אורי לופוליאנסקי – קווים לדמותו

אורי לופוליאנסקי קווים לדמותו

אורי לופוליאנסקי, אשר היה ראש עיריית ירושלים בין השנים 2003 עד 2008, נולד בחיפה לאם ילידת הארץ ואב שעלה לישראל מפולין ערב המלחמה. אחרי סיום לימודיו התיכוניים הוא למד בישיבה בירושלים ובנתיבות.

במסגרת שירותו הצבאי שירת אורי לופוליאנסקי כחובש ועם שחרורו הפך להיות מורה. במהלך שנים אלו הוא למד מנהל ציבורי, מתוך כוונה להשתלב בחיים הציבוריים בישראל.

בשנת 1976, בעקבות מקרה אישי במהלכו נזקק לציוד רפואי עבור בנו הקטן אך לא הצליח להשיג אותו אלא אחרי קשיים רבים, אורי לופוליאנסקי בחר להקים ארגון שמטרתו לאפשר לאנשים לשאול ציוד רפואי ותמיכה, בצורה פשוטה. בתחילה הוא פעל בשכונה בה הוא גר, שם הוא השאיל להורים מכשירי אדים עבור ילדיהם, ועם הזמן הוא החל לרכוש ציוד רפואי משמעותי ולהשאיל אותו ליותר ויותר אנשים. לימים הוא רשם את הארגון והפך אותו מוכר. הוא קרא לו יד-שרה, על שם סבתו שנספתה בשואה.

הארגון התבסס על פיקדונות שאנשים השאירו ותרומות שהוא גייס, עם השנים הארגון הפך להיות מוכר בכל הארץ בזכות פעילות ענפה של סניפים אשר מכסים את כל שטח ישראל. עד היום יש לארגון למעלה מ-100 סניפים ומועסקים בו למעלה מ-6000 עובדים ומתנדבים. מלבד ציוד רפואי, הארגון גם מעניק שירותי תמיכה ומידע, טיפולים רפואיים וטיפולים לבית ועוד.

בזכות ארגון יד שרה הפך אורי לופוליאנסקי לדמות מוכרת בציבוריות הישראלית, אף על פי שהוא דמות צנועה ונחבא אל הכלים. במשך השנים הוא זכה בפרסים שונים, ביניהם גם פרס ישראל בשם ארגון יד שרה.

ב-1989 הוא נבחר למועצת עיריית ירושלים, וכיהן בה עד שנת 2008. בתחילה היה מו-פקד על תיק שירות משפחה וקהילה, לאחר מכן הוא היה סגן ראש העיר, ממלא מקום ראש העיירה, יו"ר ועדת התכנון והבנייה, וכאמור בין השנים 2003 ל-2008 היה ראש עיריית ירושלים, ובכך הפך לראש העיר החרדי והיחיד הראשון של ירושלים.

במהלך שנות כהונתו היה ידוע בזכות גישתו הפשרנית והמתונה, מתוך כוונה לשרת את כל הקהלים בעיר בצורה שווה והגונה כמצופה ממנו.

 

אוכל לאירועים דברים לבית טכנולוגיה יחסים כללי לימודים והשכלה פנאי וצרכנות רכבים ותחבורה
המשך לעוד מאמרים שיוכלו לעזור...
תיקי עור לבית ספר
כאשר אתם שולחים את ילדכם לבית הספר, אתם מן הסתם רוצים לרכוש עבורם את כלל הציוד האיכותי ביותר שאפשר על...
קרא עוד »
אוק 22, 2017
כריות נוי נוחות לשדרוג ריהוט הגן
אין כמו לשבת בגינה הפרטית, ליהנות מהאוויר הצח ומהאווירה המרגיעה והנינוחה במקום. כל מי שזכה ליהנות...
קרא עוד »
יונ 28, 2018
מה חשוב לדעת לפני רכישת מיטות נוער
מיטות הנוער הן סוג המיטות הפופולרי ביותר בעולם. הן קלות להתקנה והן לא גדולות מדי כדי להעביר אותם...
קרא עוד »
יול 16, 2022