מה זה מיקרוכירורגיה

מיקרוכירורגיה

מיקרוכירורגיה היא תחום נפרד בכירורגיה. מיקרוכירורגיה כוללת הליכים כירורגיים שהמנתח מבצע מתחת למיקרוסקופ. מיקרו כירורגיה היא תחום שחולל מהפכה בתחום הכירורגיה. היא מאפשרת ביצוע הליך כירורגיה במבנים אנטומיים קטנים ועדינים מאוד שהם חשובים מאוד כמו בכלי דם.  ניתן לבצע תיקונים אפילו בעצבים. תפרים שנעשים במיקרו כירורגיה הם בגורל של עשירית מילימטר כמעט לא ניתן לראות אותם אלא רק דרך מיקרוסקופ.

תחום ייחודי מורכב וקשה

 התחום של מיקרוכירורגיה הוא תחום מורכב וקשה. זה תחום שדורש מומחיות מיוחדת מהמנתח שעוסק בה. לא כל כירורג עוסק במיקרוכירורגיה. אל מנתח שעוסק במיקרוכירורגיה עבר תהליך למידה מורכב ארוך וקשה. מעבר ללימודי כירורגיה רגילים.  יש טיפולים וניתוחים חשובים ומורכבים שמתבצעים במיקרוכירורגיה כמו ניתוחים של כלי דם ושל עצבים וכולי או אפילו איחוי של אצבע שנקטעה חלילה.

ניתוחים עדינים מאוד

במיקרוכירורגיה כאמור משתמשים בניתוחים עדינים מאוד בעצבים וכלי דם גם בכף היד וגם באזורים נוספים בגוף. מיקרוכירורגיה מאפשרת למשל לעשות ניתוחים מאוד עדינים בעיניים, ניתוחים שלא היו יכולים לעשות איתם קודם שלא דרך מיקרוסקופ. עוד מקומות שעושים בהם שימוש במיקרוכירורגיה הם למשל האוזניים גם שם מדובר בניתוחים עדינים מאוד שמצריכים מיקרוסקופ כדי לבצע אותם.

צרו קשר עם ד"ר פרנק אטלן >>

שימוש במיקרוכירורגיה בניתוחי מוח

 אחד התחומים המרתקים שעושים בו שימוש במיקרוכירורגיה הם ניתוחי מוח. גם רוב ניתוחי המוח מחייבים שימוש במיקרוסקופ כך גם ניתוחים עדינים שמתבצעים בעמוד השדרה. מיקרוכירורגיה היא תחום חדש יחסית. וזאת מכיוון שמיקרוכירורגיה היא שילוב של התפתחות הרפואה יחד עם התפתחות הטכנולוגיה הכללית. פיתוח של מיקרוסקופים רגישים ואביזרי ניתוח מתאימים מאפשרים לבצע ניתוחים עדינים בקנה מידה כ"כ קטן. גם באזור כף היד וגם באזורים נוספים.

אוכל לאירועים דברים לבית טכנולוגיה יחסים כללי לימודים והשכלה פנאי וצרכנות רכבים ותחבורה
המשך לעוד מאמרים שיוכלו לעזור...
מהו דיור מוגן ולמי מתאים?
דיור מוגן הוא פתרון דיור לבני הגיל השלישי המנהלים חיים עצמאיים. בשונה מבתי אבות, המיועדים לרוב...
קרא עוד »
מאי 23, 2019
איך מוצאים לוכד נחשים?
אם יצא לכם להיתקל בנחש באזור הבית, הדבר הראשון שתצטרכו לעשות זה לפנות אל לוכד נחשים שיוכל ללכוד את...
קרא עוד »
ספט 29, 2021
עורך דין נהיגה בשכרות
עורך דין נהיגה בשכרות הכרחי במקרים בהם נתפסים נוהגים תחת השפעת אלכוהול. מדובר על אחת העבירות החמורות...
קרא עוד »
פבר 21, 2018