תכירו את ארגון יד אליעזר

ארגון יד אליעזר

בישראל פועלים לאט מעט ארגוני צדקה ותמיכה, גמ"חים בחברה החרדית שנועדו לתמוך באנשים שמזלם לא שפר עליהם, אנשים חלשים שצריכים את עזרת החברה לצרכים שונים. אחת הדוגמאות לארגונים שכאלה, הוא ארגון יד אליעזר אשר פועל כבר שנים רבות ומציע שורה ארוכה של שירותים להורים וילדים שזקוקים להם.

ארגון יד אליעזר מציע בין היתר, לכל מי שפונה אליו, ארוחות חמות חינם, טיפולי שיניים כולל שיקום הפה, מעילים ושמיכות חמות לחורף חלוקת רדיאטורים, ועוד. הארגון מפנה את העזרה שלו לקהל רחב, בין אם הוא חרדי או לא, ולמעשה כל מי שזקוק לה יכול לפנות לארגון ושם ישמחו לעזור לו.

ארגון יד אליעזר

ארגון יד אליעזר פועל כבר למעלה משלושים שנה, הוא תומך בלמעלה מ-130 אלף איש, יותר משלושים אלף תמיכות מחולקות על ידו מדי חודש, והוא אחראי על למעלה מ-20 תוכניות סיוע שונות. מעת לעת הארגון יוצר תוכניות סיוע חדשות על פי הצורך ובהתאם למצב החברתי, כפי שהוא רואה אותו.

ארגון יד אליעזר, ממלא למעשה את המצווה הידועה שעל האדם לעזור לחלשים ממנו, לזולת, בכל דבר ובכל מחיר. בוודאי אם מדובר בילדים או אנשים מבוגרים. צריך לומר, שארגון זה דומה ללא מעט ארגונים שפועלים בחברה החרדית אשר עוזרים ותומכים בתוך הקהילה.

מלבד אותן תוכניות סיוע ותמיכה, הרי שהארגון גם מארגן ימי כיף, אירועים חברתיים, וכן הוא מבצע פרויקט חונכות לילדים ולמבוגרים, אימוץ בר מצווה, דואג להורים צעירים שנולד להם ילדים ראשונים והם אינם יודעים כיצד לטפל בהם, דואג לתרום ציוד לתינוקות, מסייע לאלמנות ויתומים ועוד. הנחת המוצא היא, שהמדינה לא יכולה לעשות את כל זה ועל כן לא מעט אנשים חלשים נופלים בין הכיסאות ואינם מקבלים עזרה.

זו הסיבה שארגון כמו יד אליעזר וארגונים דומים לו פועלים, הן בקהילה החרדית והן במקומות אחרים בשביל לעזור לחלשים בחברה, ובכך למעשה הם מאפשרים להם לקבל את מה שהם צריכים, ומונעים מהם את ההתדרדרות לעוני. כל זה ללא תמיכה של המדינה אלא רק על ידי תרומה ועבודה של מתנדבים.

אוכל לאירועים דברים לבית טכנולוגיה יחסים כללי לימודים והשכלה פנאי וצרכנות רכבים ותחבורה
המשך לעוד מאמרים שיוכלו לעזור...
תאורת גן – דברים שחשוב לשים לב אליהם
בניתם גינה חדשה ליד הבית, בין אם מדובר בגינה מחודשת ובין אם מדובר מגינה שנבנתה מאפס. חלק מהותי בגינה...
קרא עוד »
יול 24, 2017
בדיקת אולטרסאונד
סביר להניח שכבר שמעתם על בדיקת אולטרסאונד, אך האם אתם יודעים כיצד היא מתרחשת? הבדיקה נפוצה לשימוש...
קרא עוד »
פבר 20, 2018
כיצד לבחון ולשדרג את בטיחות האש במבנים השונים? ייעוץ מתקדם לבעלי עסקים ובעלי בתים
שמירה על בטיחות אש בסוגים שונים של מבנים, בין אם מדובר בנכסים מסחריים ובין אם מדובר בבתי מגורים, היא...
קרא עוד »
אוק 05, 2023