מהם היתרונות של עבודה עם מטפלת פרטית?

מטפלת פרטית

לאף אחד מאיתנו זה לא נעים לראות כיצד ההורים שלו הולכים ומתבגרים וכיצד מאנשים חיוניים וחזקים הם הופכים להיות נזקקים. עם זאת, זה טבע החיים ולכן ברור שכל אחד מאיתנו במוקדם או במאוחר יגיע לשלב הזה. אם שמתם לב לאחרונה שההורים שלכם כבר לא מתפקדים כמו בעבר, בהחלט יכול להיות שעכשיו זה הרגע המושלם לחשוב על העסקת מטפלת פרטית שתוכל להגיע ולעזור להם, כי יש לכך לא מעט יתרונות:

  1. ההורים תמיד נמצאים בליווי של אדם נוסף, צעיר וחיוני.
  2. יש מי שמסייע להם בפעולות היום יומיות והופך את חייהם לנוחים יותר.
  3. יש מי שיוכל לעזור להם בעת צרה.
  4. יש מי שיידע אתכם במקרים קיצוניים ובהתפתחויות שונות.

אומנם עלול להיות שתצטרכו לשכנע את הוריכם שהם זקוקים לעזרה אך בסופו של דבר כולכם תתרגלו לעניין והמטפלת הפרטית תקל על החיים המשפחתיים.

מדוע מטפלת פרטית ולא דיור מוגן או בית יום לקשיש?

ראשית, חשוב לדעת שכל פתרון כזה שמיועד לאנשים בגיל השלישי מיועד לצרכים שונים. כך ניתן לראות שהדיור המוגן מיועד בדרך כלל לאנשים שמתפקדים ללא כל קושי ואילו בית יום לקשיש מיועד לקשישים שמתקשים עם פעולות רבות. ההבדל העיקרי בין העסקת מטפלת פרטית בבית הקשיש ובין יציאת הקשיש למסגרות שונות זה השינוי בהרגלי חיי היום יום. כאשר מעסיקים מטפלת שגרה עם הקשיש בביתו הוא לא נדרש להתרגל לשינויים של סביבה, טעמים וריחות, מה שהופך את הכול להרבה יותר פשוט.

האם תקבלו מימון מלא?

בדרך כלל התשובה לשאלה הזאת שלילית אך היא כמובן תלוי במצב ההורים. במקרים שבהם מדובר על קשיש סיעודי שלא מסוגל לבצע שום פעולה בכוחות עצמו כמובן שהוא יקבל את מלוא המימון מהמדינה. בשאר המקרים המימון של המוסד לביטוח לאומי יהיה חלקי, מה שאומר שעל הקשיש ובני משפחתו יהיה להוסיף מעט על תשלום שכר הטרחה של המטפלת. בכל מקרה אתם יכולים להיות בטוחים שאם תדאגו לעזרה עבור ההורים שלכם כבר עכשיו הרי שחייהם יהיו רגועים יותר, אז למה לא? מטפלת מקצועית יכולה לא רק לעזור להורים מבחינה פיזית אלא גם ללוות אותם ולעזור להם להרגיש הרבה פחות בודדים כך שמכל הבחינות זה חיובי.

 

אוכל לאירועים דברים לבית טכנולוגיה יחסים כללי לימודים והשכלה פנאי וצרכנות רכבים ותחבורה
המשך לעוד מאמרים שיוכלו לעזור...
מסביבת מגורים מוזנחת לסביבה מטופחת בשלושה צעדים!
"סביבת מגורים מוזנחת היא לא גזירת גורל", טוען שי גולד, קבלן פינוי דירות מוביל בתחומו ומבעלי חברת מומחה...
קרא עוד »
יול 18, 2017
מרפאה וטרינרית בהוד השרון
מרפאה וטרינרית בהוד השרון לפנות אל מרפאה וטרינרית זה משהו שאתם צריכים לעשות בהקדם אם אתם שמים לב...
קרא עוד »
אוק 09, 2016
3 סיבות לעקוב אחרי אורן זריף
בשנים האחרונות, קשה מאוד שלא לשים לב ולא לעקוב אחר עמוד הפייסבוק של אורן זריף, מי שהביא את עולם הטיפול...
קרא עוד »
מאי 17, 2017