ציוד עבודה בגובה

עבודות בגבהים מחייבות ציוד מיוחד שרובו ככולו חייב להיות בטיחותי לחלוטין. הסיבה לכך היא שהעבודות הללו נערכות על ידי עובדים שאינם ניצבים על קרקע יציבה, ולכן, כל תחליף חייב להיות בטוח ולא רעוע. לדוגמא: סולם חייב להיות עשוי ממתכת חזקה, בתחתיתו יש צורך להתקין חומר בולם החלקה דוגמת גומי, ועוד. מתקן הרמה חייב להיות מופעל על ידי עובד שהוסמך לכך ועל סל ההרמה חייב להיות מעקה בטוח וכדומה. פיגום חייב להיות חזק ויציב ובעל עיגון מתאים לקרקע, וכן הלאה.
מבחינים בציוד מגוון שכולל סולמות מסוגים שונים, ולרוב, עליהם מטפסים העובדים בכוחות עצמם. יש פיגומים, במות הרמה, מנופים עם סלי הרמה אשר מרימים את העובדים לגובה ולמפלס המתאים. קיים מכשור יקר שניתן לשכור אותו לצרכים ספציפיים חד פעמיים וקיים ציוד אחר, דוגמת סולמות, שניתן לרכוש אותם במחירים נמוכים, יחסית, ואשר כדאי שיהיו זמינים כל העת. יועצי בטיחות יכולים לייעץ לכל לקוח לגבי הציוד המתאים להם ולעבודה אותם הם מספקים. 

עבודה בגובה מוגדרת כעבודה שמתבצעת מעל שני מטר מעל הקרקע. הגדרות נוספות מתייחסות לעבודות בהן העובד חייב להטות גופו בהטיה של למעלה מ45 מעלות ועבודות שמתבצעות על משטח גבוה כזה ללא מעקה או גידור תקניים. החשש הוא לבטיחות העובד שמא ייפול, ובנוסף, לבטיחות הסביבה שליד מחשש לנפילת חפצים שיפגעו באנשים או רכוש הנמצאים בקרבת מקום. לצד ציוד הרמה יש ציוד שנועד לאבטחת העובד עצמו, ומדובר כאן על רתמות גוף, עוגנים, חבלים ורצועות עיגון, קסדות מגן, טבעות נעילה, חבלי אבטחה ואביזרים משלימים אחרים.

נותני שירותים ויצרנים רבים מבצעים עבודות בגובה. מדובר על קבלני בנייה, קבלני מערכות תשתית כמו: מיזוג אוויר, חשמל, תקשורת ועוד. ציוד עבודה בגובה יעיל ואיכותי יתאים למטרותיהם, יסייע לעובדים לבצע עבודות מורכבות במאמץ מופחת ובזמן נמוך, יחסית, ומעל לכל, יתרום לבטיחות מרבית. כך, יכולים מנהלי הארגונים השונים לקנות לעצמם שקט נפשי, ובנוסף, לחסוך כסף רב הן בביצוע עצמו והן כתוצאה מהקטנת מספר תאונות העבודה. הן עלולות לגרום לנזקי גוף ורכוש על כל המשתמע מהם.

אוכל לאירועים דברים לבית טכנולוגיה יחסים כללי לימודים והשכלה פנאי וצרכנות רכבים ותחבורה
המשך לעוד מאמרים שיוכלו לעזור...
המדריך החיוני למטבחי דירות קטנות
האם אי פעם מצאתם את עצמכם תוהים כיצד להפיק את המרב ממטבח הדירה הקטנה שלכם? אתה לא לבד. מטבחים קטנים הם...
קרא עוד »
מאי 08, 2024
5 רעיונות לעיצוב הבית
כל אדם יודע כי הבית שלו הוא הרכוש החשוב ביותר בחייו וכי יש לו השפעה אדירה על כל חלק וחלק בחייו. בעבר...
קרא עוד »
ינו 21, 2019
קורס DJ לנוער – כיצד בוחרים קורס בצורה נכונה
אחד התחומים האהובים ביותר על בני נוער, ללא צל של ספק, הוא תחום התקליטנות. הרבה מאוד צעירים וצעירות...
קרא עוד »
מאי 01, 2021