מהן הסיבות לעובש בתקרת חדר ילדים?

מהן הסיבות לעובש בתקרת חדר ילדים?
עובש בתקרת חדר הילדים

עובש הוא גורם מזיק לבריאות ולמראה הבית ולכן צריך להילחם בו במהירות וביעילות מיד לאחר שגילינו שהוא מצטבר. הזנחת הבעיה תגרור הידרדרות במצב הבית ופוטנציאל לסיכונים בריאותיים. העובש נוצ כתוצאה מהצטברות של לחות בשל שינויי מזג האוויר, חוסר אוורור או הצפה. סילוקו אפשרי במגוון אמצעים אבל רצוי להעביר את המשימה לאנשי מקצוע ולא להסתפק בהנחת סופגי לחות. אחד המקומות שבהם עובש עלול להצטבר הוא תקרה של חדר ילדים וגם במקרה כזה יש לפעול במהירות ולהרחיק את הסכנה במהירות האפשר.

בעיית עובש במקום כזה היא רגישה במיוחד מאחר שהיא עלולה לסכן את בריאות הילדים וגם ההוקים והמטפלים (אם יש). 

אז מהן הסיבות להופעת העובש?

העובש יכול להיגרם בשל מספר סיבות, בהן הצטברות לחות כתוצאה מחוסר אוורור של חדר הילדים, או סיבות אחרות שמובילים להצטברות כזו, כמו נזילות מהקיר או מהשכנים שבקומה מעל. אמנם בחדרי שינה קשה יותר לצפות את הצטברות האדים והופעת הלחות והעובד, בעוד שבחדרי אמבטיה התהליך מובן ופשוט, אבל הסימנים יופיעו גם כאן על התקרה ונצטרך לצאת לדרך מיד ולטפל בהם לפני שייגרם נזק. רבים מאיתנו סבורים כי יוכלו לטפל בבעיה לבד אבל אסור בשום אופן לגרד באופן עצמאי את פטריות העובד וגם סופחי לחות יתנו פתרון זמני בלבד ולא ימנעו הופעה מחדש של הפטריות. 

זיהוי העובש יסתמך על חושי הראייה והריח. הופעת כתמים צהובים או אפורים מעידה על סיכוי גבוה שמדובר בעובש, וגם ריחות של טחב מופיעים לפעמים ומושכים את תשומת לבנו. לעיתים אנו משתמשים באמבטיות קטנות בחדרי הילדים והאדים העולים מהן עלולים להוביל גם כן להיווצרות עובש בתקרות.

לאחר שנוכחנו שאכן מדובר בעובש ויש לנו צורך בטיפול מיידי – מומלץ לפנות לאנשי מקצוע אמינים אשר יגיעו אליכם ויטפלו בבעיה בעזרת חומרים נוגדי עובש כמו צבעים מיוחדים, ולא יסתפקו רק בניקוי מקומי או הנחת סופחי לחות. סופחי לחות אכן מורידים את רמתה אבל העובש יחכה שהלחות לעה שוב וימשיך לגדול. לכן נדרש חומר מיוחד שמונע היווצרות תנאים להתפתחות עובש

אוכל לאירועים דברים לבית טכנולוגיה יחסים כללי לימודים והשכלה פנאי וצרכנות רכבים ותחבורה
המשך לעוד מאמרים שיוכלו לעזור...
קמין גז – חיבוק חם לחורף נעים
עונת החורף הופכת קרה וקשה יותר בכל שנה ומפזרי החום והתנורים הקטנים של פעם כבר ממש לא מספיקים. אז כדי...
קרא עוד »
מרץ 13, 2016
תזונה נכונה לספורטאים – מה חשוב לשים לב
מי שעוסק בספורט מקפיד בדרך כלל על תזונה מותאמת אישית ומאוזנת כדי לשפר את היכולות הספורטיביות שלו. הוא...
קרא עוד »
ספט 11, 2019
חשיפת טרמיטים: תובנות חיוניות לבעלי בתים
טרמיטים, הנחשבים בדרך כלל כמשמידים אילמים, מהווים איום משמעותי על בתים ומבנים ברחבי העולם. כסמכות...
קרא עוד »
פבר 26, 2024