מה צריך לדעת על ביטוח רפואי לישראלים בחו"ל?

ישראלים בחו"ל

כל ישראלי שנוסע לחו"ל, לא משנה אם זו נסיעה קצרה לנופש, נסיעה של מספר חודשים במסגרת טיול שאחרי הצבא או נסיעה למשך תקופה ממושכת יותר, חייב לעשות ביטוח רפואי. ביטוח זה יאפשר לו לקבל טיפולים מסוגים שונים בכל מקרה בו הוא נהיה חולה, נפצע והינו זקוק לטיפול כלשהו, החל מביקור פשוט אצל רופא ועד ניתוח, אשפוז או הטסה ארצה.

ההסבר מדוע ישראלים אשר יוצאים את הארץ זקוקים לביטוח רפואי בחו"ל, הוא מאוד פשוט, אם הם מטיילים, הרי שאם חס וחלילה יקרה להם משהו, אז הם עלולים לשלם מחיר יקר מאוד במקום בו הם נמצאים אם הם יצטרכו טיפול רפואי, אף אחד לא רוצה לגלות שהוא צריך לשלם עשרות אלפי שקלים לטיפול, בזמן שהוא יכול לעשות ביטוח במחיר של שקלים בודדים ליום וליהנות מביטוח מלא, כזה שכולל ניתוחים, אשפוזים, ביקור אצל רופא, צילומים, בדיקות ואפילו הטסה ארצה או הטסה של בני משפחה אליהם.

במידה ומדובר בישראלים שעוברים לתקופה ארוכה לחו"ל, למשל במקרה של רילוקיישן, הרי שההסבר מחולק לשניים. מצד אחד, הם אינם אזרחי המדינה ולכן הם לא זכאים לטיפול בריאותי בחינם (היכן שניתן טיפול כזה), מצד שני, הם גם לא משלמים יותר ביטוח לאומי או קופת חולים, ולכן הם לא יכולים לקבל שירותים מהארץ. במקרה כזה עליהם להשתמש בשירותיהן של חברות ביטוח פרטיות בשביל לקבל את מיטב הטיפולים במחיר סביר.

מה צריך לדעת על ביטוח רפואי בחו"ל?

ראשית, יש לבצע את הביטוח מהיום הראשון שלכם בחו"ל, לא לחכות ולא להשאיר שום יום ללא ביטוח. אל תיקחו את הסיכון ותהמרו שלא יקרה לכם כלום, יש לעשות את הביטוח מהיום הראשון עד ליום אחרי נחיתתכם בארץ (תיקחו איתכם מספר טלפון של החברה בשביל שתוכלו להאריך את הביטוח במקרה ושהותכם הוארכה)

שנית, יש לבדוק שהפוליסה כוללת את כל מה שהתפריט הרפואי כולל, החל מתרופות, ביקורים וטיפולים אצל רופאים, צילומים, ניתוחים ואשפוזים, הטסות לארץ, השתלות, הריון, התקפי לב ומקרים אחרים. יש לציין בביטוחים רפואיים לנוסעים לתקופה קצרה, הרי שהביטוח כולל לא רק עניינים רפואיים אלא גם אובדן רכוש, וכן אם אתם אמורים לעשות ספורט אקסטרים למשל, רכיבה על אופניים, טיפוס הרים, גלישה ועוד, הרי שהביטוח יכול לכלול גם תחומים אלו.

שלוש, יש לוודא שחברת הביטוח זמינה לכם 24 שעות, 7 ימים בשבוע, עם מענה בעברית שעובד מהארץ ויכול ליצור קשר עם אנשים מהמדינה בה אתם נמצאים. רק כך תוכלו להיות רגועים שתמיד תקבלו מענה שלם לכל צורך ולכל עניין. יש כמובן להשאיר את פרטי החברה והפוליסה שלכם אצל קרובי משפחה וכך אם, חס וחלילה, קורה משהו, הם יוכלו לטפל בכם בהקדם.

אוכל לאירועים דברים לבית טכנולוגיה יחסים כללי לימודים והשכלה פנאי וצרכנות רכבים ותחבורה
המשך לעוד מאמרים שיוכלו לעזור...
מה ההיסטוריה של הנחת תפילין?
להנחת תפילין היסטוריה ארוכה ויש שרואים סימנים להנחת תפילין כבר במקרא. מדובר על תקופה ארוכה ביותר...
קרא עוד »
מאי 27, 2017
איך פועלים מכשירי שמיעה דיגיטליים?
אחת המשימות הכי מורכבות ומאתגרות שעומדות לפתחם של אנשי המדע והרפואה היא שיפור איכות חייהם של אנשים...
קרא עוד »
מאי 18, 2020
טיפול בפטריות ציפורניים: פתיחת האמת הנסתרת
האם אתה נאבק בפטרת ציפורניים ומחפש תובנות מומחים שיעזרו לך לנווט בבעיה שכיחה זו? במאמר זה, נתעמק ב-5-8...
קרא עוד »
ינו 10, 2024