מה ההיסטוריה של הנחת תפילין?

תפילין

להנחת תפילין היסטוריה ארוכה ויש שרואים סימנים להנחת תפילין כבר במקרא. מדובר על תקופה ארוכה ביותר ועלינו לכבד את המנהג היפה הזה והמיוחד הזה. הפעם הראשונה שבה מוזכרת הנחת תפילין היא בימי בית שני כלומר במאה ה-2 לפני הספירה. תפילין נמצאו במערות קומראן וחלק מהאנשים מייחסים זאת לקנאים שהיו במקום בעוד חלק אחר משייך זאת לכת האיסיים. כך אנו למדים כי התפילין מלווים את היהדות במשך אלפי שנים וזהו אחד המנהגים היפים ביותר שיש. חז"ל גם הם מתייחסים להנחת תפילין וקובעים כי מדובר במצווה חשובה ביותר. בעבר נהגו להניח תפילין בכל שעות היממה וגם בלילה. אך מנהג זה התשנה לקראת המאה ה-12 והתפילין התכנסו אל הפתרון שאנו מכירים היום של הנחת תפילין בצורה המקובלת כיום. בכדי להכיר את ההווה שלנו חשוב מאוד להכיר גם את ההיסטוריה שלנו. לראות כיצד התפתח המנהג של הנחת תפילין ומה כל כך מיוחד באירוע זה.

כיצד ההיסטוריה משפיעה על חיינו כיום?

מנהג הנחת התפילין הוא עתיק יומין והיהדות מבוססת על מנהגים אלו. על סמך המנהג הזה של הנחת תפילין אנחנו צריכים להמשיך ולהניח תפילין גם היום. ככל שנניח תפילין כך נשמור על הזהות היהודית שלנו וכך נחזק אותה. זהו דבר חשוב ביותר שאותו אנחנו צריכים לקיים. אי אפשר להיות יהודי ולמלא רק אחר מספר מצומצם של מצוות אלא צריך לקיים את כלל המצוות ובכלל זה גם את הנחת התפילין. גם אנשים שאינם דתיים מניחים תפילין עקב המסורת העמוקה שמנהג זה מבוסס עליו.

תפילין מהודרות – כדוגמא לתפילין שעושים בהם שימוש כיום

תפילין מהודרות הם תפילין מבהמה דקה. תפילין אלו מבוקשים ביותר והם אחד נפוצים כיום במדינת ישראל. כמובן שכאשר אנחנו קונים תפילין מהודרות אנחנו צריכים להבטיח כי מדובר בתפילין באיכות הגבוהה ביותר שיש. לצורך כך אנחנו צריכים לקנות את התפילין רק ממקום מוכר ומנוסה. כאשר אנחנו קונים תפילין אנחנו צריכים להיות בטוחים כי נקנה את התפילין הטובים ביותר אשר ישמרו לנו למשך הזמן הרב ביותר.

אוכל לאירועים דברים לבית טכנולוגיה יחסים כללי לימודים והשכלה פנאי וצרכנות רכבים ותחבורה
המשך לעוד מאמרים שיוכלו לעזור...
מהן משאבות ביוב טבולות?
במקרים רבים תכנון לקוי של מערכת האינסטלציה, או בעקבות מיקום בעייתי של הדירה, בניין המגורים או בית...
קרא עוד »
דצמ 15, 2017
החתול מקיא מעבר לרגיל? אולי הוא סובל ממשהו
אתם כנראה מכירים את ההרגלים של החתול שלכם. אם הוא סוטה מההרגלים שלו, אם הוא מקיא מעבר לרגיל, חשוב...
קרא עוד »
פבר 04, 2019
איך אפשר לשמור על איכות הסביבה וגם להרוויח מזה?
בשנים האחרונות המודעות כלפי איכות הסביבה עולה, כשקמו לא מעט קהילות פייסבוק בתחום והנגישו את המידע...
קרא עוד »
נוב 09, 2020