מהי אבקת חלבון ולמי מתאימה

אבקת חלבון

החלטתם לפצוח במשטר אימונים כדי להיכנס לכושר או להעלות מאסת שריר? קודם כל, ברכות על הצעד המשמעותי הזה. זה הזמן לרוץ לחנות הטבע הסמוכה ולרכוש לעצמכם אבקת חלבון איכותית. מעכשיו חשוב להעלות את כמות החלבונים היומית שאתם צורכים.

אבקת חלבון

החלבונים נמצאים במזונות שאנו אוכלים מן החי, כמו בשר, דגים, ביצים ומוצרי חלב, וכן במוצרים מהצומח: קטניות, שקדים ואגוזים, טחינה ועוד, וגופנו זקוק להם כדי לתפקד ולהמשיך לבנות את עצמו. אבל כאשר אנו מחליטים על משטר אימונים, אנו עלולים להגיע למצב בו האוכל שאנו אוכלים אינו מספק את כמות החלבונים הנחוצה לנו. אבקות החלבון נועדו לתת מענה לבעיה הזו.

איך בוחרים אבקת חלבון

מתכננים להעלות את עצימות האימונים, לאתגר את עצמכם באימון ממושך יותר? זכרו כי בחירת אבקת חלבון איכותית המתאימה עבורכם נעשית על סמך מספר גורמים:

  • סוג האימון ומטרתו – האם אתם רוצים לפתח שרירים, לרוץ חצי מרתון או להתחיל לדווש? – דעו כי אימונים מסוימים מצריכים תוספי תזונה נוספים כגון תוסף קריאטין או חומצות אמינו BCAA.
  • כמות החלבון באבקה – עבור אדם שאינו פעיל גופנית, ההמלצה הינה לצרוך עד 1 גרם חלבון לכל ק"ג, בעוד שעבור המתאמנים שביניכם ההמלצה מגיעה עד ל-2 גרם לק"ג ליום, והיא משתנה בהתאם לעצימות האימון.
  • כמות הפחמימות באבקה – חשבו את כמו הפחמימות היומית שאתם צורכים בעזרת המזון שאתם אוכלים, קזזו אותה ובחרו בהתאם.

סוגים של אבקת חלבון

אבקות החלבון מגיעות בכמה סוגים, השונים זה מזה באופן ייצורם, בריכוז החלבון שבהם ובקצב הספיגה והעיכול שלו בגופנו:

  • מי גבינה (Whey) – אבקת החלבון הזו מיוצרת מהנוזל המופק בעת הפיכת חלב לגבינה. זהו חלבון שנספג ומתפרק במהירות בגופנו ועל כן מספק תרומה משמעותית ומהירה מאוד לאיכות האימון.
  • איזולט – בדומה למי הגבינה, גם האיזולט מיוצר בתהליך דומה, אלא שכאן נוסף תהליך של הוצאת הפחמימות והשומנים באופן שמגביר את ריכוז החלבון באבקה, כך שמתקבל חלבון נקי כמעט מתוספים (כ-90%).
  • קזאין – מדובר בחלבון מלא הכולל את 8 חומצות האמינו שגופנו אינו מסוגל לייצר בעצמו. בשונה משני הסוגים הקודמים, תהליך הספיגה של הקזאין הינו ארוך וממושך, ועל כן הוא מתאים בעיקר למפתחי גוף ומניב תוצאות ארוכות טווח.
  • אבקת חלבון טבעונית – בעוד שתזונה צמחונית עדיין יכולה לספק לגופכם את החלבונים להם הוא זקוק דרך צריכת ביצים או חלב ומוצריו, הרי שתזונה טבעונית עלולה להביא למחסור של הרכיב החיוני הזה בגופכם. אבקת חלבון איכותית טבעונית עשויה חלבון מן הצומח המופק לרוב מסויה או קטניות, כך שתוכלו לצרוך אותה ללא חשש ובמצפון נקי.
אוכל לאירועים דברים לבית טכנולוגיה יחסים כללי לימודים והשכלה פנאי וצרכנות רכבים ותחבורה
המשך לעוד מאמרים שיוכלו לעזור...
תהליך ההזדקנות של הפנים
כל אחד יחווה את שלב ההזדקנות בו הוא ירגיש ויראה את הגוף שלו מתחיל להיות דליל יותר, הפנים מעט נפולות...
קרא עוד »
נוב 20, 2017
4 רעיונות ללוקיישנים לצילום בארץ
אם אתם חובבי צילום או צלמים מתקדמים שראו כמה וכמה פריימים ולוקיישנים ייחודיים לצילום, אתם ודאי...
קרא עוד »
דצמ 09, 2018
סוגי רשלנות רפואית בישראל
יש סוגים רבים של רשלנות רפואית בישראל אשר מוגדרים לפי החוק, כמו למשל רשלנות רפואית בלידה, פגיעה...
קרא עוד »
יונ 23, 2021