מי מבצע השתלת מניסקוס בברך?

השתלת מניסקוס היא הליך כירורגי שבו מסירים את רקמת המניסקוס הפגועה או החולה ומוחלפת ברקמה בריאה וחדשה. הסיבה השכיחה ביותר לפציעה מניסקלית היא טראומה לברך. זה יכול להיגרם מתאונה, פציעת ספורט, או עקב דלקת מפרקים ניוונית. פציעות יכולות להתרחש גם בפתאומיות במהלך פעילות גופנית אינטנסיבית כמו נפילה או התנגשות. אורטופד מבצע השתלת מניסקוס בברך.

מידע חשוב על השתלת מניסקוס בברך

השתלת מניסקוס היא ניתוח להחלפת מניסקוס קרוע או פגום. הניתוח מבוצע לרוב בברך, אך ניתן לבצע אותו גם במפרקים אחרים. שני הסוגים העיקריים של השתלות מניסקוס הם השתלות אוטומטיות ואלוגרפטס. בהשתלה אוטומטית, הרקמה של המטופל עצמו משמשת להחלפת הרקמה הקרועה או הפגועה. ב-alograft, רקמה מתורם משמשת כדי להחליף את הרקמה הקרועה או הפגועה.

השתלת מניסקוס היא הליך כירורגי הכולל הסרת מניסקוס פגום והחלפתו באחד בריא. ההליך נעשה בדרך כלל במפרק הברך. המניסקוסים הם שני כריות סחוס קטנות, מעוקלות וגומי הממוקמות משני צידי מפרק הברך. הם מספקים ריפוד למשטחים נושאי המשקל של עצמות השוקה ועצם הירך.

סוג של הליך כירורגי

השתלת מניסקוס היא הליך כירורגי שבו מסירים רקמת מניסקוס אחת או יותר מהברך של המטופל ומושתלים למקום אחר בברך. המניסקוס הוא רצועה קשיחה סיבית של רקמת חיבור המסייעת לתמוך במפרק. הוא ממוקם בין עצם הירך (עצם הירך) לבין עצם השוק (טיביה). מנתח אורטופד מבצע השתלת מניסקוס על מנת להחזיר את התפקוד, היציבות והתמיכה לברך פצועה.

השתלת מניסקוס היא הליך כירורגי להחלפת מניסקוס קרוע או פגום. מניסקוס הוא הסחוס שמצפה את החלק הפנימי של מפרק הברך. הוא מספק יציבות ותמיכה לברך. שני הסוגים העיקריים של המניסקים הם מדיאליים וצדדיים. המניסקוסים המדיאליים ממוקמים בחלק הפנימי של הירך, בעוד המניסקוסים הצדדיים ממוקמים בצד החיצוני של הירך.

צרו קשר עם ד"ר ליאור לבר>>>

אוכל לאירועים דברים לבית טכנולוגיה יחסים כללי לימודים והשכלה פנאי וצרכנות רכבים ותחבורה
המשך לעוד מאמרים שיוכלו לעזור...
מרפאות מטיילים
בשנות התשעים החלו צעירים ישראלים רבים לטוס אחרי הצבא אל יעדים שונים ברחבי העולם. מגמה זו התפתחה...
קרא עוד »
מאי 29, 2017
יתרונות של אבקות חלבון
אחד ממרכיבי המזון החשובים ביותר שיש ואותו כל אחד צריך לקחת, בפרט ספורטאים ומי שמתעסק בניפוח גוף, הוא...
קרא עוד »
ספט 21, 2017
ליווי מקצועי בתהליך רכישת דירה בבריטניה
החלטתם לבדוק את האפשרות של קניית דירה חדשה להשקעה בחו"ל? אם כך, אין ספק שאתם צודקים כי יש היום הרבה...
קרא עוד »
מרץ 18, 2018