רצפתי אשר מושתתת הן על מים והן על חשמל. כל אחד מוזמן לעשות את שיעורי הבית שלו על מנת לקבל את ההחלטה הנכונה ביותר, אך מראש יש לציין שהתקנה של מערכת חימום תת רצפתי הרבה יותר זולה, הבקרה מאוד פשוטה, אין צורך בשילוב של מערכות  נוספות כגון משאבות, שיטה זו מאפשרת לנצל את השעות ביממה בהן צריכת החשמל יותר זולה, עובי כלל המערכת יותר קטן ואף יותר קל לשלוט על פיזור אחיד של החום בכלל הבית.

יש חששות?

לצד העובדה ששיטת חימום תת רצפתי מאוד יעילה, אנשים נוטים לחשוש לגבי בטיחות, וזאת כי בכול זאת מדובר בחשמל שמצוי מתחת לפני השטח. פה ראוי לציין שכל עוד בוחרים בחברה מקצועית, ניתן מראש להיות רגועים, ולו כי הנתונים של השדות האלקטרו מגנטים שואפים לאפס ואף הבקרה הינה מלאה, כלומר ניתן מראש לשלוט על גובה הטמפרטורה הרצויה בכול חדר, ניתן מראש לשלוט על שעות ההפעלה ואף ניתן מראש לשלוט על חלוקת החימום, כך שניתן יהיה להחליט שיהיו חדרים שיתחממו רק בסופ"ש (או כאשר מחליטים) ויש חדרים שיחוממו באופן קבוע בהתאם לבחירה אישית – כך שחוץ מהתעסקות ראשונית עם התרמוסטט, ניתן יהיה לשכוח ממנו.

בחינה מקדימה

לצד שלל היתרונות שמערכת חימום תת רצפתי מכילה, יש לקחת בחשבון שלא כל חברה מציעה את אותה איכות ועל כן יש לבחון עמידה בתקנים, יש לבחון רזומה, יש לבחון את כמות שנות האחריות שניתנת, יש לבחון שקיפות ויש להתחיל לצפות לחורפים נעימים במיוחד.

אוכל לאירועים דברים לבית טכנולוגיה יחסים כללי לימודים והשכלה פנאי וצרכנות רכבים ותחבורה
המשך לעוד מאמרים שיוכלו לעזור...
איזה סוג שיש למטבח חוץ הכי מומלץ?
מטבח חוץ נעשה שימושי ופופולארי יותר בשנים האחרונות. אנשים רבים מעוניינים לשדרג את החצר או המרפסת...
קרא עוד »
אוג 12, 2021
איך מבררים לגבי זכאות לפיצוי לניצולי שואה
יש עדיין אנשים שמסתובבים בינינו והם חוו על בשרם את מוראות השואה. הם כבר אינם צעירים אך מוראות השואה...
קרא עוד »
דצמ 03, 2019
איך ניגשים לועדה להפסקת הריון?
וועדה להפסקת הריון היא קבוצה של אנשים שיש להם דעה בשאלה האם יש לבצע הפלה לאישה או לא. הם אלה שמחליטים...
קרא עוד »
מאי 16, 2023