מהן מיומנויות חברתיות בילדים?

מיומנויות חברתיות בילדים

כל ילד שוהה בחברת בני גילו שעות מסוימות במהלך היום. כמובן שזה נכון לימים של שגרה, ולא ממש לימים של קורונה… אבל בכל זאת חשוב לנו להיות מודעים למיומנויות החברתיות הנחוצות לכל ילד באשר הוא. אלו מיומנויות שילד אמור לפתח אותם במהלך השנים הראשונות, קראו בהרחבה באתר עמותת רקפת. הוא רואה את החברה סביבו, עוקב אחרי ניהול דו שיח ואינטראקציות בין מבוגרים, ומכך הוא מסיק מסקנות לגבי ההתנהגות החברתית שלו. יש ילדים שיש להם מיומנויות חברתיות נהדרות בצורה אינטואיטיבית. הם מפתחים את המיומנויות היטב והם נהנים מאיכות חיים טובה מבחינה חברתית. אבל לא אצל כולם זה כך. לא מעט ילדים מתקשים בנושא.

מיומנויות חברתיות ועזרה מקצועית

במידה ויש ילד שאתם רואים שהוא לא מספיק מפותח מבחינה זו. הוא לא מצליח לוותר לאחרים, לא מצליח לשחק עם חברים ובאופן כללי המיומנויות שלו לא מפותחות דיין, זכרו – יש דרך לעזור לו. יש כיום כל כך הרבה הבנה בנושאים הטיפוליים במישור הרגשי והחברתי. מה שמביא אותנו למסקנה שאין סיבה להשלים עם המצב הזה. אפשר למצוא לו מענה מקצועי וטיפול שיעזור לו להתקדם בעניין הזה. הטיפול יכלול הבנה ותהליך של הפנמה. גם תרגול הוא חלק בלתי נפרד מהעניין. הבשורה הטובה היא שמיומנות חברתית היא לא דבר שאם הילד לא פיתח, הוא לא יקבל את זה. כי אפשר בהחלט לרתום את הידע המקצועי ואת כלי האימון וההקניה שקיימים כיום במגוון קבוצות לפיתוח מיומנות חברתית, וכך לעזור לילד שלכם לרכוש מיומנויות חברתיות.

במה תתבטא התקדמות?

כאשר משקיעים בילד, רוצים לראות תוצאות. במידה ואתם שולחים את הילד לטיפול רגשי כדי לפתח בו מיומנויות חברתיות עליכם לדעת למה לצפות. במרבית המקרים תפגשו את הילד שלכם מבין יותר, מתחשב יותר ומסביר את עצמו לאחרים טוב יותר.

אוכל לאירועים דברים לבית טכנולוגיה יחסים כללי לימודים והשכלה פנאי וצרכנות רכבים ותחבורה
המשך לעוד מאמרים שיוכלו לעזור...
האם תהליך המסת שומן ללא ניתוח יעיל?
יש תהליכים קוסמטיים שאנחנו רוצים לעבור רק בגלל שהם גורמים לנו להרגיש יותר טוב מול המראה. יכול להיות...
קרא עוד »
פבר 21, 2022
החזרי מס הכנסה מקופת המדינה – מה זה אומר?
האם אתם יודעים כי ישנו כסף בקופת המדינה אשר שייך לכם? האם ידוע לכם שלעיתים אתם משלמים יותר מס הכנסה...
קרא עוד »
אוג 14, 2018
איך להגן על הקבצים שלכם שלא ימחקו?
כל אחד צריך מפעם לפעם לבצע מחיקה של קבצים מיותרים. הבעיה מתחילה כאשר מבצעים בטעות את הפעולה ההפוכה,...
קרא עוד »
פבר 03, 2021